Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Másik kérdésből adódik egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másik kérdésből adódik egy újabb kérdés: ha a sovinizmus nem létezik, akkor miért beszélünk annyit róla (a lenti kérdés most 82 válasznál jár)? És ha a feminizmus sikeres (volt), akkor miért elégedetlenek a nők most is?

2017. márc. 10. 18:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
15%
Épp azért, mert nem sikeres, hanem tévútra vitte az emberiséget.
2017. márc. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
konkrétumnak örülnék.
2017. márc. 10. 18:23
 3/31 anonim ***** válasza:
58%

Az egész liberalizmus egy tévút, ugyan olyan diktatúra mint ami volt, csak nem félted az életedet, ezért nem vesszed észre...

A hatalom gyakorlói rájöttek, hogy ha nem ölnek meg akkor sokkal több pénzt húzhatnak le rólad, hiszen a termelésük fogyasztójává válsz, ezáltal sokkal hasznosabb vagy nekik élve mert tömöd a zsebüket.


A szélsőséges nézetek egyike sem működik túl jól az a baj. Márpedig a feministák igazi agymosott élharcosai az "igazságnak" amit beültettek a manipulálható agyukba. Én járok dolgozni minden nap és konkrétan nem látok egyetlen nőt sem megkülönböztetve semmilyen szinten. Menj be a belvárosba csúcsforgalomba. A legtöbb nő hatalmas dzsipekben feszít, vagy merciben vagy bmwben. Kész röhej. Biztos az eszükkel szedték össze, ránézésre is olyan mindegyik a felfújt szájával meg a vezetésközbenistelefonálokmertolyanfontosvagyok. Aztán a munkahelyemen már meg sem bámulhatok egy miniszoknyát mert szexuálisan zaklatom. Mivvaaaan. Kész röhej az egész.


Magyarország egyébként rossz példa mert itt a fővároson kívül szinte élni alig lehet, de ha elmész külföldre ott ezt kb minden nagyobb városban így van már. Ennyit erről.


Feminizmus ugyan úgy túl egyenlővé tette a nőket mint az egyéb "értelmes" és toleráns dolgok. Pl.: budapest parádét ugye el kellett takarítani, de a gayparadé az had szóljon. Ez ugyan ilyen.

2017. márc. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
51%

Egy részük a feminizmus sikertelenségével, más részük a sajátjával a harmadik részük meg a feminizmus létével elégedetlen. Amúgy a jogi és esélyegyenlőségi célkitűzéseket elérte a mozgalom. Az, ha esetleg egyenlőtlenségeket tapasztalnak, amiatt van, hogy a kiharcolt jogaikkal nem élnek, mert túl sok idő/energia/pénz, ahogy a jogviták általában. Mindenesetre a nő napjainkban már egyenlő, illetve egyenlőbb. Ugyan azok a jogi eszközök állnak rendelkezésükre mint a férfiaknak, plussz az alkotmány külön védi őket, előbb mehetnek nyugdíjba, náluk helyezik el a gyereket, egy kapcsolatban nem lehetnek bántalmazók és a leg nehezebb/mocskosabb/veszélyesebb munkáknak szinte lehetetlen, hogy a közelébe kerüljenek.

Idáig én még azt mondom oké, de ennél több jog már nem kell nekik, mert azzal már az én jogaimat kell csorbítani. Élni kell a kiharcolt jogokkal, vagy nem sírni, ha sérelem ér.

Ja! Drága az ügyvéd ? Nekem is drága. :)

30/f

2017. márc. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 kendrazoltan ***** válasza:
64%

A sovinizmus nem vág ide, az önmagában szélsőséges nacionalizmust jelent...


A feminizmus pedig már divat lett, mert manapság iszonyat menő jogokról és jogosultságokról beszélni anélkül, hogy képben lennénk a valósággal... Az eredeti kérdésnél is a kérdező szerint lesajnáló az, ha egy nő előtt ajtót nyit a férfi, mert olyan, mintha a nő még erre is képtelen lenne....holott az ilyen etikai jellegű dolgok szimpla lovagiasságként mutatkoznak meg a férfi részéről, mely azt takarja, hogy ő szolgálja a nőt, szolgálatait neki ajánlja...


Egyszerűen nincsenek képben...pontosan ma néztem egy beszélgetős műsort, ahol az ugyancsak megosztó Puzsér Robi is szerepelt (nem egy témában hallottam tőle vissza a saját, ide leírt gondolataimat szinte szóról szóra --> pedig évekkel ezelőtt írtam, a műsor pedig kb 1 hónapja készült, már-már azt gondolom néha, hogy felolvasta, amit írtam :D) és tökéletesen megjelölt egy nem elhanyagolható dolgot:


https://www.youtube.com/watch?v=wI05qQHlwls


2:50 környékén kezdi ő, de rettenetesen tanulságos...nézzétek meg...

2017. márc. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
6%
Isten se létezik, mégis sokan beszélnek róla.
2017. márc. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
65%

Feminizmus és feminizmus között is van különbség. A feminizmus első hullámának a célja a nők és férfiak közötti jogi egyenlőség megteremtése, ez nagyjából sikerült. Ezzel szerintem a férfiak többsége is egyetért.

Ami ma van az a második hullámú feminizmus ami nyíltan férfi ellenes, diszkriminatív, a nőknek plusz előnyöket, jogokat követel (pl kvótákat akar), akár olyan szélsőséges formái is lehetnek mint mondjuk a genderizmus ami a férfi és nő közötti biológiai különbségeket is tagadja. Szerencsére ez Magyarországon tömegesen nincs jelen és szerintem tiltani is kéne hogy jelen legyen, pont ahogy a MGTOW mozgalmat is ami egy nőellenes férfi szerveződés.

2017. márc. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

megnéztem, és tényleg van ilyen jelentése a sovinizmusnak, nem hallottam még róla. viszont úgy tűnik, te jól megértetted, hogy minek a kifejezésére használtam. mivel a szó ezt is jelenti.


a nyelvészkedésnek itt nem sok értelme van.

2017. márc. 10. 18:41
 9/31 kendrazoltan ***** válasza:
65%

Erika Berger:


A jóisten adjon neked hosszú életet és nagy hallgatóságot, hogy ezt mások is belássák....

2017. márc. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 kendrazoltan ***** válasza:
33%

Kérdezőnek:


Ne haragudj, csak azt hittem, hogy más téma miatt mondod, mert ugye manapság a liberalizmus - nacionalizmus kérdés is hasolnó életet generálna egy kérdés alatt, nem állt szándékomban kukacoskodni...

2017. márc. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!