Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy több éves párkapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy több éves párkapcsolatban mennyi ajándék a normális?

Figyelt kérdés

Én vagyok a nő aki márkás, felső-középkategoriás ruhákat vásárolok magamnak főleg leárazásokkor vagy outletből. Nincsen rengeteg ruhám, de amim van az jó minőségű és éveken át vigyázok rájuk azért hogy sokáig a legjobb formában maradjanak.

A barátom szeret márkásan öltözni de nem szeret sokat költeni. Ez igy nehezen megvalósítható. Mondjuk kevés a ruhája és ő is sokáig hordja a meglévő darabjait. Egyszerű a stílusa igy nem nehéz számára vásárolni.


Úgy kezdődőtt az egész hogy miután láttam hogy teljesen széthordta a ruhatárát lassan de fokozatosan mindig vásároltam neki is hogy ne úgy nézünk ki egymás mellett mint a rongyos és a hercegnő. Odáig jutott midez hogy amikor csak megyek vásárolni neki is veszek azt amire éppen éppen szüksége van (én láttom szükségesnek). Mindig márkás, jó darabokat veszek meg főleg leárazottan. Sokszor bántott is a lelkiismeretem, hogy én jól vagyok öltözve ő pedig nem.

Most már ott tartunk hogy szinte az összes ruháját én vásárolom neki az alsógatyától kezdve a cipőig. De én ezt már anyagilag nem bírom. Egy keresetből magamat - őt minőségien ruházni nem könnyű és még a szüleimnek is szoktam több alkalommal ajándékot vásárolni.

Én ennyit nem kapok tőle pedig anyagilag megtehetné hogy nekem is vásároljon egy alkalomra egy nagyobb ajándékot vagy magát ruházza.

Olyan kiadásokat fizet mint a benzinpénz(nem kéri el a részem), ha beülünk valahová fizet, néha kapok tőle egy csokit vagy virágot esetleg évente egyszer vásárol nekem egy nagyobb ajándékot 20.000-30.000 összegben.

Én augusztus óta 140.000 forint értékben ajándékoztam neki ruhát-cipőt-alsóneműt.


Úgy érzem hogy ez már jóval meghaladja azt a határt ami elfogadott lenne miközben én alig kapok valamit. Közbe pedig azt láttom hogy ha én nem veszem meg akkor nem vesz magának semmit és lassan csak elkopik.


2017. jan. 9. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Kedves kérdező, nem vagy te egy kicsit anyagias? Az számít, hogy mennyi pénze van, és mennyit fizet, vagy az, hogy milyen ember, szeret-e, szereted-e, stb?
2017. jan. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nézd...nekünk is fontos, hogy ne toprongyosan öltözködjünk, bár nem vagyunk márkamániások (1-2 dolog van, amiben ragaszkodunk a márkához), plusz szeretünk arra odafigyelni, hogy harmonizáljon a ruhánk, ha megyünk valahová.


Mivel ez nem olcsó mulatság, mi azt is mérlegeljük, hogy kinek mire van szüksége, mi a fontos, mi nélkülözhetetlen...van egy keret és abból költünk (mondjuk mi közös kasszán vagyunk).

2017. jan. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez már rég túlment az ajándék kategórián, hanem ruhákat vásárolsz neki mint egy anyuka tenné a kisgyerekének. Ez legalább neked kényelmetlen, de neki is bazira annak kéne lennie... Nem értem, nem szoktatok ilyenről beszélni? Mit szól ahhoz, hogy ruhákat veszel neki?
2017. jan. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Inkább örül neki hogy akkor most én márkásan felruházom és neki erre nem kell költenie.
2017. jan. 10. 00:16
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Na figyelj. Engem a barátodhoz hasonlóan teljesen hidegen hagy az öltözködés. Mondhatni én is sajnálom rá a pénzt.

Én nagyon sokat keresek, a szüleim keményen gazdagok, anya kifosztotta az Armani boltot karácsonykor... Majd vittem vissza mindent, de ez már más kérdés.

A lényeg: eszembe nem jutna a barátnőmnek ruhákat vásárolgatni még akkor sem, ha ő viszont vesz nekem.

Fizetném ha beülünk valahova, fizetném a benzinpénzét, a mozit, a nyaraláson a költőpénzt, talán még a nyaralást is. Ünnepek, évfordulók alkalmával meglepném valami egyedivel, ami nem is biztos hogy pénzbe kerülne... De akkor sem jutna eszembe ruhákra költeni, annyira kiesik az érdeklődési körömből.

