Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányoknak már nem is kellene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lányoknak már nem is kellenek az "igazi" férfiak?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és már vagy 6 éve egyedülálló vagyok.Ismerőseim szerint nincs probléma külsőmmel,belsőmmel sem,de valahogy nem sikerül még csak odáig sem eljutni,hogy valakivel randizzak.Katona vagyok,sportolok is.Úgy veszem észre,hogy normális lányok is inkább az ilyen nagy partyarc szépfiúkkal kezdnek csak.Valóban ennyi idő kell egy rendes lányt találni vagy én csinálok valamit rosszul ?
2017. febr. 20. 21:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A lányoknak nem kellenek a katonák vagy az olyan foglalkozású férfiak akik keveset vannak otthon a munkájukból adódóan. Én személy szerint nagyon tisztelem azokat akik hazájukat szolgálják, de a nők ilyenek. Ez természetes náluk. Nem egy katona meg deszantos ismerősöm van akik egyedülállóak vagy elváltak. Amúgy én is ebben a cipőben járok mint te, azzal a kivétellel hogy nem vagyok katona. Azokért a lányokért pedig ne siránkozz kik "ratyi partyarcokkal" jönnek össze, ők nem érnek annyit hogy ilyen emberrel legyenek mint te.
2017. febr. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%

Az a helyzet, hogy az úgynevezett "igazi férfi", vagy legalábbis amit te annak vélsz, tehát ez a "szigorú, becsületes katonacsávó vagyok, sportolok, úriember vagyok" stiló kb. a 48as szabadságharc, a monarchizmus idején számított vonzónak a nőknél, és akkor is csak azért, mert az ilyen figurák számítottak jó partinak, biztos pontnak.

Ez pedig leginkább a nők kiszolgáltatott helyzetéből fakadt, mert annyira rá voltak utalva a férfiakra.

De elhiheted, hogy a puncijuk már akkoriban is a rosszfiúktól volt nedves igazán, azoktól, akik a saját útjukat járták, akik lázadók voltak, akik nem álltak be a sorba, mert valójában ez az igazi férfias attitűd, nem pedig a szolgamentalitású, talpig becsületes katonabácsi.


De az emancipációnak hála már nincsenek a nők rászorulva, ráutalva a férfiakra, ezzel aztán számukra is lehetővé vált, hogy a szexuális vonzalom alapján válasszanak párt maguknak, nem pedig az alapján kell választaniuk, hogy kitől kaphatnak biztonságot, mert maguknak is meg tudják teremteni.


És ez jól is van így, ezt férfi létemre mondom, csak fel kell ismerni, hogy a világ megváltozott, sőt, változik folyamatosan, sokkal nagyobb a szabadság, a régi erények már nem számítanak, újak léptek a helyükre, ehhez alkalmazkodni kell.


Tehát két baj van veled:

- az egyik, hogy nagyon elment melletted a világ, de annyira, hogy kb. 150-200 évvel ezelőtti mentalitással gondolkozol.

- a másik, hogy még ezt a 150-200 évvel ezelőtti világot is valamiféle romantikus, idealisztikus szemüvegen át nézed, pedig nem volt az olyan egyáltalán, mint amilyennek te képzeled.

2017. febr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Neked ebbol ez jott le,hogy meg cilindert hordok esaz apjatol kerek engedelyt,hogy megcsokolhassam? Ne essunk mar tulzasokba azert..Es attol,hogy a Honvedsegben dolgozom nincs 56 os plakat a szobamba,normalis,atlagember vagyok de ha valakinek ez jut eszebe arrol ha valaki katona akkor ahhoz csak gratulalni tudok.Egy egyszeru kerdest sem tudsz ertelmezni es ugy kopkodsz,hogy valoszinu el sem olvastad az elozo hozzaszolasokat aholis kijavitottam az igazi szot normalisra pont az ilyen tulerzekeny elmeberek miat.
2017. febr. 21. 16:18
 14/18 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem a normalis is tulzo, ha magara erti az ember. Ami neked normalis az masnak nem az. Mi eljarunk inni a baratommal es a haverjaival, szoktunk reszegek lenni, vannak olyan beszolasai, ha valaki csak azt a felmondatot kapja el az utcan, akar meg bunkonak is tarthatja annyi alapjan, ennek ellenere egy teljesen normalis barat, az igazi taplosag eleg messze all tole.

