Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik tényleg az a jelenség,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik tényleg az a jelenség, hogy ki kell élni magunkat mielőtt elköteleződünk?

Figyelt kérdés

Pasik és lányok, mit gondoltok, tényleg létezik ez? Nem csak takargatjuk ezzel a szlogennel, hogy a másik nem volt elég jó nekünk, és azért hagytuk el,vagy csaltuk meg? Mert elég sokszor hallom ezt, hogy egy hosszabb kapcsolat is amiatt kezd el romlani, hogy az egyik félben megjelenik a kétely, hogy ő még nem is élte ki magát... Magam esetében is volt, hogy felhoztam ezt, de én úgy érzem, ha tényleg jó férfi mellett lettem volna, nem így éreztem volna.


Bármilyen saját tapasztalatnak, véleménynek örülök :)


2017. márc. 28. 22:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Nekem egy párom van 23-éve,ő volt az első komoly kapcsolatom a sok haver 'után.

Nem voltam sem vallásos sem apáca,sem ronda"kiélés" nem csak szexuális értelemben lehet...

2017. márc. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Előfordulhat, hogy felmerül az emberben, hogy de jó lett volna ezt vagy azt kipróbálni, de szerintem ez nem lehet ok szakításra vagy nem elköteleződésre. Szerintem az rossz felfogás, hogy kapcsolat vagy házassàg előtt "kell élni". Mintha egy kapcsolat halál lenne... Szóval szerintem ez egy hamis dolog és az erre való hivatkozás hitvány tett.
2017. márc. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Nekem sosem volt ez a kiélni magamat dolog.


Valahogy mindig az aktuális pasit hittem a nagy Ő-nek, és képtelen voltam szakítani velük. Ezért dobtak mindig engem. Szerencsére! :)


Ha nem dobtak volna, nem tudom meg, hogy milyen lehet egy olyan kapcsolat, ahol valóban boldog vagy, mikor nem kell azon aggódni, hogy hogy felelj meg a másik elvárásainak 0-24-ben! :)


Szóval igazából van benne valami. Bár én túl családcentrikus vagyok ehhez gondolom. Vagy a fene tudja. Talán ezt a mintát látva nőttem fel, és azért.

2017. márc. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ez inkább tanult dolog. Akik 20-40 éve volt, hogy megismerték a párjukat, vagy azóta vannak kapcsolatokban hol így-hol úgy, azoknak nem szavajárása ez a marhaság. Azt hiszem talán az én generációmtól kezdett ez a mém befurakodni a köztudatba.

30/f

2017. márc. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem ki kell élni magunkat valamilyen mértékben elköteleződés előtt (nyilván ez mindenkinél mást jelent), hogy ezzel is tapasztalatot gyűjtsünk, és hogy amikor már "bezárultak a kapuk", akkor se legyen túl nagy hiányérzetünk...
2017. márc. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem létezik ilyen.


Van, akinek soha sem kell kiélnie magát, és van olyan, akinek mindig!

2017. márc. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen egyénfüggő, hogy valaki képes-e már elsőre (másodikra, harmadikra) ideális párt választani és hosszú távon is harmonikusan működtetni a kapcsolatot, vagy sem.

Mert alapvetően mi kell egy hosszú távú kapcsolathoz?

-Ön- és emberismeret

-Kötődési képesség

-Konfliktuskezelés, problémamegoldás, tolerancia, együttműködési készség


Akikben mindez megvan, azok már fiatalon képesek JÓL választani és biztonságosan kötődni a párjukhoz: ők többre értékelik a stabilitást, a "mi-tudatot", mint az esetleges kalandokat.

Aki meg erre nem képes, az jó eséllyel később sem lesz rá képes "csak úgy", magától, hiába éli ki magát.

Pl. ismerek olyan embereket, akik 30 éve élnek harmonikus házasságban és problémák esetén nem kívülről keresik a megoldást, hanem a házasságukban, újra és újra képesek megújítani a kapcsolatukat, újra és újra egymásba szeretnek. Nekik abszolút nincs igényük kiélésre, hiszen egymásban keresik és találják meg az újdonság varázsát.

Más meg - szintén konkrét példa - egyetlen eddigi kapcsolatában sem tudta kezelni azt a helyzetet, amikor már elmúlik a rózsaszín ködös időszak és jönnek a szürke hétköznapok, minden kapcsolata megromlott idővel és kezdte elölről mással. De olyat is ismerek, aki még negyven körül is csak kalandozni képes. Jó kiállású fickó, minden nőt az ujja köré tud csavarni, bőven lett volna lehetősége "kiélni" magát, de ez nem történt meg, nem tud elköteleződni, hosszú távú kapcsolatot működtetni.

Pszichológiai értelemben az emberek minimum 50%-a (de inkább több) valamilyen kötődési zavarral küzd. Akiknél ez a helyzet, azoknak vannak általában problémái a hosszú távú kapcsolatokkal.

2017. márc. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Faterom annó 3 évig diszkózott hétvégente egy ismerősével.

akit meg lehetett azt meg...

Elárulta sörözés közbe, hogy

anyámat 1x csalta meg, akkor még a zacskóba se voltam, össze se voltak házasodva, kb füzögette csak... 25. házassági évfordulójuk most volt.

2017. márc. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi. Én a "szlogennek mondott kiélést" szexuális értelemben értem, avagy "keféljünk mindenkivel". Ehhez persze szingliség kell, és itt jönnek a szakítások. Sajnos nekem is jutott ebből egy pofon az életben, nem is olyan rég.

Nekem a kiélés azt jelenti, hogy fiatalként elutazni a világban erre-arra, bulizni és olyan dolgokat megtenni amikre most van a legjobb idő az életben. Ezt az ember a párjával is megteheti, sőt, vele a legjobb ezeket a dolgokat megélni. Nekem ez lenne a kiélés, amit szeretnék. Persze ehhez tartozik hogy családcentrikus vagyok, és elítélem az első szemléletet.

2017. márc. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek benne, legalábbis abban nem, hogy ez azt jelenti, hogy minél többet kell dugni másokkal. Nekem 2 szexuális kapcsolatom volt a férjem előtt (mindkettő rendes kapcsolat volt), neki előttem egy sem. Nem azért, mert nem volt lehetősége, lett volna, de ő egyszerűen nem az a típus, akit érdekelnek egyéjszakás kalandok. Komolyabb kapcsolat nem jött össze neki (20 éves volt, mikor összejöttünk, én majdnem 22), csak úgy dugni egyet meg nem akart. Paráztam ettől, mert az exem is szűz volt, mikor összejöttünk, aztán őt elkapta a gépszíj másfél év után, és fűvel-fával csalni kezdett, ezért is lett vége. A férjem ezután a tapasztalat után nehezen szerezte meg a bizalmamat, de egy idő után láttam, hogy ő tök más típus. Eltelt több, mint 7 év, van egy kislányunk, minden rendben van köztünk.


Más szempontból viszont kiéltük magunkat együtt: sokat buliztunk, fesztiváloztunk, ment az ereszd el a hajam éveken át. Szóval ezt nem úgy kell elképzelni, hogy összejöttünk, és onnantól otthon ültünk egymást bámulva fátyolos tekintettel. Míg terhes nem lettem a lányommal, nagyon sokat jártunk el koncertekre, fesztiválokra stb., mi együtt is tudtunk tombolni.

2017. márc. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!