Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom külföldre menne, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom külföldre menne, de nem bírnám ki. Valaki volt hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Mindketten egyetemisták vagyunk, és van ez az erasmus program. Tanácsolták neki, hogy menjen és próbálja meg odakint egy fél évet. Ötükök a sikereinek, de miven nem egy egyetem, nem ugyanaz a szak, nem is tudnék vele menni, és nem bírnám ki nélküle. Tudom hogy a mai világban már könnyű megoldani a kommunikációt az internet mellett, de ez nem pótolja az ölelését, sem a jelenlétét. Nem akarom azt mondani hogy ne menjen, de mégis...önző dolog, tudom, de nagyon szeretem es nem bírnám. Aki hasonló helyzetben volt hogy oldotta meg?

2017. jan. 2. 22:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ugy hogy nem onzoskodott. meg ki lehet birni az en parom lengyelorszagba jart azt akkorblett vege amiko hazakoltozott :)
2017. jan. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Lehet itt mondani, hogy önző vagy, viszont azért lássuk reálisan a dolgokat. Az erasmus nagyon nem a tanulásról szól. Összevegyülnek európai fiataljai, és nem biztos, hogy csak beszélgetni. Emellett fél év sok idő, utána majdnem hogy újra kell kezdeni az egészet, pláne, ha más környezetbe kerül, és hatással lesznek rá az ottaniak, és változik. Emellett nehezen tudom elképzelni, hogy azt akit szeretek, fél évre itt hagyom csak azért, hogy bulizhassak külföldön. Mert ha melózni kell, hogy jövő építsünk, akkor jó, legyen, de bulizni biztos nem mennék ki fél évre a párom nélkül.
2017. jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Második, igen, azért ettől is tartok, hogy hogy jönne haza? Mennyire változna az egész? Most anyira jó minden, lassan 3 éve.
2017. jan. 2. 22:33
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Erasmusszal azert annyira messzire nem lehet menni, hogy ne lehetne felpattani egy-egy fapadosra, es egyutt tolteni a hetveget, amig ez a rettenetesen hosszu 4-5 honapos tavollet veget er. Felesleges ezen majrezni - maximum a lovaskocsik vilagaban lenne erdemes, nem a 4-5000 ezres fapadosok koraban. A kulfoldi let, uj elmenyek mindig jo tapasztalatok, es egy eros kapcsolatot ennyi ugyse tesz tonkre. Ha meg igen, azert majd meglatod hogy nem nagy kar. Szoval, csak kreativnak kell lenni. Csomot lehet igy is egyutt tervezni, es kis budzsebol is meg lehet oldani.
2017. jan. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
#2: A külföldi lét olyan, amilyenné formálod. Aki pl. nem bulizik, az külföldön sem fog.
2017. jan. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ha már 3 éve együtt vagytok akkor lehet "belefér" az a fél év. Tudtok folyamatosan beszélni, persze, tudom, hogy az nem ugyanaz mint a személyes találkozás.. Viszont te is ki tudsz menni hozzá, hogyha épp szünet van az egyetemen neked, és akkor felére csökken ez a távol töltött időtartam.

Megértem azt is, hogy félsz meg félted, de ha tényleg mindketten annyira szeretitek egymást akkor ez nem okozhat nagy problémát. Arról nem is beszélve, hogy nem örökre megy ki és még egy konkrét hazaút dátuma is van neki ami megkönnyíti kicsit a dolgot.

Tapasztalatból mondom, kapcsolatom kezdetén mentem külföldre 4 hónapra, és kibírtuk :)

2017. jan. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%
Erasmusra aki ki megy, az hidd el, hogy bulizik. Egy nem bulizó engem nem fog kimenni egy külföldi egyetemre fél évre, vadidegenek közé.
2017. jan. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolso, pedig hidd el, van aki tanulni megy ki egy egyetemi osztondijjal, mert ez egy nagyon jo tapasztalat. Vagy en pl. nyelvet tanulni mentem ki, meg a tok jo szaknyelvi kurzusokert a "vadidegenek" koze, nem azert hogy osszefekudjek veluk vagy 24/7 bulizzak.
2017. jan. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#7: Én 1 évre mentem ki... akkor én a féléves kritériumodon estem ki?
2017. jan. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

Ha nem bírnád ki akkor nem is szereted annyira mint írod.

Ha valakit szeretsz akkor mindent kibírsz miatta! Ezt vésd az agyadba.

Egyébként meg röhelyes fél évről beszélünk....

2017. jan. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!