Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ha zavar,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy ha zavar, hogy a párom nélkülem szerzi meg az összes emlékezetes élményét?

Figyelt kérdés

Szóval az a problémám, hogy zavar, hogy a párom minden várva várt élményét nélkülem szerzi meg, és velem nincsenek olyan élményei, amik ennyire emlékezetesek lennének.


Én tényleg próbálok jó képet vágni a dolgohoz, hisz hadd menjen, mert attól, hogy nekem nem telik rá, ő miért ne mehetne. Nem is várom el, hogy ő finanszírozza az én részvételemet.


De egyszerűen bánt, hogy amikor jön 1-1 esemény, ami érdekli őt, az egyik barátja szinte azonnal megveszi a jegyet saját magának, és nem sokkal rá a párom is beszerzi a jegyet, hogy jajj de jó, mennek együtt, és olyankor, az esemény mértékétől függően - napokig, hetekig, hónapokig hallgatom, hogy hú de jó lesz, alig várja, bár már ott lehetne, stb.

Én tényleg örülök neki, hogy megélheti a várva várt programokat, de ugyanakkor fáj, hogy pl a közös nyaralásunkat látszólag egyáltalán nem várta. Egyszer sem mondott olyat, hogy de jó lesz kettesben nyaralni, vagy akármi, semmi. Az évfordulós ünneplésért sem volt oda túlzottan, igazából nem is volt semmi extra dolog, elmentünk moziba, mint párszor az évben ezen kívül, és ennyi.


Én azért nem tudok részt venni ezeken az eseményeken, mert nekem nem telik rá, egyetemista vagyok, egy nehéz szakon ráadásul, még az elején járok, konkrétan az órarendem sem teszi lehetővé, hogy akár diákmunkát vállalhassak, de ha még vállalni is tudnék, az is az önfenntartásra menne el, mert a szüleim fizetése kevés, és nem csak engem támogatnak, hanem a másik testvéremet is, + hitel is van. Egyetem előtt is szűkösen voltunk, most már még inkább, így nyilván a diákmunkával se tudnék félretenni, hanem ténylegesen önfenntartásra menne el, hogy a szüleimnek ne kelljen belebetegedniük a munkába (anyukám vállalt is +munkát, ami végül nem végződött jól). Szociális ösztöndíjat nem kapok, mert nemsokkal a ponthatár alatt vagyok, tanulmányi ösztöndíj még nem jár (az egyetemet most kezdtem).


Holnap jön a párom hozzám - egyetem miatt ugye el kellett költöznöm, előző félévben is szeretett volna jönni, de akkor valahogy mindig elmaradt a dolog. Most végre tud jönni, holnap Valentin nap, nem vagyunk annyira megőrülve érte, de azért mégis romantikáznánk kicsit. Erre ma van egy esemény, amire el is ment a, és megint csak azt látom, hogy az eseménytől be van zsongva, de az nem nagyon izgatja, hogy végre jön. Előző félévben sem úgy akart jönni, hogy nagyon igatott lett volna, vagy ilyesmi.


A fentebbi, nyaralós esetnél próbáltam a párommal beszélni, hogy bánt a dolog, hogy velem nincsenek maradandó, emlékezetes élményei, de erre csak annyit mondott, hogy ne hülyéskedjek már, a nyaralást is ugyanúgy várta, mint azt a másik programot, amivel végül is összefűztük a nyaralást.

Oda mentünk kirándulni, amikor volt ott egy neki fontos program, szándékosan így mentünk, hogy utána akkor kettesben kirándulunk ott, és akkor is hetekig ezt hallgattam, hogy ő azt a programot várja, de a nyaralásról egy szó sem esett. A nyaraláson se láttam, hogy annyira maradandó élmény lenne az előző napi programhoz képest, vagy hogy is mondjam. Pedig tényleg sok szép helyet megnéztünk, nagyon szereti a természetet is, így próbáltam olyan dolgokat programnak választani.


Általában még hallani is rossz ezekről az élményeiről, mert olyan boldogan mesél, hogy mi hogy volt, hogy belesajdul a szívem, hogy velem nincs egyetlen ilyen élménye sem.


Igyekszem a kedvében járni, programokat szervezni, ötletelek, akár a közeljövőben programra gondolok, akár nyári dologra. Általában tetszenek is neki az ötleteim, de sosem lelkesedik semmilyen közös programért annyira, mint azokért a programokért, amiket a barátaival csinál/olyanokért, amiket régóta várt.


Tényleg nem az zavar, hogy NÉLKÜLEM is jól érzi magát, és élményeket szerez, hanem az, hogy a velem való élmények nem olyan emlékezetesek, a velem való programokat látszólag nem várja annyira.


Nyilván nem jó, hogy így érzek, nekem sem jó ez a dolog lelkileg, mert emészt, és a páromnak sem lenne jó, ha látná rajtam, hogy baj van/ezzel nyaggatnám mindig.


Mit tehetnék, hogy ne így érezzem magam?

Trollok kíméljenek!



