Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az első párkapcsolat meghatáro...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az első párkapcsolat meghatározza, hogy a későbbi kapcsolatainkban mit várunk el a párunktól, a kapcsolattól?

Figyelt kérdés

Van az első olyan szerelem, amiből párkapcsolat lesz. Az első barátunknak/barátnőnknenk megvan, hogy viselkedik velünk. Aztán szakítás után, majd megint összejövünk mással, és akkor ott abban a kapcsolatban olyasfajta viselkedést, bánásmódot várunk el (akár tudatalatt) az akkori párunktól, amit az első kapcsolatunkban megtapasztaltunk, megszoktunk?


Nem tudom mennyite érthető, amit kérdezni akarok :D


Pl. Az első párod folyton bókolt, becézgetett, szerelmet vallott. A második viszont nem ilyen, és ritkábban mond ilyeneket, ami nem zavar téged, de mégis néha elvárnád, hogy olyanokat mondjon.

Vagy valami ilyesmi.



2017. ápr. 23. 11:43
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy elvárunk tőle egy bizonyos szintet, ami az előző párunknál megvolt.
2017. ápr. 23. 11:44
 2/10 anonim ***** válasza:
Valamilyen mértékben igen.
2017. ápr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam mondjuk fordítva befolyásolta. Másodjára már tudtam, hogy milyen pasit, viselkedést NEM akarok.
2017. ápr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez is igaz, hogy fordítva is befolyásolhatja.
2017. ápr. 23. 11:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az első komolyabb kapcsolatom 20 éve volt, ennyi idő alatt rengeteget változott mind az elvárásom a másik felé (van terület ahol nőtt, van ahol csökkent az elvárás), és az is rengeteget változott, hogy én hogyan állok egy párkapcsolathoz, mire mennyire figyelek, mit veszek fontosnak, és mi az amire magasról teszek.



F

2017. ápr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Persze, főleg, ha az jól is esett neked, hogy mindig éreztette veled a szeretetét.


Nekem is furcsa lenne, ha esetleg új kapcsolatban nem lenne meg pl a kézenfogva sétálás, ha távolságtartóbban viselkedne velem, és egyéb apróbb gesztusok, amivel a máik mindig kimutatta, hogy fontos vagyok neki és összetartozunk..


Szerintem normális esetben ha elértél már egy szintet, nem szívesen adod lejjebb ezt egy kapcsolatban. Elvileg úgy kéne, hogy a következő kapcsolatodban már minden jobban menjen, hiszen te is tanultál az előzőből stb ( persze nem mindenki tanul a hibábiból)


Röviden igen, és szerintem ez nem csak a elsőre érvényes, hanem bármelyikre, amiben l érezted magad. Utána már nem szívesen adnád lejjebb...


Mondjuk nem mindenkinek jó az első kapcsolata, és szerintem hajlamos onnan is átvinni rossz beidegződéseket az ember, mert azt tapasztata meg ( pl ha nem bókol, mindig féltékenykedik rá a párja, stbstb hajlamos vagy természetesnek venni, hiszen ezt szoktad meg az elsőnél. Idő egy rossz kapcsolat sebeit is kigyomlálni)

2017. ápr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az összes korábbi befolyásolja valamilyen irányban az aktuális választást, nem csak az első. Alakulnak az ember tapasztalatai, aztán így alakulnak az elvárásai is.

Relatíve sok lánnyal jártam, már előre tudom mi az amire nekem figyelnem kell, mik azok a viselkedésformák, megnyilvánulások amik miatt esetleg vissza kell venni a lelkesedésből.


31F

2017. ápr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ideális partnert csak kémcsőben lehetne összeállítani. Minden jónak, kellemesnek tapasztalt tulajdonságból egy csipetnyi, minden régi szerelmünkből egy falatnyi.


Sajnos ez lehetetlen :)

2017. ápr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. ápr. 23. 12:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem maga a kapcsolat határozza meg, hanem az, hogy mit tanultunk a korábbi hibáinkból.
2017. ápr. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!