Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Már az is feminizmus ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Már az is feminizmus ha egy terhes nőnek illik átadni az ülőhelyet?

Figyelt kérdés

[link]


Facebookon láttam ezt a posztot, belinkeltem a képet. A hozzászólók többségének a véleménye viszont nagyon meglepett. Főként férfiak válaszoltak ugyebár, és ők egyből összemosták ezt azzal, hogy már a nők kivívták az egyenlőséget és manapság úgyis erős, független nők akarnak lenni, akkor bírjanak csak állni, meg a férfiaknak nem kell átadni a helyet. Meg, hogy a nők plusz előjogot kapnak azzal, hogy átadják nekik a helyüket. Sőt páran írták azt is, hogy miért olyan pasinak tette szét a lábát akinek nincs autója, mert akkor nem kéne tömegközlekedést használnia és amúgy is a nő akart terhes lenni akkor viselje a következményeket. Hát ez felháborított engem. A kommentekből áradt a nőgyűlölet, és akkor ezek panaszkodnak, hogy nem tudnak barátnőt szerezni? Hát ilyen hozzáállással inkább ne is akarjanak.

De persze az sem érdekelte őket, hogy a képen nem egy sima nő van hanem egy terhes, de mindegy is.



2017. ápr. 21. 15:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%
Ha valaki le akar ülni, nyissa ki a száját. Engem sem ugrálnak körül, ha rosszul vagyok. Meg aztán nem annyira lehet mindenkiről ránézésre megmondani, hogy terhes. Annál pedig nincs kínosabb, ha valakit terhesnek hiszel, pedig csak kövér...
2017. ápr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezek között csak egy hímsoviniszta megnyilvánulást látok: "miért olyan pasinak tette szét a lábát akinek nincs autója, mert akkor nem kéne tömegközlekedést használnia" - lévén egy nő nem csak pasi révén járhat autóval. (Én pl. terhesen a SAJÁT autómmal közlekedtem.)


Ezek inkább szocializációs hiányosságok: már a gyerekem is tudja, hogy terhes nőknek, időseknek és kisgyerekeseknek illik átadni a helyet, és nem feltétlenül azért, mert nem tudnak állni, hanem azért, hogy ne lökjék meg őket és hasonlók, mert ezek az átlagosnál sérülékenyebb állapotok.

2017. ápr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
90%

Nos nekem az egész terhességem alatt egyszer adták át a helyet, az is egy idős néni volt, aki már leszállóban volt. Ettől függetlenül nem ítélem el az embereket, de ez gyakran megesik. Amikor vérvételre kellett mennem és a terhesek csütörtökön mehettek csak, a nővér kijött szólni, hogy kismamák előre, látni kellett volna a reakciókat. Középkorú férfiak fröcsögtek arról, hogy " a terhesség nem betegség, hanem csak egy állapot".

Ami igaz, de azért terhesen éhgyomorra álldogálni ott elég kemény volt, főleg a reggeli rosszullét után... :-(

2017. ápr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
77%

Jó isten, miért az idióta képről vitatkoztok, miközben a lényeg azon van, amit a kommentelők írtak?

Igen, valószínűleg beállított a kép, és igen, szóljon az, aki le akar ülni, de az adott REAKCIÓK igenis valósak és kiábrándítóak.

Amúgy manapság nem divat úgy tenni valamit a másikért, hogy tudják, hogy nem kapnak semmit cserébe, szóval már meg sem érdemes lepődni az ilyeneken. De nyugtasson a tudat, hogy a nőgyűlölők túlnyomó többségének csak a neten habzik a szája, a való életben a lábtörlője lenne bármelyik nőnek, csak álljanak már végre szóba vele.

2017. ápr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Pont nem feminizmus.

Ugyanis a nyugati feminizmus 3. hulláma egyenlőségre törekszik, vagyis hogy a nemek között ne legyen különbség. Sőt, a durvább feministák(mert ennek is vannak fokozatai) durván gyermekellenesek, mert az elvileg elveszi tőlük a becses karrierre szánt időt.


A terhes nőket a feminizmus térhódítása előtt is tisztelték, sőt, egy nem terhes előtt is illett kinyitni az ajtót. Tovább megyek: talán akkor még jobban tiszteltek egy édesanyát, mint most.


21/L

2017. ápr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!