2017. febr. 13. 20:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Azt nem értem, hogy miért vagy még vele? Én tuti nem pazarolnám az időmet egy ilyen férfira, aki konkrétan magasról tesz rá, hogy a párja nem tud elmenni a programokra, fel sem ajánlja hogy fizeti esetleg neked is (ha nem is minden programot, de néha 1-et 1-et) és többet van másokkal, más programokon, mint a kedvesével... Talán ő nem igazán érett még egy normális párkapcsolatra.

29/N

2017. febr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

#1, két dolgot mondanék:

1. Attól, hogy dolgozik, még nem keres olyan jól, hogy nekem is tudja fizetni a programokat - sajnos drága programokról van szó. Minimálbért keres, mert otthon nincsen jobb munkalehetőség, így neki is spórolnia kell eléggé.

2. Ritkán megy ilyen programokra, egy év alatt kb 3-4x volt ilyenen. Ez szerintem nem azt jelenti, hogy többet van a barátaival, mert nincs így. De ha én nem tudok menni, mert nekem nem telik rá, és ő sem tudja finanszírozni nekem, akkor ő már el se menjen?


Nem az a probléma, hogy velem nincsenek programok, hanem az, hogy a velem való programok nem okoznak annyira jó élményt, mint azok a programok - legalábbis teljesen ez jön le a viselkedéséből.

2017. febr. 13. 21:04
 3/18 anonim ***** válasza:
33%
Diakhitel? Tudom, nem a legjobb megoldas, de fedezne az ilyen jellegu kiadasokat is.
2017. febr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi erről másképp gondolkodunk a párommal együtt, pedig kétszer annyiak vagyunk.

Egyikünk se menne a másik nélkül olyan programra, ami nagy élmény de az egyikünk nem engedheti meg magának. Én nőként most egy jó munkahelyet találtam, többet keresek, de eszembe nincs csak azért elmenni mondjuk egy jobb nyaralásra, mert az mekkora élmény, ha a párom nem tud jönni. Eleve, nekünk valahogy semmi nem akkora élmény egymás nélkül, egyedül, mint együtt...de nyilván nem vagyunk egyformák. Én nem érezném jól magam nélküle, ő se nélkülem, amúgy meg soha nem lemondásként éljük meg ezeket - mondjuk nincsenek elszállt "vágyaink".

Én nem lennék ilyen fiúval, régen én is másképp gondolkoztam, és bizony rosszul sült el.

2017. febr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nemsokára lediplomázol, lesz egy jó kis állásod, nem minimálbéres, mint a barátodé, és a barátnőddel szervezz programokat, amiket ő nem engedhet meg magának. Aztán nézegethet.
2017. febr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%
Azt hallottam pletyka szinten, hogy egy párkapcsolatban a kommunikáció fontos dolog. És ez nem trollkodás, de ha valami rosszul esik, annyira tartósan, hogy ezt már itt kérdésben is megfogalmazod, akkor talán érdemes volna a barátodnak is elmondani.Egyébként nem csodálom, hogy rosszul esik, fura, hogy több programot szervez nélküled, és eszébe sem jut hogy bevonjon ebbe, a kevés kis fizetéséből viszont a saját költséges programját szívesen állja. Nyilván mindenki más is hasonlóan érezné magát. Szóval kommunikáció.
2017. febr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#5!


Nem tudom, hogy csak átsiklottál a részletek felett, vagy el sem olvastad a kérdés leírását és a későbbi kommentemet, de:

Már beszéltem vele a nyaralós esetnél erről a dologról, amire annyi volt a válasza, hogy ne bolondozzak, ezeket is ugynúgy várja.

Kevés fizetésből hogy vegyen 2x20-30 ezer Ft-os jegyet? Minimálbért keres, mert otthon egyszerűen nincsen jobb, és a szüleinek is hazaad, valamint azért arra is spórol, hogy ősszel elköltözhessen, és tanulhasson.

Azt is írtam, hogy ilyen programok egy év alatt 3-4 db volt összesen, tehát nem az van, hogy folyamatosan a barátaival megy minden programra, és csak velük jár el és velem csak a 4 fal között ül.

Írtam azt is, hogy nekünk is vannak programjaink, de azok nem olyan "kaliberűek" mint ezek a nagyszabású dolgok (pl mi csak moziba járunk, vagy kajálni valahova, vagy nagy ritkán, ha van otthon valami, akkor arra elmegyünk, pl egy zenés estre - de ennyi, nincs otthon más, vidéki kisváros) - és engem az zavar, hogy ezek nem olyan jó élmények, mint azok a nagy dolgok.

Hiába járok egy nagyobb városban egyetemre, minden hétvégén hazamegyek, hogy anyukám egész hétre főzzön nekem ételt, mert olcsóbb hazamenni és visszajönni rengeteg kajával, mint hogy ne menjek haza, és még 8 napra én intézzem az étkezésemet. Szóval az is kilőve, hogy a párom jöjjön el egy hétvégére, főleg, hogy olyan a munkája, hogy kb egyetlen szabad hétvégéje van egy hónapban.

