Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a férfiak arra panaszkodnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a férfiak arra panaszkodnak, hogy a mai nők nem tudnak főzni, háztartást vezetni, stb, tehát felborultak a nemi szerepek, akkor az miért nem szúrja a szemüket, hogy a srácok nem hajlandóak manapság kezdeményezni?

Figyelt kérdés
Csak a nőkre mutogatnak inkább, hogy "egyenjogúság van". Nem mintha az egyenjogúságnak bármi köze lenne amúgy a nemi szerepekhez...
2017. febr. 25. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Én inkább fordítva szoktam látni, hogy a nők mért várják el a hagyományos értékrend szerint, hogy a férfi kezdeményezzen, ha a hagyományos női szerep meg nekik nem tetszik. Amúgy nem értek egyikkel sem egyet. Nem mondom, hogy a férfinak a kizárólagos dolguk a kezdeményezés, és nem mondom, hogy a nők kizárólagos feladata a háztartás vezetése. 23/F
2017. febr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Maga a "háztartást vezet" kifejezés olyan, mintha 50 fős személyzetet kellene összehangolni.
2017. febr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Noblesse Oblige ***** válasza:
94%

Szerintem nagyon rossz ez a fajta felfogás.

Én nem azért főzök, takarítok, mosok, mert ez a férfiaknál előnyt jelent. Ezeket a dolgokat elintézném akkor is ha nincs párom. Magamért. Mert jó tisztaságba élni, a főztömet nem veri kenterbe a sarki döneres, és tiszta ruha pedig ugyanúgy az ápoltságmohoz tartozik.


A fiúk picsogjanak csak, hogy miért nem jönnek a nők is oda hozzájuk... de egy hosszú párkapcsolatban annyira nem fog számítani, hogy én mentem oda hozzá vagy ő hozzám. Ez már tényleg a varjúhájrágás kategória.


Felesleges felvenni ezeket a dolgokat. Nem vezet sehová, nem hoz megoldást, és abban is biztos vagyok, hogy egyik fél sem gondolkozik el rajt még egy perc erejéig sem, hogy neki valóban igaza van-e.

2017. febr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Talán ha négyszer kezdeményeztem eddig - ahol úgy tűnt, a szimpátia megvan csak a kezdeményezésre várnak -, mindannyiszor bukó volt a történet.


Miért? Nem azért mert hülye libák stb. hanem mert úgy tűnik, a nők többsége is elfogadta azt a szerepet, hogy majd ők lépnek, ha közeledni akarnak.

2017. febr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Minek kezdeményezzen bárki is, ha 10 nőből 8 eleve elzárkózik az ismerkedés elől (pl. én is szívesen beszélgetnék lányokkal, de hogyan menjek oda, ha mindenütt a fülükben van a füles, és/vagy a telefonjukat buzerálják?), netán bunkó és agresszív választ kap, mert odament valakihez? Ugyanígy hiába próbálok szemezni a csajokkal, hogy felmérjem a terepet, ha még csak szemkontaktust sem lehet tekinteni, vagy ha rám is néznek, akkor mintha egy döglött hal üveges tekintetét bámulnám. És sajnos egyébként is nagyon kevés manapság az értékes, normális, tisztességes nő, aki érdemes és méltó arra, hogy bárki is kezdeményezzen nála.

Az egyenjogúságra hivatkozni pedig akkor a nőknek sem kellene (főleg nem úgy, hogy ez kb. azt jelenti, hogy ami a nők számára kényelmes és hasznos, abban mindenki egyenrangú, ami meg nem, abban nem), hiszen pont a nők mondják azt, hogy nincsenek nemi szerepek, és a férfiaknak KÖTELESSÉGÜK átvenniük a női feladatok egy részét. A kérdésedből jól látszik a mai feminácik torz gondolkodása, mert miközben folyamatosan azt szajkózzátok, hogy a nemi szerepek idejétmúlt dolgok, és kb. semmi különbség sincs a két nem között, aközben számon kéritek a férfiaktól, hogy miért nem mutatnak több "férfiasságot". A férfiak jóval több áldozatot hoznak, mint a nők, hiszen egy "tökéletes" férfi tudjon sütni, főzni, mosni, vasalni, takarítani, gyereket nevelni (és persze értsen a ház körüli munkák szinte komplett elvégzéséhez, legyen józan életvitelű, humoros, jóképű, jó testű, önbizalomtól duzzadó stb., de ez jelen esetben nem számít), vagyis a férfi váljon "félig nővé", addig a nők számára csak jót hoz a sztori, s mindezt ráadásul úgy, hogy semmit sem kell feladniuk a női mivoltukból, és a férfiak még el is végzik helyettük a női munkák egy részét. De egyébként a kérdésed már csak azért is öngól a nőknek, mert az "egyenjogúságot" érintő kérdések pont olyan dolgok, amelyek a nemi szerepeket is érintik (kezdeményezés, gyereknevelés, főzés, takarítás stb.). Amúgy az egyenrangúság akkor terjedjen ki mindenre, ne csak úgy legyen, hogy ha sütni, főzni, mosni, takarítani, gyereket nevelni kell, akkor mindkét nem egyenrangú, ha meg kezdeményezni kell, akkor az kifejezetten férfi szerep. Bár tudom, hogy a válaszom az itteni nők jelentős részének nem fog tetszeni, mert nem szeretnek szembesülni az igazsággal, de vállalom a lepontozást is.

2017. febr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Ott van a hiba az egész gondolatmenetedben, hogy az egyeJOGÚSÁG és az egyenRANGÚSÁG ezek szerint számodra ugyanazt jelentik, pedig a jog és a rang azért nagyon nem szinonímák. Én mindössze csak egy kis következetességet várnék el a férfiaktól, hogy ne legyen mínusz pont egy nőnél, ha nem tud főzni például (mert jelenleg az), ha közben egy férfi egy szalmaszálat nem hajlandó keresztbe tenni az ismerkedéshez. Valamint nem tudom hol látsz te olyat, hogy a férfiak átveszik mondjuk a házimunkát, vagy legalább egy részét. Szép így leírva, de a való életben nem nagyon látni ilyet, az viszont kezd elég általánossá válni, hogy a férfiak semmit nem tesznek, ha tetszik nekik egy nő, csak várják a csodát. Lehet ezen magyarázkodni, hogy a gonosz lányok mindig elküldenek, de ha azt gondolod, hogy nőként kezdeményezve nem kapod meg ugyanezt, a szemforgatást, a kinevetést, a levegőnek nézést, akkor valószínűleg a föld alatt élsz (vagy csak a top csajokat nézed nőnek).
2017. febr. 25. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!