Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kövessem az álmaimat, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kövessem az álmaimat, vagy menjek a barátom után?

Figyelt kérdés
A barátom 3 évvel idősebb nálam, és Pestre ment tanulni egy nagyon erős, megbecsült szakra. Én most állok választás előtt. Gyógypedagógus szeretnék lenni, beteg gyerekeken akarok segíteni. Pestre adtam be elsőként, utána pedig Szegedre. Szegedre tuti bekerülök, Pestre már nem biztos. Ezután a többi helyen csak ilyen büfészakokat jelöltem Pesten. Eddig úgy volt, hogy hátrarakom a Szeged gyógypedet, és elmegyek Pestre mindenképpen. De egyszerűen utálom a várost, túl nagy kultúrsokk ez nekem, és utálom azt a rengeteg csövest, szemetet, embert. A barátommal családot, összeköltözést tervezünk, hiszen 2 éve vagyunk együtt és nagyon szeretjük egymást. Eddig hétvégente találkozgattunk, de ha Szegedre mennék ugye kéthetente látnánk egymást, és csak 6 év múlva tudnánk összebútorozni. Ti mit tennétek a helyemben? 19L és 22F
2017. máj. 2. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos többször a szabályzat szerint nem teheted fel ugyanazt a kérdést
2017. máj. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
19 eves vagy. Mire elvegzed az egyetemet, lehet mar a harmadik baratod lesz, akivel ugyanezt tervezitek. A tanulas legyen elorebb mindig. Szeged-Budapest meg nem tav. Meg amugy Pest sem olyan rossz, hogy ekkora sokkent kelljen felfogni.
2017. máj. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Barátod mikor végez? Mi anno azt beszéltük barátommal hogy ha én pestre megyek, akkor ő amint végzett győrben az egyetemmel akkor felköltözik hozzám. Ez szerintem egész kivitelezhető ötlet, hiszen azért szeged is nagyon város, biztos ott is találna munkát, meg őszintén én úgy gondolom hogy a suli az első. Budapestet valószínűleg majd megszokod, csak lásd meg benne a szépet, de ha nem vesznek fel akkor eszedbe se jusson büfészakra menni mert azt tuti megbánod. Tudom hogy csábító hogy együtt élhettek stb, én is így vagyok ezzel de először mindenkinek a saját jövőjét kell figyelembe venni.
2017. máj. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Szeged a király egyetemi város! :D Menj oda, ne kapcsolatra alapozd a jövődet, hanem a tanulásra. Barátod még lehet 200, életutad nem biztos, hogy 1-nél több.
2017. máj. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"6 év múlva tudnánk összebútorozni"

tudod mennyi víz lefolyik addig a Dunán?

2017. máj. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

aztán meg, ha fél év múlva szétmentek, akkor örökké bánni fogod, hogy nem a tanulást választottad!


Ahhoz eléggé felnőtt vagy, hogy barátod legyen.. nemi életet élj vele... meg az összeköltözést tervezd.. akkor egy ilyen döntés egyedüli meghozatalához is illene már felnőni.

2017. máj. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp Szegedet választanám. Ha ő az igazi, akkor úgyis kibírja a kapcsolatotok, ha nem, akkor meg nincs mit siratni. (Amúgy nem az a jellemző, hogy valaki 17 évesen megtalálja azt, akivel leéli az egész életét.) De ha hagyod elúszni az álmaid egy másik ember miatt, azt tuti megbánod.
2017. máj. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp Szegedet választanám - tudom, hogy ezt nem jó hallani, de egy kapcsolat bármikor szétmehet, a szakmád viszont nem mindegy, mi lesz egy életen át. Sok az a napi 8 óra, olyannal töltsd, amit szeretsz!


Mondjuk nekem egyik barátnőm van Pesten az ELTE-BGGYK-n, és ő jókat mond róla, szereti. A tárgyak érdekesnek tűnnek számomra is, és abszolút teljesíthetőek. Szereti a szakot, de Budapestet nem, így tervezi, hogy a diplomaosztó után haza költözik. (Ő már szakdogát ír egyébként.)


Figyelj, ha felvesznek Pesten az ELTE-re, akkor sem jársz rosszul. Ha nem vesznek fel, akkor marad Szeged - úgyis oda tudsz menni, ahová elsőként vesznek fel.


Mondjuk ezt a büfészak-jelölgetést nem értem...Olyan szakokat is megjelöltél, amiket lenézel, és tudod, hogy nem akarod csinálni. MIÉRT? Csak Budapest miatt? NE.

Ha Pestre mész,az is csak is a gyógyped miatt legyen, amit AKARSZ CSINÁLNI.


21/L

2017. máj. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Soha senkiért nem áldoznám fel az álmaimat. Hidd el hogy nem éri meg ,ha szerelmes vagy akkor sem. Es ha szétmentek fél év múlva? Vagy egy év múlva?

És akkor ott leszel egy olyan helyen amit nem szeretsz ,olyan szakon amit nem szeretsz.

Nem éri meg. Ha tényleg ennyire erős ez a kapcsolat akkor tényleg együtt lesztek még akkor is ha befejezed a sulit. Ha meg nem ,akkor nem ő az igazi.

De egyet jegyezz meg: soha ne akarj senkitől függeni. Számos hátránya van ,amit talán most még nem látsz be ,de így van.

2017. máj. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem javasolnám.

19 vagy.

Nagy a valószínűsége, hogy még nem az életed párjával találkoztál.


Én mindenképp Szegedre mennék. Aztán ha kibírjátok a következő hat évet "egyben", az egyébként is egy jó garancia lesz a további jövőtökre nézve...

2017. máj. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!