Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire kettős a mérce,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ennyire kettős a mérce, ha férfi üt meg nőt, vagy fordítva?

Figyelt kérdés

Nem ütöttem meg nőt, nem is tervezem. Logikus magyarázatot kérek, és nem általánosítókat és gyűlölködőket.


Miért van az, hogy ha egy nő felpofozza a párját vagy erősebben megüti a párját egy kapcsolatban, akkor az természetes, vagy könnyen elfelejthető, viszont ha a férfi üti meg a nőt, akkor Bumm! mindennek vége, magyarázat nincs rá, mert erre nem lehet stb. ?


Engem a kapcsolataim során csomószor ütött meg a barátnőm, vagy pofozott fel. Mert Ő úgy ítélte, hogy pimasz voltam. Vagy egy olyan viccet mondtam be, ami elrontotta a romantikus pillanatot, és ez neki nem tetszett. stb.


Engem ez nem zavart, mert felül emelkedek egy ilyenen, HA úgy érzem megérdemlem. De van, amikor ok nélkül is képesek a nők kezet emelni egy férfira, ami elképesztő... ráadásul még hagyni is kell, és a társadalom mellé áll... Mikor nyílik ki a társadalom szeme, és nem az lesz a mondat, hogy: "Nőket nem ütünk meg." Hanem az lesz a mondat, hogy: "EMBEREKET nem ütünk meg." (Lelkes állat védők kíméljenek, mert nem foglaltam bele az állatokat. Egyszerre egy prioritást.)


Ha barátnőm megüt, mert neki nem tetszik valami, akkor még én vagyok a nyafogós, ha felháborodok, hogy mi ez...

De ha én felemelném a kezemet, akkor már jönne a hiszti, hogy: "Te meg akartál ütni?? Szakítok!" Még csak megtennem se kéne, már elkönyvelne erőszakoskodónak a sok nő... Félreértés ne essék: NEM ERŐSZAKOSKODNI AKAROK, hanem zavar a kettős mérce.

No várom az érveket, hogy mik az indokok a kettős mércére. (Egyenjogúság előnyben, én azt mondom.)



2016. dec. 23. 18:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Jogos a felvetés. Szerintem nem kellene egyik nemnek sem megütnie a másikat, amúgy sem kéne egymást gyepálni, nemhogy egy kapcsolatban, ahol állítólag szeretjük a párunkat.
2016. dec. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
68%

"Miért van az, hogy ha egy nő felpofozza a párját vagy erősebben megüti a párját egy kapcsolatban, akkor az természetes,.."


NEM TERMÉSZETES!! A verés a gyengék fegyvere, akik azt hiszik, hogy ezzel nagyok lesznek, hogy majd ettől lesz tekintélyük!


Bárki is üti meg a párját, az undorító dolog. Azonban biztosan voltak ennek előjelei, hogy agresszív az egyik fél. Tehát, az aki képes ilyen mellett maradni, azt azért annyira nem nagyon tudom sajnálni, főleg úgyhogy még ütés után is vele marad naivságból, hogy a másik majd megváltozik.


"Engem a kapcsolataim során csomószor ütött meg a barátnőm, vagy pofozott fel."

"Engem ez nem zavart, mert felül emelkedek egy ilyenen, HA úgy érzem megérdemlem."

Akkor te az a fajta vagy, aki vonzza az ilyen nőket, és akkor viszont a hiba benned van. Túl gyenge vagy. És ráadásul még el is ismered, ha megütnek. Azt hiszed, hogy ezzel meg van oldva bármi is? Milyen jogon mer kezet emelni rád?

Biztos azért tette, mert úgymond megteheti, mert lehet, hogy egy félig papucs ember vagy, akivel bármit megtehetnek és te még hagyod is magad!


Hasonló hasonlót vonz, zsák a foltját mindig megtalálja a párkapcsolatban.


El kéne azon gondolkodnod, hogy miért ilyen nőket szedsz össze folyamatosan! Hisz te is ugyanolyan hibás vagy!

