Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire rendhagyó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire rendhagyó lenne, ha egy expár jó viszonyban marad (nyilván nem rögtön szakítás után)?

Figyelt kérdés

Igazából sokszor felmerült ehhez hasonló kérdés az oldalon, és a legtöbb ember elég érzékenyen reagál, ha párjának exe szóba kerül. Ezt részben megértem, részben nem. Nyilván sokakban felmerül, hogy lezáratlan-e valóban az a bizonyos ügy, ami kettejük közt zajlott, és sajnos rengeteg negatív példa van erre.


Személyes sztori, akit nem érdekel, nyugodtan átugorhatja:

Én személy szerint több exemmel is jóban vagyok, néhányukkal hetente többször is beszélek online, havonta összefutunk, dumálunk. Van, akinek van párja, van, akinek nincs. Én tartós párkapcsolatban élek, és soha nem tettem sem exeimmel, se más férfival olyat, amit párom előtt titkolnom vagy szégyelnem kéne. Az is elég egyértelmű, hogy az exeimmel folytatott barátságok kissé másmilyenek, mint egy hagyományos női-férfi barátság, hiszen már végigfutottuk a köröket, és tudjuk, hogy nem működött. Ennek ellenére közvetlenek vagyunk egymással, mindenféle hezitálás nélkül megmondjuk, ha a másik hülyén viselkedik, nem körülményeskedünk. A volt kapcsolatunk nem szokott szóba kerülni, maximum ha észhez akarjuk téríteni a másikat, mert nem megfelelően viselkedik valakivel, például: "emlékszem még, mekkora egy idióta vagy ilyenkor, úgyhogy gondold át". Fizikai kontaktus igazából annyi van, mint bármilyen más barátságban, köszönésnél arcrapuszi, rövid öleléssel. Ezen kívül viszont semmi. Szerintem ebben nincs kivetniveló, és se részemről, se részükről nem érzem, hogy ez túlmutatna a barátságon.


És most a kérdések:

Mások, ha nem történt komoly sérelem, személyiségváltozás, szintén képesek normális viszonyt ápolni az exszel? Vagy a legtöbbjük csak rejtegeti a valódi szándékát, ami vagy az újrakezdés, vagy csak egy-egy kósza numera? Esetleg inkább csak a felszínes "hogy vagy, mi újság?" szint működik?


2017. márc. 7. 09:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Semmilyen kapcsolatot nem tartok az exszeimmel (le is vannak tiltva a szakitas ota mindenhonnan), abbol az egyszeru okbol, hogy nem kivanom azzal alazni a jelenlegi paromat, hogy azzal a hapekkal allok le csacsogni meg lelkizve olelgetni akivel x ideje meg hemperegtem. Szamomra ez nem helyenvalo. Egyszeruen megalazo.
2017. márc. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az első komoly, 10 éves kapcsolatom komoly sérelmekkel ért véget, idestova 7 évvel ezelőtt. Vele nem tudok, de nem is akarok közvetlenkedni. Nem azért mert nem múltak el a sérelmek, hanem mert tudom hogy kétszínű, velem jópofizik, de a hátam mögött minden szemétnek elhord.

A következő komoly kapcsolatom lassan egy éve ért véget. Ott mindketten tudtuk hogy nem működik és emberségesen, mindenféle hangos szóváltás nélkül tudtunk szakítani. Azóta jóban vagyunk, sokat beszélgetünk, segítünk egymásnak stb.

Párja azóta egyikünknek sincsen. Így igazából nem tudom hogy mennyiben változna a helyzet. Nyilván nem járnánk össze és nem beszélgethetnénk már annyit mint most. De hogy hol lenne a határ, milyen szintre állna be a kapcsolat, nem tudom.

De barátság, őszinteség továbbra is megmaradna, ez majdnem biztos.

2017. márc. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Köszönöm, exekből nem kérek, az amit ez első ír.

Amint látom körülöttem, 1-1 gyenge pillanatban van nosztalgia összebújás. Szerintem, sem nőnek, sem pasinak, nem kellemes látvány, ha pára azzal ölelkezik, puszizkodik, akivel nemrég még mást is csinált.

Barátot meg találhat mást is. Ragaszkodik hozzá, akkor miért hagyta ott. Nálam, alap, hogy baráti társaságból pár soha nem választottam. Tudom, vannak baráti társaságok, ahol már mindenki mindenkivel. Nem az én esetem, hogy megtárgyaljam, X csajnak az az anyajegy milyen cuki.

2017. márc. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"nem kivanom azzal alazni a jelenlegi paromat, hogy azzal a hapekkal allok le csacsogni meg lelkizve olelgetni akivel x ideje meg hemperegtem."


