Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám megutált mert meleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apám megutált mert meleg vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Pár napja mondtam el és meggyőztem is egybe hogy nem beképzelem maganak... 2009 óta egyedül nevel, mer anyu lelépett. Mindennek lehordott hogy beteg vagyok stb.
2017. márc. 1. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Emlékszem, még a "Bevállja?" c. műsorban volt egyszer egy pasas, aki azzal fordult a Doktorhoz, hogy a családja, mióta megtudta, hogy meleg, eltávolodott tőle. Felajánlották neki, hogy ha hazaköltözik, megnősül és "rendes életet él", akkor újra a család részének fogják tekinteni, de ő ezt nem akarta. A Doktor azt mondta, nincs más választása, el kell fogadnia, hogy a családja már nem a családja.

Neked is el kell fogadnod, hogy apád így téged nem tud elfogadni. Próbáld megérteni, és reménykedj, hogy egyszer, még nem későn, rájön majd, hogy a fia fontosabb neki, mint a fia szexuális hovatartozása.

2017. márc. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Egyenlőre szerintem hagyd,ne erőltesd h ne haragudjon.Lehet megbékél ,vagy csak lenyugszik.Valószínű Továbbra sem fog lelkesedni,de lehet lenyugszik,átgondolja..Amugy nem tudom.Ha van valaki aki ez után tud vele beszélj,ha Továbbra is így áll hozzad.
2017. márc. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Valoszinüleg sokkoltad. Kell neki idö, hogy elfogadja azt, hogy te te vagy függetlenül attol, hogy kit szeretsz. Le kell mondania arrol az alomrol, hogy valoszinüleg nem fog jatszani unokaival es vegül el kell fogadnia, hogy ez nem az ö "hibaja".


Mivel ö nevelt teged ezert valoszinüleg magat okolja. Vagy edesanyadra dühös, amiert ra hagyta ezt a nehez feladatot.


Adj neki idöt es ne vard azt, hogy majd repdes az örömtöl es minden olyan lesz, mint ezelött. Benne egy vilag dölt össze, minek darabjait probalja öszerakosgatni. Annyit tehetsz, hogy ne haragudj edesapadra, es ne kelljen szegyelnie a dühkitöreset. Eleg valoszinünek tartom, hogy nagyon is szeret teged, de meg meg kell ertenie, hogy jobban különböztök, mint ahogyan ezt eddig gondolta volna.

2017. márc. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Az apád nem szeret többé, fogadd el! Gondolj arra, hogy régen jó volt, hisz sok gyermeket az apja sohasem szeretett. Többé már nem az apád! Már külön élsz tőle, ugye?
2017. márc. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

Hát, sajnos sok szülő reagál hasonlóan, hiszen - ahogy fentebb már írták - egy, a fejében élő ideál dőlt össze.

Többesélyes a dolog. Lehet, hogy idővel megbékél, lehet, hogy nem. Igazából nagyobb az esély az előbbire. Kevés olyan szülő van, aki képes teljesen megtagadni a saját gyerekét (vannak ilyenek, de kevesen), ha az nem úgy működik, ahogy ő szeretné.

Szerintem egyelőre hagyd a témát, ne erőltess semmit. Hadd dolgozza fel magában. Ezt a helyzetet csak az idő tudja megoldani.

2017. márc. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Neked legalább van valami hülye indokod, ami miatt az apád utál és nem beszél veled. Az enyém szimplán csak lelépett és nem kíváncsi rám, pedig én heteroszexuális vagyok, normális élettel, munkával, párral stb... :D Ne érts félre, te is normális vagy, csak látod, van ilyen is.


A családi kapcsolatok értéke nem a család jelzővel lesz erős. Az ugyanolyan, mint a barátság, ha nem fektetsz bele energiát, idővel megkopik és sz.rt sem ér. Ha az apád a szeretetét szexuális orientációban méri, amúgy se nevezném igazán szülőnek, mert szerintem a szülői szeretetnek nem itt kéne véget érnie. De ez van.


Lépj tovább, ő többet veszít majd, amikor öreg fejjel egyedül rohad egy otthonban, mert rá se nézel.

2017. márc. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Megtaláltam, ha gondolod, nézz bele:

https://www.youtube.com/watch?v=W3rND-NB-S0

2017. márc. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Adj neki időt, hogy átgondolja, és mutasd meg neki, hogy melegként is pontosan olyan korrekt és normális lehet valaki, mint bárki más, egymagában és kapcsolatban is. Ez majd segít neki, hogy legyőzze az előítéleteit.
2017. márc. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Adj neki időt. Sajnos ilyenkor nincs mit tenni. A szülőben összedől egy kép, ami eddig éltette - gyerek -> unokák -> pusziésboldogág -, valamint sokakban hamis kép él a homoszexualitással kapcsolatban. Valamin ezt ő képes szégyenként is felfogni, sérti a büszkeségét - értem úgy, hogy ezentúl a munkahelyen, szomszédságban ő lesz a X akinek búza a gyereke. Legjobb lenne, de nem hiszem, hogy lehetséges, hogy felkeressetek egy pszichológust, aki segít neki feldolgozni és megérteni a dolgot. De így látatlanban tényleg nehéz bármit is mondani. Imák Bobbyért c. film pl. egy homofób ismerősömre igen mély hatással volt, hiszen a melegekre azelőtt nem emberként, hanem 'bzi' szó alatt emlegetett jelenségként tekintett.

Szóval, adj neki időt. Sok szerencsét. Sajnos az is benne van a pakliban, hogy nem változik meg a hozzáállása. Kitartást!

2017. márc. 4. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ricsi4488 válasza:
0%
Egyszerűen legyél öngyilkos.
2017. márc. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!