Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom bemutatna a barátain...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom bemutatna a barátainak, hogyan éljem túl?

Figyelt kérdés

Erős szociális fóbiával küzdöm, de a barátom be akar mutatni egyszerre vagy 10 embernek, akik előtt valahogy normálisnak kellene mutatkoznom, csak nekem már most reszket a gyomrom az idegességtől. Utána külföldre is el akar vinni a külföldi barátaihoz, ahol egy teljes hétvégét velük kellene töltenem.


Persze örülök, hogy büszke rám meg ilyesmi, de én az új helyektől is rettegek, nem csak az emberek csoportosulásától.


Meg tudnátok nyugtatni valamivel?


24/N


2017. márc. 19. 20:44
 1/9 A kérdező kommentje:
At első alkalom ráadásul egy baráti focimeccs lenne, és hülyeséget írtam, mert akkor 21 embernek mutatna be. Ott kellene ülnöm másfél órát, és egyedül néznem a focit, amihez hozzá sem tudok szólni, hangosan szurkolni meg biztosan nem fogok. Nem vagyok az a fajta ember.
2017. márc. 19. 20:49
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem tekintettel lehetne rá, hogy neked ilyen problémáid vannak, és nem kéne ezt erőltetnie.
2017. márc. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Szia.

21 éves vagyok, ugyanebben a helyzetben voltam. Családi okokból erős szorongás alatt álltam, illetve pánikrohamszerű érzésekkel voltam tele.

A párom egy amolyan szószátyár, középpontban levő fiú volt, én meg hát a kis csendes szorongó leányzó. :D

Tudod mit? Mikor közölte, hogy bemutat a barátainak, igenis úgy álltam hozzá, hogy mit veszítek? Maximum nem leszünk egymásnak szimpatikusak. Ez a legrosszabb. A legjobb, hogy kedvelnek.

Önmagamat adtam, mosolyogtam, és érdeklődtem felőlük. Így nagyon jól sült el az egész. Ráadásul én még "nehezebb" helyzetben voltam, mint te, mert mi még akkor nem voltunk "együtt", hanem csak alakult, és így még jobban féltem. Oktalanul. :)

2017. márc. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem akarok rejtőzködni a barátai elől, azzal pedig semmi bajom nem lenne, ha csak egy-két órára beülnénk valahová. Nem tudom, itt én vagyok a nem normális, szerintem nekem kéne megfelelnem.
2017. márc. 19. 21:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem fognak foglalkozni veled, észre se fognak venni csak az elején arra a pár percre, amíg bemutat nekik. Ess túl rajta és kész. Egyébként a fiúk nem várják el a lánytól, hogy beszélgessen, viccelődjön elég ha csak odafigyelsz rájuk és nevetsz a vicceiken ha pedig kérdeznek, akkor válaszolsz, de nem kell túlgondolni.
2017. márc. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
3-as, köszi, de nekem még soha nem sült el jól a csoportokkal való találkozás. A rám váró eseményeken meg már mindenki ismer mindenkit rajtam kívül. Pff, csodás:/
2017. márc. 19. 21:12
 7/9 A kérdező kommentje:
5: remélem úgy lesz. :) Bennem van a megfelelési kényszer is, hogy a barátom büszke lehessen rám.
2017. márc. 19. 21:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, a 3. vagyok, aki a hosszú választ írta.

Nekem se sültek el jól általában a csoportos találkozások. Mindig én voltam akihez nem mentek oda, nem tartották szóval, és butának néztek, ha mondtam valamit. Legalábbis egy biztos, hogy én így éreztem.

De pont ezért mondom, hogy nem veszítesz semmit. Miért van gyomorgörcsöd? egy kedves lánynak tűnsz. Ha valaki ezt nem értékeli, hiába közhely, de igaz: azzal ne törődj.

Nekem 21 évesen nincsenek barátaim, mert átvágtak.

Azóta már úgy megyek el a találkozásokra, hogy ÉN jól érezzem magamat. Nevetgélek, magamat szórakoztatom. Akinek nem tetszik így járt.

Az a fontos, hogy az életben jól érezd magad. És ott van melletted a párod. Hidd el, ha rendes, segíteni fog és támogatni.

2017. márc. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Exnél féltem, mert elvárások, a sok hülye liba (komolyan, kétszínű segg az összes), meg miért nem beszélek a csajokkal - a sminkről, meg hasonló "értelmes--2 témákról. Hát nem tudom, én még a mérnöki dolgokat is szívesebben hallgattam, mint bármiféle felszínes bájcsevelyben vegyek részt.


Mindegy, a párom barátai jófejek, én is vagy tízükkel találkoztam elsőre, de igazából ők beszélgettek, mi nevettünk, ha kérdeztek, válaszoltam. Alapból introvertált vagyok, zárkózott, így inkább mosolygok és figyelek. Akit ez zavart, annak elmondtam, hogy nem mogorvaság, hanem ilyen a ermészetem, de ha kérdeznek, szívesen beszélgetek bármiről, de én nem fogok tudni elkezdeni dumálni.

Na, azóta is az megy, hogy ők beszélnek, és ha kérdeznek, akkor bekapcsolódok, de előlfordul, hogy csak hallgatok egész este.


Viszont a páromat szeretik és tudják, hogy aki vele van - barát, barátnő - rossz ember nem lehet.


Ne félj, bízd magad a kedvesedre, ha értelmes, akkor nem fogja hagyni hogy elanyátanpdj. Ha meg igen, akkor átgondolhatod a jövődet vele.

2017. márc. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!