Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiakban miért nincs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiakban miért nincs együttérzés a nemi erőszakon átesett nőkkel szemben?

Figyelt kérdés

A kérdés nem provokáció, csupán eddigi tapasztalataim alapján szerettem volna megkérdezni. Kiemelten érdekel a téma, sokat olvasok ezzel kapcsolatos fórumokat, kérdéseket, és nagyon felbosszantott az, hogy a férfiak legtöbbször úgy tesznek mintha ez a probléma nem is létezne. Szerintük a nőnek tudnia kell megvédeni magát, könnyen el tudna menekülni vagy kilépni a bántalmazó kapcsolatból de nem teszi, tudat alatt szándékosan keresi az erőszakot és élvezi is, kihívó viselkedésével kiprovokálja az erőszakot. Sokan összemossák a feminizmussal és a férfiak bemocskolásának tartják a nyilvánosságot kapott eseteket.

Megértem, hogy a férfi ezt kívülállóként véleményezi, mivel ő nem lesz nemi erőszak áldozata, és a férfiúi büszkeség is dolgozik, ugye nem akarja hibásnak tekinteni férfitársait, de miért kicsinyítik le a problémát a férfiak? Miért tesznek úgy mintha nem is létezne?



2017. máj. 3. 21:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/97 AchromaticSmarties ***** válasza:
63%

Egy férfi is lehet nemi erőszak áldozata, ráadásul valószínűleg homoszexuális nemi erőszak áldozata.


Egyébként pedig rossz indulatú általánosításnak érzem a kérdésedet. Egy átlagos nőt épp annyira nem érdekel a férfiak ellen elkövetett erőszak, mint egy átlagos férfit a nők ellen elkövetett erőszak.

2017. máj. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/97 anonim ***** válasza:
14%
A bántalmazó kapcsolatot tényleg nem lehet kimagyarázni. Ki olyan hülye hogy benne marad?
2017. máj. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/97 anonim ***** válasza:
2%
Nekem azért nehezen megérthető, mert a fizikai sérülés nagyon enyhe. Egy verekedésben durvább sérülések vannak, amit a fiúk szenvednek el, abból még sincs ekkora ügy.
2017. máj. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/97 anonim ***** válasza:
67%

"Megértem, hogy a férfi ezt kívülállóként véleményezi, mivel ő nem lesz nemi erőszak áldozata"

Te hol élsz, pici szívem??


A kérdésed értelmetlen és logikátlan. Ha valóban annyira érdekel a téma, akkor nem ártana kicsit tájékozódni, meg művelődni, aztán irkálj ki kérdéseket.

2017. máj. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/97 anonim ***** válasza:
100%

Én még kislány voltam, amikor megerőszakoltak. Az első barátom addig volt megértő, amíg csak szóval kellett bizonyítania. Teljesen kiábrándultam mindenkiből, mire végre szakítottam vele. De a mostani párom teljesen más. Ő valóban megért.

Nem lehet azt mondani, hogy a FÉRFIAK nem értenek meg, mivel csak azok a férfiak, akik nem tudják még csak egy pillanatra sem átérezni, hogy ez mit jelent, csak az ÉRZÉKETLEN FÉRFIAK. És hidd el ilyen nők is vannak!

2017. máj. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/97 A kérdező kommentje:

#3 köszönöm, ilyen érveket vártam. Viszont abban nem értek egyet, hogy kis mértékű a sérülés. Egy nőt nagyon is durván tud bántalmazni egy férfi.

Amúgy a kérdés nemlogikátlan. Ha itt megnézel egy erőszakról szóló kérdést, tuti, hogy alig lesz férfi aki azt mondja, igen az erőszak undorító dolog és a férfi a hibás. Nem. Meg az áldozathibáztatás, a nő biztos kihívó volt... meg biztos nem is volt olyan súlyos stb. Ők valamiért nem tartják ezt problémának.

2017. máj. 3. 21:53
 7/97 anonim ***** válasza:
98%

Ne ezt az oldalt nézd. A valóságban a férfiak többsége elítéli a nemi erőszakot. Ezt feministaként mondom. Van egy hangos kisebbség, de akármiről van szó a világon, van egy hangos, extrémista kisebbség.


Jó ember nem fogja mondogatni, hogy jó. Csak egyszerűen az.

2017. máj. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/97 anonim ***** válasza:
83%

#6 Ne akard már nekem bemagyarázni bmeg, hogy minden pasi ilyen... :D

1. Nekem nem ezen az oldalon írottak a mérvadóak. (és akkor képzelem milyen fórumokon jártál te)

2. Ne általánosíts már pls, attól mg nem lesz hitelesebb amit mondasz.

2017. máj. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/97 anonim ***** válasza:
100%

"Megértem, hogy a férfi ezt kívülállóként véleményezi, mivel ő nem lesz nemi erőszak áldozata"


Azert nalad se stimmel valami, ha ezt kepes voltal leirni es komolxan gondolod.

2017. máj. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/97 anonim ***** válasza:
95%

"Nekem azért nehezen megérthető, mert a fizikai sérülés nagyon enyhe. Egy verekedésben durvább sérülések vannak, amit a fiúk szenvednek el, abból még sincs ekkora ügy."

Majd ezt mondd azoknak, akiket előtte/közben/utána jól meg is vertek, illetve ha majd egy kocsmai bunyó után te is undorodsz magadtól legjobb esetben csak évekig.


A férfiak is lehetnek áldozatok, értük is kiállunk, ez a feminizmus. (Nem a 3rd wave). Ajánlom a Nem tehetsz róla, tehetsz ellene FB-oldalt.


Az abuzív kapcsolat nagyon nehéz téma, sokszor nem lehet elhagyni az illetőt, na erről kellene leginkább tájékozódni.


Egyébként értelmes emberekben van empátia. Nemtől függetlenül.

2017. máj. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!