Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a féltékenységemmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek a féltékenységemmel? Hogyan küzdjem le a féltékenységet és azt, hogy irányítani vagy kisajátítani szeretnem?

Figyelt kérdés
Már 3 éve vagyok együtt a párommal, akivel nagyon régóta ismerjük egymást. Eleinte nagyon távolságtartó voltam, féltem a csalódástól, eleinte inkább ő adott bele mindent a kapcsolatba, figyelt rám, amit akkor nem értékeltem, inkább a hibát kerestem. Aztán ez megfordult, most inkább én vagyok aki jobban ragaszkodik. Volt is egy nagyobb vitánk, egy hétig minden nap összevesztünk, ő akart is szakítani, ekkor megígértem neki leteszek erről befejezem. De sajnos ez most újra előjött, újra hisztizek, és borzasztóan féltékeny vagyok, minden lányra, ha lájkolja a képét és az enyémet nem, ha egy bejegyzés, vagy akár velük van kint. Pedig mindezek ellenére, ha kettesbe vagyunk minden tökéletes,, olyankor én se durcizok annyit. Azt érzem,mintha ki akarnám sajátítani őt.
2016. dec. 23. 22:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy ha nem tartom elég rövid pórázon, esetleg jobbat is találhat magának.
2016. dec. 23. 22:47
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha rövid porázon tartod akkor biztosan (És nagyon könnyen.)talál nálad jobb valakit helyetted!
2016. dec. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nos!


A féltékenység a tapasztalataim szerint kettő dologból adódhat.

1.) Bizalmatlanság. Ez volt az elején gondolom, mert ezt leírtad, hogy féltél, nem bíztál benne, a csalódás ott lebegett a szemed előtt stb. Remélhetőleg ezt sikerült leküzdeni. De azért gondold át újra, hogy vajon tényleg megbízol-e benne.


2.) Önbizalom hiány. Ez akkor is létezhet, ha a bizalom meg van. "Megbízom a másikban, de mi van, ha talál egy nálam jobbat?" TIPIKUS!

A Te esetedben egyértelmű, hogy ez a helyzet. Azon agyalsz, hogy Te nálad van egy jobb lány, akit majd a párod választ helyetted. Még igazat is adnál neki ilyen esetben, mert nincs elég önbecsülésed, önbizalmad.

Ezen kell változtatnod. Ha szakít majd esetleg, akkor ne az legyen a fejedben, hogy "Nem voltam elég jó", hanem az, hogy "Ő volt olyan hülye, hogy nem vette észre, hogy milyen jó vagyok."


Amúgy három év alatt már van olyan bizalom köztetek, hogy eláruld neki, hogy rájöttél, hogy miért vagy ilyen féltékeny.


Mondd el neki, hogy az önbizalom hiányod lesz az oka, mert azt érzed belül, hogy Te nem vagy neki elég jó, és majd talál egy nálad jobbat. Ezen már közösen tudtok majd dolgozni, és talán ő is kifejti neked, hogy Te vagy neki a minden, és milyen jó vagy stb. Talán az dob egy kicsit az önbizalmadon!


Sok sikert hozzá! Légy vele őszinte.

2016. dec. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szomorú hogy 3 év alatt nem fejlődtél szellemileg semmit.Menj agyturkászhoz talán segít.Ha így folytatod akkor tényleg lecserél és tényleg egy jobbra.Egy féltékenykedő birtoklásmaniás hisztis nőnél minden nő jobb.Szedd össze magad acsaját illetve a kapcsolatod érdekében.
2016. dec. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!