Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fbzvnvc kérdése:

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: a barátnőmmel fél éve együtt vagyunk. Nagyon szeretem, és ő is engem. Azonban a szüleim cseppet sem örülnek ennek, sőt félnek, hogy soha nem fogok kiszeretni a lányból.


A következő okból:

- nem lehet gyereke

- sérült, és az évek múlásával akár kerekesszékbe is kerülhet.

- mivel sérült, nehezen tudja ellátni magát, de amúgy megoldható - csak az egyik kezét tudja használni rendesen, a másikat nem annyira

- ezekből következik az, hogy munkát nem fog találni nagyon nagy valószínűséggel

- így aztán nekem kell majd egyedül eltartanom életem végéig


A szüleim pedig "nem erre szántak". Anyám pedig unokát akar, és ezért bele van betegedve a dologba. Azzal csesztetnek, hogy álljak úgy a dologhoz: "tart ameddig tart, nála biztos lesz jobb is".


Kikészít ez a gondolkodásmód. Ti mit gondoltok erről?


2017. ápr. 17. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mélységesen tisztellek, ha komolyan gondolod, amit írtál.


Egyébként miért nem lehet gyereke? Annyi csoda van manapság, hogy azt mondják valakire, nem babázhat, aztán mégis.

2017. ápr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy el kell tartani nem teljesen igaz. A sérült, fogyatékkal élő embereknek jár az államtól vagy segély vagy ellátás a rokkantság mértékétől függően.

Itt nem az a fő szempont, hogy anyukád unokát akar, hanem hogy te akarsz-e gyereket.

A leglényegesebb, hogy szereted-e? A nehézségek ellenére vele akarsz-e lenni? Ha igen, senkinek semmi köze hozzá.

2017. ápr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sajnos fejletlen a méhe, és túl hátrahajló. De ettől függetlenül talán lehetne baba.


Van időnk próbálkozni, még fiatalok vagyunk.

2017. ápr. 17. 16:46
 4/11 A kérdező kommentje:
És természetesen szeretem. Csak kíváncsi voltam, hogy mit gondoltok a szüleim gondolkodásmódjáról. :)
2017. ápr. 17. 16:47
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Örökbefogadás nem játszik, mint lehetőség?


"Anyám pedig unokát akar"

Akkor vegyen magának egyet...

2017. ápr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
A szüleidet is meg lehet érteni egy kicsit. Az én szüleim ugyan ezt csinálták, amikor öszejöttem egy vak sráccal. De idővel megismerték, megkedvelték és tiszteletben tartották a döntésemet az érzelmeimet. Szerintem a te szüleidnek is csak időre van szükségük.
2017. ápr. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is hátrahajló a méhem, azt mondta rá a doki és az UH-s is, hogy ettől nem kell megijedni, ez a nehezebb teherbeesni dolog városi legenda. Inkább már meglévő terhességnél okozhat gondot, ha nem sikerül a "megfelelő szögbe" állnia a méhnek, ahogy nő a gyerek, akkor az egy igen fájdalmas orvosi procedúra lesz - de ez inkább akkor jellemző, ha nem veleszületett, hanem szerzett gond a hátrahajló méh.

A fejletlenség már nagyobb gond lehet, de ha itt lesz az ideje, megér néhány kört a próbálkozás. :) Ismerek olyan családot, ahol közel tíz év kísérletezés, lombikozás és minden létező próbálkozás után - mikor a sokadik lombik végül túlélt, mégha veszélyeztetettként is - azt mondta a doki, hogy ez is csoda, esélyük sincs többre. Két év múlva magától jött a következő baba.


Viszont ezzel már eltértem a kérdésedtől, elnézést. :) Ha szeretitek egymást, ne hagyd, hogy anyukád telebeszélje a fejed.

2017. ápr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Számunkra az örökbefogadás is tökéletes. :)

Nekik már nem biztos hogy tetszene, de nem ez a lényeg.


És talán idővel ők is megbékélnek a dologgal. Csak idegesít, hogy így állnak hozzá ehhez...

2017. ápr. 17. 16:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Barmennyire is tisztelni kell azokat a szuloket, akik jok voltak a gyeremekeikkel, ez a te eleted.

Nem szabad figyelmen kivul hagyni azon emberek erzeseit, akiknek fontos vagy, de nem szabad felaldoznod olyat, ami neked fontos a boldogsaghoz.


>nem lehet gyereke -=> orokbefogadas illetve megannyi mod van ennek megoldasara


>nehezen tudja ellatni magat/mozgaskorlatozott lesz -=> Annyibol amennyit irtal teljesen "eletkepesnek" tunik a lany. Nem kell napi 24 orat figyelni ra, tehat ez sem problema, ha neked nem problema.


>mennyi-de-mennyi olyan munka van, aminel csak ulni kell es 1 kezzel mindent el lehet intezni...callcenter / supportos / uzletkoto / irodai munkatars ... etc

2017. ápr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én valamennyire értem a szüleidet, de megérteni nem tudom őket...számukra az kell a legfontosabb legyen, hogy boldog légy. Ha szereted a lányt, csak azt nézd, tarts ki mellette, ez a legszebb, ami emberrel történhet. Tisztellek ezért...
2017. ápr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!