Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek idióták azok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek idióták azok a lányok akik egy pasitól diplomát várnak el?

Figyelt kérdés
Mert szerintem nagyon azok! Több helyen olvastam, hogy mára már több a diplomás nő, mint férfi és, ha nagyon ragaszkodnak ehhez az elváráshoz vagy egyedül maradnak vagy nem találnak boldog párkapcsolatot. Teljesen hülyének tartom az ilyen nőnek nem nevezhető kislányokat, mert nekem pl. nincs diplomám, de nem vagyok kulturálatlan, szűk látókörű, mert vannak dolgok, amik foglalkoztatnak és többször volt olyan, hogy több diplomával rendelkező lánnyal nem tudtam rendesen beszélgetni annyira sötét volt.
2017. febr. 9. 12:46
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
24%

Kedves #8!


Az a baj, hogy ez a "diplomások fikázása" szöveg oda-vissza működik.


Én egy olyan jól működő házasságban élek (15 év), ahol a férjem egy jól menő asztalos én nekem pedig, mérnök diplomám van, mellette 2 egyéb végzettséggel. Mindketten dolgozunk, közös kasszán vagyunk, ahogy manapság mondják. A férjem is jól keres én is. Bár ez volt már olyan is, ahol ő keresett jobban, volt, ahol én.


Mi ezt mindkét oldalról megkaptuk, már mint a "fikázást"!


"Jajj öreg, ne kezdj diplomás nővel, nagyok az igényei, nem jársz jól" stb.


"Most ne már kollegina, egy asztalos? Vele biztos két szónál többet nem lehet értelmes dolgokról beszélgetni, nem tudsz vele kiállításra, múzeumba járni."


Ilyenkor mind a ketten jót nevetünk rajtuk, mert olyan dolgokról beszélnek, amikről fogalmuk sincs.


Mind két csoportba tartozó emberek elítélik a másikat, ezért, vagy azért...


Csak azt nem értem, hogy mióta lett ennyire elvárás a diploma és a munka, mert nem ez egy kapcsolat alapja.


(Szerintem.)

2017. febr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
84%
Nem azzal van a gond, hogy van diplomád vagy nincs, hanem azzal, hogy frusztrált vagy, az ilyen mentalitású embereket mindenki kerüli, nehogy a nők.
2017. febr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

# 11

Ezt másoktól kaptátok meg, nem egymástól. Itt pedig most nem mások véleménye a lényeg, hanem, hogy a két ember hogyan viszonyul egymáshoz...

2017. febr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

Nem szidom a diplomásokat és nem frusztrál, hogy nekem nincs. Egyszerűen nem érzem rá szükségét és nincs hozzá kvalitásom. Csak az a bajom az ilyen lányokkal, hogy nyomják a demagóg dumájukat, hogy ezért meg azért fontos nekik, de ha kicsit ebből lejjebb adnának és rájönnének arra, hogy nem ettől lesz valaki értékes valaki akkor megnőne arra az esélyük, hogy boldog párkapcsolatot találjanak. Egyik társkeresőn találtam egy olyan lányt aki kiírta azt, hogy írjatok én bárkinek válaszolok, akartam is írni és kiírta az oldal, hogy csak azok írhatnak rá akik megfelelnek a szűrőiknek. Ott volt a diploma alapfeltételnek neki. Hát jó nagy idióta vagy mondom. :D

Javítsatok ki, ha tévedek, de előbb nem kéne megismerni a másikat azután dönteni arról, hogy kell e vagy nem? Én is így keresek és ezt normálisabbnak tartom, minthogy egy semmitmondó igénylistát firkancsak össze! :D

2017. febr. 9. 13:23
 15/40 anonim ***** válasza:
84%

Én nem várom el a diplomát. Én egy normális karriert várok el, ahol az illető nem éhbérért robotol. Hogy ezt egyéni vállalkozóként, szakmunkásként vagy diplomásként oldja meg, engem tényleg nem érdekel.


