Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fizessek továbbra is, vagy ne?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fizessek továbbra is, vagy ne?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy felfrissítem a német tudásomat és ha már időt szánok rá, akkor feljebb is emelem a szintet.

Egy csoportban feladtam a hirdetést, amire rövid időn belül sok jelentkező volt.

Nem tudtam dönteni, így maradtam az ösztönös módszernél. A legjobban kinéző "oktatót" választottam, aki csak 2 évvel idősebb nálam.


Meg is történt az első óra, ahol kiderült, hogy nagyon egy hullámhosszon vagyunk, és jól tudunk együtt dolgozni.

Teltek az órák, és az először tanár-diák hangnem átment két fiatal közötti beszélgetésbe. Majd a magánórák perceibe befurakodtak a hétköznapi témák, viccelődések, stb. A végén már eléggé közvetlenül beszélgettünk, és megpróbáltam szintet lépni ezen a téren is(nem csak a németben :D), amire kedvező visszajelzéseket kaptam.

Az egész odáig fajult, hogy 3 hónap német tanulás után a "nyelvtanárnőmmel" ébredtem egy ágyban. Majd újra, és újra és újra.


Ezzel persze semmi probléma, hiszen nem ment a tanulás rovására a dolog, az órák ugyanúgy vannak, csak kitalálta a lány, hogy mostantól nem fogad el Tőlem pénzt. Ő ezt az egészet már egy kapcsolatnak tekinti. (Én is hasonló állásponton vagyok, hiszen végre sikerült egy intelligens lányt találnom, aki nem csak szép. :)


Bennem mégis felemás érzések vannak. Tudom, hogy azért vállal tanítást, mert ezzel járul hozzá a családi kasszához. Nem igazán veti fel Őket a pénz, ellenben velem, akit eléggé magas színvonalú életet biztosítanak a szülei. Az én oktatásom ugyanúgy folyik, ugyanúgy felkészül, kijavítgatja a feladataimat.

Azt érzem fairnek ha továbbra is fizetek, azonban már az utóbbi alkalmakkor is mindig csalódottan vette tudomásul a tényt, hogy továbbra is fizetni szándékozom.

Lehet azt hiszi, hogy csak játszok vele, és nem gondolom komolyan a dolgot, ezért fizetek.

Pedig elmondtam neki, hogy ezt tartom igazságosnak, hiszen úgyanúgy keményen megdolgozik a pénzért.


A kérdés így már adott.

Fizessek továbbra is, és vállaljam a kisebb összezörrenéseket, hogy miért nem tudom felfogni, hogy nem fogad el Tőlem pénzt? Vagy engedjek, és a tanórák árát ajándékokban adjam át?

Nagyon nem akarok nem fizetni.



2017. jan. 16. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm mond el neki aggályaidat,hogy amikor órák vannak akkor nem barátnő hanem tanárnő,és ezért fizetnél neki vagy esetleg ha jóba vagy a szüleivel akkor nekik add oda a pénzt esetleg fizess be egy két számlájukat.

Mond el neki,komolyan gondolod,de lelkiismeret furdalásod van,hogy ingyen tanulsz vele.

2017. jan. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, neki ez kellemetlen, elvégre fizetsz neki.


Beszélj vele arról, hogy te nem akarod kihasználni, és nem akarod, hogy úgy jöjjön ki, hogy csak azért vagy vele, hogy ingyenes legyen az óra. Azért akarsz neki fizetni érte, mert TE éreznéd magad kellemetlenül, ha a továbbiakban ingyen tanulnál nála. Viszont nagyon nem szeretnél mást oktatót keresni, mert remek szakembernek tartod.

A másik lehetőség, hogy keresel egy tanárt (lehetőleg férfit), aki tényleg csak tanít, de nem biztos, hogy a tanulással is fogsz haladni. És ti is kevesebb időt töltötök együtt, meg neki is kevesebb lesz a bevétele.


Az ajándékokkal az a gond, hogy nem biztos, hogy pont azt fogja kapni, amire épp szüksége van, és amit a pénzéből vett volna.


Azt is tisztázzátok le, hogy mi a cél, pl. hogy meglegyen a nyelvvizsgád. Addig még kb. mennyit fogsz nála tanulni, és hogy ez a fizetősdi csak addig fog tartani. Ha már nem tanulsz tőle nyelvet, akkor ugye megszűnik ez a kellemetlen helyzet is, addig viszont ki lehet bírni. :)

2017. jan. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tedd félre a pénzt és hívd el belőle randira. Szerintem többre fogja értékelni.
2017. jan. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Magyarázd el neki a saját szempontodat, hogy nem akarod őt kihasználni, és a nem fizetést annak éreznéd, hiszen nem ezért indultál neki a dolognak anno. Valahogy ketté kell választani az órákat és az egyebeket, ettől függetlenül éreztesd vele, hogy nem csak a szexi tanárt látod benne.

Gondolom, nem tart olyan soká a dolog, ha már több mint három hónapja jársz hozzá, a lényeg, hogy értse ő is, hogy ez neked miért rossz, ha ingyen folytatja. :)

2017. jan. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Térjetek át a franciára...
2017. jan. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!