2017. febr. 20. 10:51
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

De,olvastam rendesen hidd el.Az nem megbeszélés,ha Ennyi válasza van ra higy jaj ne butaskodj mar,aztán fogod magad es feljossz ide hisztizni,de valójában meg véded,és tök megerted hogy nem visz el "nagy dolgokra"Így csak hisztizel itt:

Mert,1.szegény minimálbérből él,és megérted,nem várod el hogy 2x 30 ezret neked is kifizessen.Akor mia kis fene bajod van igazabol??? (Én szivesen kifizetnem egyszer legalább a pasimnak a részét ha nem tudja megtenni vagy nem megyek el,mert kinos helyzetbe sem hoznám ezzel,es szervezünk.olyan programot,ami mind a kettonknek belefer)Akkor most mondjam,h az a helyzet hogy nem érdekled igazabol,es egy ilyen dumával vagy lerazva,Hozzáteszem elég hatásosan,hogy jaj ne butaskodj mar.Igen,nem vagy neki elegge fontos.Ez van!

2.Szinten megérted h az egy szabad hétvégéjén nem akar veled még vidékre se hazamenni.Akkor.miert nyüszögsz itt,es min?Megértesz mindent...Értsd meg akkor azt is Ennyire számítasz neki.

3. Olvasd már el párszor amit írsz,ajánlatos:"ezek nem olyan jó élmények,mint azok a nagy dolgok".Ha egy vacsit,mozit akármit nem vagy képes értékelni,és azon feltekenykedsz hogy ő milyen remek kis programokat szervez a haverjaival de teged kihagy,viszont közben megerted,de megsem.Akkr magad sem tudod miről beszélsz.Miert nem vagy kepes elvezni egy vacsit,ha kozben total megerted h nem fizeti ki neked es nem is hív el az általad nagynak nevezett dolgokra,amik szerinted sokkal jobbak? Te kicsit buta vagy ne is haragudj, és az is csoda hogy parkacsolatod van.

2017. febr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Miről beszélsz? :D

Jézusom, ennyire nem vagy kielégítve vagy mi van? Menjél haza a kis barátodhoz, ha ennyire frusztrált vagy!


Ne legyek megértő? Egy év alatt 3x, max 4x ment el egy nagyobb programra, úgy, hogy hónapokig spórolt a saját jegyére, vagy a szülei kicsit besegítettek, ha éppen jobb hónap volt. Erre vágjam ki a hisztit? Te normális vagy?


Mi az, hogy az egyetlen szabad hétvégéjét sem tölti velem? Ennyire nem tudsz szöveget értelmezni? ÉN megyek haza HOZZÁ, mert nem tehetem meg azt, hogy itt maradjak a hétvégére, és Ő jöhessen a nagyvárosba HOZZÁM és több program közül választhassunk. Vagy fizettessem ki 8 napra a kajámat is vele, mert eljön hozzám a hétvégére? Jönne ő szívesen, csak nekem haza kell mennem a kaja miatt.


Te tényleg nem tudod értelmezni a mondandóm! Én élvezem a közös programjainkat, és az a problémám, hogy látszólag ő nem élvezi annyira, nem olyan emlékezetesek mint azok a drága programok, amikre nagy ritkán eljut. És nyilván szeretném, ha velem is lennének olyan élményei, amik nagyon emlékezetesek. Ennyi. Nem az a problémám, hogy ő drága és nagyobb eseményekre megy. Leszarom, hogy drága. Én csak azt szeretném, ha velem is olyan élményei lennének, amikről másoknak is mesél, hogy milyen jó volt, és nem csak a barátaival közös dolgok lennének ilyenek - amik kb évente 3 esemény.

De nyilván a körülmények nem teszik lehetővé, hogy elmenjek vele egy 30 ezres koncertre a fővárosba, így nincs más opció, hogy találok valami megoldást arra, hogy ne érezzem rosszul magam.

Vagy most akkor kb 4 évig (ennyi idő mire diplomát szerzek) ne menjen ilyen programokra, hiába szeretne nagyon menni, mert én nem tehetem meg? Ezt te sem gondolhatod komolyan. Lehet, hogy te ilyen mártír vagy, hogy ha a párod nem, akkor te sem mész és otthon búslakodsz a szobában hogy bár ott lehetnél, és lemaradsz a kedvenc zenekarodról, akik most először járnak Mo-n, de én nem fogom ezt tenni a barátommal.


Látszik, hogy sosem éltél tényleg szegénységben. Szerintem te vagy a buta, pláne, hogy így nekem esel azért, mert normális hangnemben reagáltam a kommentedre! Arról nem is beszélve, hogy még a szövegértés sem megy.

2017. febr. 20. 12:00
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem meg te írogatod hogy azok a programok mégsem olyan elvezetesek mint amit a párod a haverjaival csinál.Tanulj meg írni.De akkor sok boldog további életét így ahogy van,és szenvdj tovább a sanyarú kis kapcsolatodban.
2017. febr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!