Igen, ez elég rosszul tud esni az embernek.

Sajnos tapasztaltam.

A páromat is megértettem olyan szempontból hogy az ő közös gyerekeik miatt tartani kell a jó viszonyt.

De akkor is szarul esett az amikor fél órákat csacsogtak telefonon, vagy amikor inkább tőle kért férfi-segítséget, mikor én voltam ott mellette, én voltam a párja.

Ettől függetlenül, ha az ember megtalálja, és megtartja az egészséges határt, akkor nem feltétlen bántó.

Ha belegondolok, nálunk is meglett volna az a szint, amit még szinte észre sem vettem volna. De azért a heti többször fél óra-óra telefonálgatás azért már nem biztos hogy csak a közös gyerekek ügyeiről szól...

2017. márc. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem egy tartos kapcsolatom volt es most a jelenlegi igy ketto osszvissz. Az elso zaklatott,kemkedett utanam es nem akarta annyiban hagyni a dolgot. Termeszetesen semmilyen kapcsolatot nem tartunk es nem is lattuk egymast mar nagyon regota.Nincs tapasztalatom abban,hogy milyen bekeben elvalni ezert csak azt tudom irni ami velem is megtortent.Ha bekessegbe szakitanank nem tudom igy ki hogy allna a dolgokhoz,meg azt kell mondjam magam reszerol sem.Mert ha meg szeretnem, nehez lenne massal latni,ha viszont kihultek az erzelmek akkor ki tudja hogy tudnank e baratkent vagy jo ismeros kapcsolatot fenntartani. Nekem most sincsenek igazan lany barataim,max egy ket ismeros akikkel ritkan futok ossze,haverok vannak es egy ket jo barat ok mind fiuk.
2017. márc. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Ex azert ex mert a múlt.Nem tartok veluk semmilyen kapcsolatot,és nem is szeretnék.Raadasul nem szeretném ha a leendő partner bármi miatt is féltékeny lenne vagy rosszul érezné magat az elozo miatt.
2017. márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2017. márc. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Akivel ajtócsapkodós volt az elválás azzal nem, akivel nem, azzal tartom. Az utolsóval vagyunk barátok, heti többször beszélünk. Az elsővel csak protokolláris "szia hogy vagy" ha összefutunk. A többi meg haragszik, így nem keres. Szerintem csak az számít, hogy ment szét a pár.

30/f

2017. márc. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok ezzel, hogy baromira kiakadnék, ha a párom felvenné a kapcsolatot az exével. Mert az a nő csak kihasználta, és ha így utólag elkezdenének haverkodni, az zavarna. Viszont ha alapból úgy ismerem meg a párom, hogy tudom, hogy jóba van az exével azt elfogadom.

Már csak azért is, mert mikor összejöttünk én még nem voltam túl az előző pasimon, és így utólag baromira kínos visszagondolni arra, hogy a megismerkedésünk abból állt, hogy én mind a 4 évünket részletesen elmeséltem. De szerencsére a barátom megértett, és az sem zavarta, hogy jó viszonyba maradtam az exemmel. Régebben néha-néha még elmentünk együtt valahova, de aztán egyre kevesebbet találkoztunk. Mostmár nem is beszélünk. Nem azért mert bármi bajunk van egymással. Szimplán már nem hiányzik egymás társasága.

Ettől függetlenül szerintem működhet egy ilyen barátság. Sok olyan embert ismerek, aki jóba van az exével.

2017. márc. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

Szinte az összes exemmel jó viszonyban vagyok, ha nem is sűrűn, de szoktunk beszélgetni, többnyire ők keresnek meg, hogy segítsek valamiben, sok érdekeltségem van. Személy szerint jó érzéssel tölt el engem, hogy az exeim találtak párt maguknak és önzetlenül tudok örülni a boldogságuknak, sikerüknek,mert tudom, hogy nekünk nem ment volna.....ezért lettek az exeim. Most is sokat jelentenek nekem, ha segítséget kérnek tőlem nem mondok nemet, de csak akkor ha tényleg rászorulnak.

De van kivétel is, aki megcsalt....na ott nincs jópofizás. Az egyik "k...val" összehozott minket a sors, nagyon régi ügyfelemnél kapott állást, megrémült mikor meglátott és nem véletlenül,még próbaidőn volt, tudta, hogy kereshet más melóhelyet. A mostani párom szerint lehetnék empatikusabb,emberi megbocsátás erény és sorolhatnám, de ha valaki szándékosan ártott nekem+kihasznált az semmi jóra ne számítson, ha engem meglát. Nem azzal volt a bajom, hogy összetalálkoztunk, hanem azzal, hogy hetente többször is láttam volna a képét amihez semmi kedvem sincs.

2017. márc. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!