2017. jan. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mért nem veszel neki turkálóból illetve piacról(olcsóbban) ruhákat? Ha nagyon zavar, hogy nem ad magára, akkor ez jó megoldás lenne és nem költenél olyan sokat.... Amúgy igen ahogy itt leírták, már az is csoda hogy hordja ezeket azt pedig szerintem nem várhatod el, hogy neked is vegyen folyton....lehet nem is tetszenének... A legtöbb férfi nem fog bemenni egy butikba és válogatni a női ruhákat, főleg ha még a sajátját is leszarja.....
2017. jan. 10. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Azt nem értem, ha téged ez ennyire zavar, akkor miért veszel neki ennyi ruhát?

De komolyan nem értem.

Augusztus óta 140 ropi mire ment el?! Vagy ha kimentek az utcára, akkor megszólnak az emberek, hogy a pasidon nincs márkás alsónadrág vagy zokni? Vagyis igazából ez a rongyrázás inkább csak neked fontos, és önszántadból ruházod a pasidat. Mindezt azért, mert NEKED ciki lenne vele végigmenni az utcán vele akkor, ha nincs tokától bokáig márkás ruhába öltöztetve.


Azt is írod, hogy őt nem érdekli az öltözködés, a saját cuccait rongyosra hordja. Gondolom, úgy van vele, hogy neked épp nincs szükséged semmire, akkor minek vegyen. De lehet, hogy a kabátod most a nagy hidegben megadja magát, és nincs pénzed másikra, akkor ő is nagyon szívesen venne neked egy újat. Csak egyrészt nincs rá szükséged, másrészt megveszed magadnak (ha kell, ha nem).


Azt pedig ne felejtsd el, hogy amit adsz, az ajándék. Tehát önszántadból adod, hogy örömet okozz neki, és nem azt kell ilyenkor nézni, hogy ki mennyit költött a másikra.

Ha neked ez sok, akkor ne vegyél neki ennyi göncöt, és kézcsókom. Nem ő kérte tőled, ezt te vetted neki önként.

2017. jan. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Te döntöttél úgy, hogy vásárolsz neki, innentől kezdve nincs jogod viszonzást elvárni. Ha zavar, hogy ő nem az elképzeléseidnek megfelelően öltözködik, akkor más lehetőséged is van, nem csak az, hogy bevásárolsz neki kéretlenül. Például jelzed, hogy szerinted fordíthatna az öltözködésére... beviszed egy boltba, segítesz neki választani, de egyértelműsíted, hogy ezt most ő fizeti. Nálunk például ez szokott lenni: ha a páromnak szüksége van valamire, akkor együtt elmegyünk vásárolni, mert bízik az ízlésemben, de magának fizeti, amit választ. Én csak apróságokat vásárolok neki, havonta max. 5000 Ft erejéig és nem tartom számon, nem várom el, hogy viszonozza, mert ez AJÁNDÉK. Alapszabály, hogy ajándékot úgy adj, hogy nem vársz el viszonzást. Ha neked nem felel meg az általad teremtett felállás, akkor te tudsz rajta változtatni, például azzal, hogy kommunikálod az igényeidet.
2017. jan. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sunshinedoll ***** válasza:

Igazából egyrészt megétem, ha azt akarod,a párod jól nézzen ki melletted, másrészt meg ha nem ő kérte, hogy vegyél neki cuccokat, akkor nem értem, miért panaszkodsz. Önszántadból vásárolgattál neki cuccokat. Egy felnőtt kapcsolatban szerintem elvárható az, hogy önzetlenek legyünk a másikkal, vagyis nem azért veszek az uramnak márkás gatyát, hogy utána hasonló dolgot visszakapjak. Ha neked ez így már sok, akkor állj le a vásárolgatással.

Ha esetleg ez után szóvá teszi, hogy miért nem kap új ruhákat, mondd meg neki, hogy ezentúl vegyen ő magának.

A párod nem az a fajta, aki szeret ruhára költeni. Van ilyen. De nem hinném, hogy a most megvásárolt cuccai átlagos igénybevétel mellett jövőre már elkopnának pl.

2017. jan. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sunshinedoll ***** válasza:

Egyébként meg mit várnál, hogy meglepjen téged ruhákkal? És ha nem tetszik? Akkor meg az lesz a baj. A legtöbb lány, köztük én is utálom, ha más választ nekem ruhát, mert kb sose találják el, mi az, ami tetszik vagy amire szükségem lenne.

Meghív kajálni, elvisz kocsival, szerintem azért ez is valami.

2017. jan. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!