Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy sok nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka annak, hogy sok nő soha nem jönne össze fiatalabb férfival, van, aki ki is neveti a nála fiatalabb érdeklőket, de ugyanezek a nők elvárják, hogy az idősebb férfiak ne szarják le őket magasról?

Figyelt kérdés
Nem kettős mérce ez? Ha őket nem érdeklik a fiatalabbak, miért várják el, hogy utánuk érdeklődjenek olyan férfiak, akiknél meg ők fiatalabbak?

2015. szept. 8. 18:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
Kit nevezel nőnek? Mert ha egy 18-20 évest, akkor valóban ritka, hogy fiatalabb férfiban megfelelő partnerre találjon. Bizonyos életszakaszokban nagyon sokat számít pár év. A felnőttkor nagyjából a húszas évek második felében kezdődik (előtte sem gyerek az ember, csak tapasztalatlan), akkor már nincs összeegyeztethetetlen élettapasztalatbeli különbség egy pl. 27 és egy 37 éves személy között. A húszas évei második felében a nőismerőseim fele fiatalabb férfival létesített kapcsolatot, sok esetben házasság is lett a dologból. (Tinikorban is volt néhány próbálkozás, de siralmas vége lett mindnek.) Ez az "elvárják, hogy érdeklődjenek az idősebb pasik" pedig elég naiv hozzáállás, az idősebb pasik általában mennek a friss hús után, szóval a nő ha akarja, ha nem, többségében idősebb férfiak figyelmét fogja felkelteni.
2015. szept. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Sok kutatás bizonyította, hogy a férfiak lassabban "érnek", mint a nők (persze, mindenre van kivétel), így _általában_ jobban megérti magát egy idősebb férfi egy fiatalabb nővel. Persze pár év különbségben gondolkodva. :)


A másik ok pedig a társadalmi elvárás. Ehhez szoktunk hozzá, ez a természetes. Generációk óta az van belénk nevelve, hogy az az átlagos, ha a férfi az idősebb, mert akkor tud megfelelően gondoskodni a nőről.


Plusz ott van az állati ösztön is, ami valahol mélyen megmaradt, hogy párnak a hím fiatalabb nőstényt választ (=nincs más hím), a nőstény pedig idősebb hímet (=több tapasztalat, nagyobb esély a csalásfenntartásra). Nyilván nem vagyunk állatok, de ezek az ösztönök csökevényes szinten megmaradnak. :)

2015. szept. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%

Az én barátnőm majdnem 10 évvel idősebb tőlem :)


Mindig idősebbek mint én :D A fiatalabb csajok olyan... kis butuskák, nem kedvelem őket + nagyon rossz az egész személyiségük a számomra. Már a saját korosztályom is határeset.

2015. szept. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, szerintem is baromság. Nekem sosem volt probléma ez, most is fiatalabb barátom van.
2015. szept. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
7%
Sok kutatás téved, a büdös életben nem érnek hamarabb a nők, és nem is fognak. Példa erre, hogy 20 éves kis csoportos ovis lányka se tudja sokszor, hogy mit akar, mint egy 4 éves úgy viselkedik, és ugyanez vonatkozhat egy 40-es nagycsoportos kislányra is. Hamarabb érnek, esetleg nemileg, de nem gondolkodásban.
2015. szept. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálam sokkal fiatalabb férfi társaságában inkább kicsit anyucinak éreztem magam mindig és nem ezt vártam egy kapcsolattól. Néhány év korkülönbség viszont szerintem nem számít.

A határozottabb, erősebb, érett, kiforrott egyéniségű, stabil férfiakat szeretem és a nagyon fiatalok között kevés az ilyen.

Kinevetni nem nevetnék kis senkit azért, mert irántam érdeklődni.

2015. szept. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
érdeklődni=érdeklődik.
2015. szept. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
14%

Imádom a 10-20-30 évvel fiatalabb nőket!

Tehát kellően öreg vagyok! :-)

2015. szept. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ez nem kettős mérce, általában egy nő a vele egykorú vagy nála idősebb férfiakkal van egy szinten. Van kivétel, de ritka.

Pl. egy 30 éves nő, akinek még nincs gyereke, de vágyik az anyaságra, nagyobb eséllyel tudja ezt egy vele egykorú vagy idősebb férfival beteljesíteni, mint mondjuk egy 5-10 évvel fiatalabbal, aki lehet, hogy inkább még bulizni akar, de esze ágában sincs, hogy apa legyen.

2015. szept. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"Sok kutatás bizonyította, hogy a férfiak lassabban "érnek", mint a nők (persze, mindenre van kivétel), így _általában_ jobban megérti magát egy idősebb férfi egy fiatalabb nővel. Persze pár év különbségben gondolkodva. :)"


Nem tudom, mi alapján mérték az érettséget, de ez biztosan

hülyeség. Kb. ugyanolyan az érettebb és kevésbé érettebb emberek aránya.


Azt pedig mivel más, mint egy állat, aki csakis az ösztöneire hallgat?

2015. szept. 8. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!