2016. dec. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%

Ha téged nem zavart, akkor mi a kérdés? Sok nő is eltűri.

Senki nem verekedhet. Ennyi. A kérdésedről annyit, hogy egy férfi, az esetek nagy részében fizikailag erősebb, tehát bármikor le tudja állítani a nőt, míg fordítva ez nem igaz. Gondolom, neked nem tört el semmid, nem lett monokli a szemed alatt, stb.

2016. dec. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az van, hogy egy férfi többnyire elég erős, hogy megvédje magát egy nővel szemben. Miközben ez fordítva általában nem működik.
2016. dec. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
És nincs semmilyen kettős mérce. A fizikai bántalmazást minden esetben ugyanúgy büntetik, csak elenyésző a 8 napon túl gyógyuló férfi bántalmazások száma a nőkéhez képest.
2016. dec. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

De annyi nő van, aki úgy vélekedik, hogy "De egy férfit meg lehet ütni..."

Én meg teljesen kiakadok, és megtámadom minden érvemmel, hogy erről tegyen le. Utána kb ránézni sem akarok, nem hogy párkapcsolatot vele.


Aztán, ha kapcsolatom van, akkor simán előfordul, hogy megpofoz. NEM azt mondom, hogy zavar, hogy megüt. Mert nem fáj. Tényleg gyönge, és egy pofon nem fáj szinte semennyire. Hanem a társadalomnak a hozzáállása. Az a berögződött mondat, hogy "Nőket nem szabad megütni." Miért csak a nőket védi ez? Annyira felcsesz.


És az, hogy vannak nők, akik erre építenek, hogy ők védve vannak, és nekik bezzeg lehet.

Az összes ismerősöm tudja, hogy ha ez a téma jön szóba, akkor úgy ugrom mint a macska az egérre, és mindenkit szétszedek, amíg el nem ismeri, hogy igazam van... gondoltam kiírom ide is, hogy nagyobb ember tömegek is olvashassák :D Ne csak az ismerőseim.


Tegyük fel: A barátnőm megpofoz, mert mondok egy disznó viccet, erre én megpofoznám őt, akkor Ő lenne kiakadva. (amúgy jogosan, és én is bánnám, hogy nem mondhatom többé, hogy sosem ütöttem meg nőt) DE a lényeg, hogy az nem érdekelné, hogy ő is megütött engem... Nem így volna?

Látjátok ti is a társadalmi igazságtalanságot a közvélekedésben igaz?

Ezen a hozzáálláson szeretnék változtatni, mert nagyon zavar. Hosszú az út, de akkor is!

2016. dec. 23. 18:47
 7/25 anonim ***** válasza:

Engem az zavar, hogy bizonyos nőket nem lehet verni. Pedig néhányan nagyon megérdemelnék.

És azokat a nőket verik, akik: tényleg normálisak, visszahúzódóak, könnyen elpityergik magukat, stb., mert ezeknek van egy beteg, verekedős pasija.

Ellenben a nagypofájú, erőszakos, agresszív nőket nem bántja senki, holott őket kéne néha gatyába rakni.

2016. dec. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
10%
Hány éves vagy? Elég kamasz gondolat ez a változtassuk meg a világot. Ami amúgy teljesen felesleges, mert semmi sem változna.
2016. dec. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
60%
"De annyi nő van, aki úgy vélekedik, hogy "De egy férfit meg lehet ütni..." " Qrva rossz körökben mozoghatsz. Ne általánsits ebböl, inkább keress normális társaságot magadnak!
2016. dec. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Húsz éves vagyok :D

Abszolút "Váltsuk meg a világot" hangulatban vagyok :)


Lehet felszögeztetem magamat mostanában egy keresztfára valahol Izrael környékén :) (Akit bánt a vicc, hát elnézést.)


Amúgy igyekszem nem általánosítani majd a jövőben.

2016. dec. 23. 19:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!