Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Már az is feminizmus ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Már az is feminizmus ha egy terhes nőnek illik átadni az ülőhelyet?

Figyelt kérdés

[link]


Facebookon láttam ezt a posztot, belinkeltem a képet. A hozzászólók többségének a véleménye viszont nagyon meglepett. Főként férfiak válaszoltak ugyebár, és ők egyből összemosták ezt azzal, hogy már a nők kivívták az egyenlőséget és manapság úgyis erős, független nők akarnak lenni, akkor bírjanak csak állni, meg a férfiaknak nem kell átadni a helyet. Meg, hogy a nők plusz előjogot kapnak azzal, hogy átadják nekik a helyüket. Sőt páran írták azt is, hogy miért olyan pasinak tette szét a lábát akinek nincs autója, mert akkor nem kéne tömegközlekedést használnia és amúgy is a nő akart terhes lenni akkor viselje a következményeket. Hát ez felháborított engem. A kommentekből áradt a nőgyűlölet, és akkor ezek panaszkodnak, hogy nem tudnak barátnőt szerezni? Hát ilyen hozzáállással inkább ne is akarjanak.

De persze az sem érdekelte őket, hogy a képen nem egy sima nő van hanem egy terhes, de mindegy is.



2017. ápr. 21. 15:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
5%
Sajnos az a baj ezzel a keppel hogy ez meg van jatszva :)
2017. ápr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez melyik Facebook oldalon volt?
2017. ápr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%
A kep inzultalo. Ezert engem is felhaboritot. Nem hiszem hogy nem adta volna at senki a helyet 5 ferfibol. Ezert inzultalo, mert beallit minket ilyennek. 30f
2017. ápr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A Sarcasm nevű oldalon volt, ti is megtalálhatjátok.

Amúgy igen a kép nem igazi, de a lányege a fontos.

2017. ápr. 21. 15:25
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Azok a férfiak, akik ilyet szóltak hozzá, egyből nem így fogják gondolni, ha az ő párjuk lesz terhes.
2017. ápr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
98%

A kép provokatív.

Én terhesen sokszor jobban bírtam az állást a buszon, mint egy kamaszfiú, aki délután már 9 tanórán és edzésen volt túl, úgy, hogy 6-kor kelt vagy mint egy fizikai munkás, aki már lenyomott 12 óra kemény melót.

(Persze sokszor meg ramatyul voltam, főleg a vége felé.)


Nem azért "kell" átadni egy várandós nőnek a helyet, mert NŐ, hanem mert gyengébb, kiszolgáltatottabb helyzetben van, mint te, nem bírja olyan jól az állást.

Én speciel szívesen átadom a helyem férfiaknak, fiúknak, ha látom, hogy nagyon fáradtak.


Aki ezt nem képes felfogni, az ostoba, szűklátókörű. Ne olvass ilyen kommenteket, szerencsére az ilyeneknek csak az interneten nagy a szája.


Én feministának vallom magam, amúgy. Amiről te írsz, annak ehhez semmi köze.

2017. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem feminizmus kérdése. Akiben van egy kis jóérzés, nem hagy álldogálni egy várandós nőt, mozgásában korlátozottat (törött lábú,v. kezű embert pl) vagy idős embert. Nincs törvénybe foglalva, csak illik. Aki nem teszi, nem zárják börtönbe, csak magáról állít ki egy szegénységi bizonyítványt.
2017. ápr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kössz, meglepett, mert a Sarcasm nem szokott ilyen képet posztolni.
2017. ápr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

A kommentelők pont azt illusztrálják, amit a kép ábrázol.

Én kismamaként azt tapasztaltam, hogy amint látszott az állapotom, sose kellett állva utaznom, se Budapessten, se vidéken. Mindig volt olyan, aki szívesen átadta a helyét. (Férfiak és nők is átadták.)

Úgyhogy a kép szerintem kissé provokatív. A többség még mindig udvarias.

2017. ápr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
14%

"A kommentekből áradt a nőgyűlölet, és akkor ezek panaszkodnak, hogy nem tudnak barátnőt szerezni? Hát ilyen hozzáállással inkább ne is akarjanak."


Ha te meg férfigyűlölő vagy, akkor te sem vagy jobb.

2017. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!