Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt a párok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csinálják ezt a párok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

(Először is szeretnék előre is bocsánatot kérni a helyesírási hibaimert, de telefonról írok.)

Kíváncsiságból kérdezem csak, azt veszem észre hogy mostanság a párok, házastársak, nem egy penztarcabol költekeznek. Egyre több ilyen kérdés van itt is, és azt látom hogy.. Pl: ők ketten élnek egy albérletben ( Szóval komoly kapcsolat, egy család.) és fele-fele arányban elosztjak a kötelező kiadásokat,(akkor is egyenlő arányban ha mondjuk a feleség kevesebbet keres) és a fennmaradó saját pénzét pedig költi amire akarja. Meg hogy mondjuk elmennek egy moziba, és megintcsak felesbe fizetik ki. Lattam már olyan párokat is igy csinálni, akiknek nem volt pénzügyi gondjaik egyáltalán. Nos persze ezt kapcsolat válogatja, nincs jogom beleszólni abba hogy ki hogy rendezi ezeket a dolgokat, de én ezt annyira furcsának találom :S Olyan anyagiasnak, olyan "erzeketlennek". Nekem is van férjem, és közös pénztárat vezetünk. Volt hogy ő nem keresett par hónapig, volt hogy én nem kerestem pár hónapig ( sőt, most se keresek mivel tanulok.) és soha soha nem volt az, hogy sajnalt volna valamit megvenni nekem, és kölcsönösen én is megvettem neki, mindezt persze a közös penzunkbol tettük, akkor is amikor kevesebb volt, és akkor is amikor több. Láttam már olyan kérdést is itt, hogy közös kasszán voltak ugyan, de a lány 40-ezerrel kevesebbet keresett, és mivel a párja keres többet ezert a lany nem vehetett magának ruhát ( persze az olcsóbb kategóriára gondolt. Max 5-ezer.) hajbalzsabot, fodrászhoz se mehetett el, de persze a párja meg kolthetett bármire. Eszembe se jutott volna ilyen soha, mikor a párom elveszítette a munkahelyét és én dolgoztam, hogy nem vesszük meg neki pl a dezodorjat, a borotvalkozo habjat mert nem rakott pénzt a kasszánkba... Sőt, olyat is lattam már hogy gyereket vállaltak és felesbe fizették a pelenkát, mindent ami a gyerkőcnek kell, pedig az anyuka nem dolgozott hanem a gyerek utan járó penzt kapta. Valahogy nekem ez érthetetlen dolog, lehet túl "érzelmes" ember vagyok, de nem gondolom rendes dolognak ezt.. Az anyagiassag szerintem egy szerelemre épülő kapcsolatba egyaltalan nem fer bele. Ti hogy gondoljátok ezt? Én vagyok csak "régimódi "? A mi kapcsolatunknak most ehhez semmi köze nincsen, de hozzá hasonlítaskepp volt, hogy csak 100-ezer forintból gazdalkodtunk ÖSSZESEN egy hónapban, persze akkor nem volt luxus, nem engedtünk meg magunknak plusz kiadásokat, de az az én fizetésem volt a páromnak fel se merült az a gondolat, hogy az az en pénzem. Aztan pedig többet kerestem, fizetés emelést kaptam, és beirattuk a páromat egy tanfolyamra. Most én nem dolgozom, elég intenzív tanfolyamra járok, amint elvégeztem szeretnék benne dolgozni... ( Párom kb 300-ezret keres) De a párom fizeti a tanfolyamot, és nekem se fordult meg a fejembe hogy... Az az övé. Egymásért dolgozunk, a kis csaladunkert, hogy majd lehessen egy babank idővel, rendes kis családunk. Vajon nem lenne igy egészségesebb a párok kapcsolata? Köszönöm a válaszokat. :)



2017. febr. 4. 01:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Én 28/L ő is 28/F
2017. febr. 4. 01:21
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom. Én is azt tartom optimálisnak, ahogy ti csináljátok.
2017. febr. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
De. Pontosan ez a normális gondolkodás szerintem is.
2017. febr. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi koze az erzelmekhez, hogy hogyan kezeljuk a penzugyeinket. Mi is megtartjuk a fizetesunket magunknak, mondjuk nem forintozzuk ki, hogy mindig felesben legyen minden fizetve, a rezsin kivul. Nem nagyon tartjuk szamon, ki mikor kinek mennyit fizet epp, ha eszunk-iszunk valahol, meghivjuk egymast, boltban is vegyesen vasarolunk itthonra stb. De megtartjuk magunknak a penzunket.
2017. febr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BlackSword ***** válasza:
100%
Mert a szerelem egy dolog... A számlák és a hobbik meg egy másik... A külön kassza szabadság, amíg a közöz kassza csak a viták forrása, hogy ki mennyit vesz ki belőle...
2017. febr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, ti igy csinaljatok.

Az hogy masok meg ugy, az nem ekvivalens azzal hogy az csakis szar kapcsolat lehet.

Mi felesben fizetjuk az albit (plusz en kulon a telefonszamlam), egyszer en vasarolok, maskor o, moziban pl en a jegyet, o a ragcsat, stb.. a tobbi penz ami marad, az a sajatunke, abbol azt veszunk amit akarunk.

2017. febr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nem mondtam hogy rossz annak a kapcsolata, aki így csinálja. Mondjuk elég szélsőséges peldakat vetettem fel ( mondjuk a pelusos dolog) es ezért elnézést is kerek, csak valahogy erre voltam ugy igazán kivancsi. Hogy ha így feleznek a párok, ha mar baba is van, az is jo? Csak valahogy nem tűnik olyan "családi"dolognak ez. Egyszer voltunk kávézni a tanárommal, mi a párommal meg ők ketten a vőlegényével es meg hívott minket a tanárom, a párjának meg azt mondta hogy: figyi ugy is tartozom a múltkorrol neked 1000Ft-el. Akkor annyiért rendelj magadnak valamit. Persze mi ebbe természetesen nem szóltunk bele, es mikor nem voltunk velük sem sertegettuk őket, de a párom megjegyezte hogy szerinte ez nagyon durva. Számomra ez mar egy nagyon szélsőséges példa. De abban igazatok van, hogy ettől meg lehet egy kapcsolat jó kapcsolat is. Mert ők is boldogoknak tűnnek hálistennek jól megvannak :) Ne értsétek felre, nem kotekedesbol kérdeztem, csupán csak kivancsi voltam. Köszönöm a válaszokat! :)
2017. febr. 4. 16:47
 8/8 BlackSword ***** válasza:
Mivel mindkét szülő dolga a gyereknevelés, a pelus is, a gáz is, meg minden ami kaja feleződik, a maradék ami a kiadások után marad az pedig saját...
2017. febr. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!