Nekem eleve nem szimpatikus egy olyan valaki, aki mar ennyi alapjan kepes masokat leminositeni, hogy neha alkohollal kapcsolodnak ki. Te egyaltalan nem vagy jobb senkinel csak azert, mert nem iszol.

2017. febr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Másold be azt a mondatot kérlek ahol leírtam,hogy nem iszom alkoholt.Az,hogy nem csapom magam szét már azt jelenti,hogy megvetem az alkoholt ? De nem is értem,hogy jut el idáig egy kérdés aminek ehhez semmi köze,hogy ki kit minősít le,de látom már nagy baromság volt ezen az oldalon kérdezni bármit is,túl nagy teret ad a névnélküliség..
2017. febr. 21. 16:45
 16/18 anonim ***** válasza:

"Legyél "bunkó paraszt és akkor menő vagy " dolog fut most ahogy látom,és ez elég szomorú persze mindig tisztelet a kivételnek !

"



8-as vagyok. Én meg azt látom, hogy ha a nő valaki helyett egy helyesebbet választ, akkor az illetőt a férfiak egyből kikiáltják bunkónak. Olyat is hallottam már, hogy kiderült, hogy semmit nem tud a nő választottjáról, csak a Facebook alapján helyes, biztos bunkó.

2017. febr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
12-es amúgy női szemmel nézve is igazat ír.
2017. febr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mondtam én, hogy cilindert hordasz, meg az apjától kéred meg a kezét? Nem. Tehát szalmabábot püfölsz.

Én mindössze az "igazi férfi"-ről alkotott képed alapján vontam le a következtetést, hogy nagyon 19. századi módon gondolkodsz.

A kérdésed kiírásából ugyanis nyilvánvaló, hogy te pozitívumként, férfias dologként tekintesz arra, hogy te katona vagy, meg hogy sportolsz, hogy "nincs probléma a belsőmmel", meg "normális lányok".

Ez a "nincs probléma a belsőmmel" elég egyértelműen azt jelenti, hogy rendes vagy, tiszteled a barátnődet, hűséges vagy, odaadó, a "normális lányok" alatt meg hasonlót értesz, csak lányban, aki nem rib**nckodik, hűséges, kedves, aranyos, odaadó, felnéz a férfira, stb.


De értsed meg, hogy már nincs ilyen, hogy "igazi férfi", meg "normális lány". Ez 100 éve volt utoljára kb., ezek a fogalomrendszer és értékrend egy alapvetően monokulturális, homogén erkölcsű, vallásos társadalmi környezet terméke, és mára már semmit sem jelent, mert megváltozott a világ, és egyre gyorsabban változik, és a fiatal generáció, aki természetszerűleg alkalmazkodóbb, mint az idősebb, megszabadult ezektől a kényszerképzetektől, hogy ilyennek kell lennie.


Szóval ahelyett, hogy rinyálsz és értetlenkedsz, hogy a 19. századi eszményi erkölcseiddel miért nincs csajod, próbáld meg némi érdeklődéssel és nyitottsággal megfigyelni magad körül a világot, a történelmet, használd az agyad, gondolkozz, értelmezz, elemezz, és akkor magad is rájössz, hogy mi a baj veled.

Persze ehhez kell egy magasabb szintű intellektus, absztrakciós képesség, objektív, szenvtelen szemlélődésre és következtetésre való képesség, szóval ha ez nincs meg benned, akkor sose fogod megérteni, hogy miről beszélek..

2017. febr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!