Különben én még kutatást is végeztem ebben a témában, és általában a jó munkának nem a diploma hiánya szokott gátat szabni, hanem a nyelvtudás hiánya, a szakmai tapasztalat hiánya és az informatikai tudatlanság. Ez a három dolog rendkívül komoly hiányosság a vállalatok véleménye szerint.


Nekem különben van diplomám, és nemes egyszerűséggel emiatt több diplomás, mint nem diplomás férfit ismerek, de nekem ez sosem volt szempont. Ha valaki életképes, akkor megoldja papír nélkül is. Inkább csak annyit tennék hozzá, hogy talán többen vannak diplomások között azok, akik jobban tudnak küzdeni a jövőjükért, hisz ők hajlandóak beáldozni további éveket tanulásra, kapcsolat építésre, ezáltal jobbak abban, hogy karriert építsenek, mint azok, akik nem kínlódták végig magukat ezen a lépcsőn. De hangsúlyozom ez nem garancia, csak a saját személyes meglátásom.


25L

2017. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
42%

Igen #13, megértettem a kérdést, ezzel kapcsolatban egyetértek a 7. válaszolóval.


Ezt, csak azért írtam még le, mert szúrta a szemem, amit a #8-as írt.


Igen, nem mi állunk így egymással, hanem az a baj, hogy sokan az miatt elítélik a másikat, mert más a végzettsége, nem olyan a munkája és esélyt sem adnak egymásnak, pedig lehet, hogy boldog kapcsolat lenne belőle, ha nem lenne ennyi előítélet.

2017. febr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
#12 Volt időszak mikor frusztrált, de már eltudtam magam fogadni és már nem látok benne akkora értéket, mint ahogy beállítják. Túl nagy dobra verik az emberek és nem látják át a dolgok mélységét. Az ilyen elvárások frusztrálnak, mert aggaszt az, hogy ilyen fa...gokat várnak el, minthogy inkább megismerjék a másikat.
2017. febr. 9. 13:25
 18/40 anonim ***** válasza:

"Csak az a bajom az ilyen lányokkal, hogy nyomják a demagóg dumájukat"


Akkor az ilyen lányokat két mondat után leépíted. Ahogy láthatod, vannak olyan lányok, ide is írtak, akiknek a problémád nem szempont.

2017. febr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

# 16


8-as és 13-as vagyok. Leírtam értelmesen, mit értek ez alatt. Itt két adott ember egymáshoz való viszonyáról van szó. Te hozzákeverted a két emberen kívül állókat is. Nem értem minek, itt senki nem azt kérdezte, mit szólnak az emberek egy ilyen "vegyes házassághoz". Nyilván vannak olyan kapcsolatok, amilyen a tiéd, meg olyanok is, amelyben az egyik fél lenézi a másikat valami miatt. Engem már diplomás is nézett le, mert nem olyan "értékes" diplomám van, mint neki, meg szakmunkás is, mert a diploma milyen munka már. Én meg nyilván kiadom az útjukat, azon nyomban.

2017. febr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
34%

A kuláküldözések idején meg kialakult az hogy a paraszt szót lekezelésként használta a köznyelv. De nézzünk csak körül például Európában, és nézzük már meg a parasztok életét. Otthon van a munkahelyük, nem kell szabit kérni nekik senkitől mert maguk rendelkeznek idejükkel. Időmilliomosok és van miből lakást venniük ha a gyerekük továbbtanul. Hát ezek a buta 6 elemis parasztok ugye? A két diplomás megteheti azt hogy egész évben szabad és akkor megy kirándulni mikor kedve van? Van annyi megtakarítása hogy ne koleszban sínylődjön az egyetemista lánya hanem egy lakást vehessen? A nap 24 órájából hágy órát lehet a családjával? Ja, csak hétvégén?

Vagyis ne a népszokások szerint ítéljünk. Magam is voltam paraszt és diplomás is, és parasztként nagyobb úr voltam mint mérnökként. Leírtam hogy miért.

2017. febr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!