Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen lelki oka lehet ennek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen lelki oka lehet ennek egy 25 éves férfinél (barátok)?

Figyelt kérdés

Szóval, mi okozhatja azt egy felnőtt, 25 éves férfinél, hogy kb tragédiaként éli meg, ha el kéne napolnia egy baráti találkozót?


Nem arról van szó, hogy a barátai fontosabbak lennének, vagy hogy nem szeret, mert amúgy viszonylag ritkán látja a barátait. Olyan 1-2-3 hetente, néha havonta. Pedig egy városban élnek, senki sem annyira vészesen elfoglalt (a párom mondta, hogy sok a szabadideje a barátainak is), hogy ne tudnának találkozni, és mégsem találkoznak többet. Amikor meg itthon vagyok, akkor a legtöbb szabadidejét rám szánja, pedig mehetne akkor is a haverokkal.


Én szeptember óta egyetemre járok, így csak hétvégente vagyok itthon, azt a 2 estét általában együtt töltjük - de tényleg csak azt az este pár órát (olyan 8-tól kb éjfélig). Na, ha esetleg pont hétvégére sikerül egy baráti talákozót leszervezni, akkor kb vér folyik, ha megkérem, hogy mondjuk legkésőbb 10-re azért legyen már nálam, mert így is alig vagyunk együtt.

Ugyanez vonatkozik arra is, hogy pl most vizsgaidőszak van. Hetek óta csak a hétvégéken is 1 estét tudtunk együtt lenni, mert esküvőre ment, a családi vállalkozással dolgozott (szezonális dolog, most indul a szezon), szóval így a megszokotthoz képest is keveset voltunk együtt. Múlt péntek óta viszont vizsgaidőszak van, így csak vizsgázni járok az egyetem városába, ez 1-1 napot jelent, de ettől függetlenül ugyanúgy csak esténként vagyunk együtt, mert ezerrel tanulok nap közben, hogy minél hamarabb letudjam a vizsgákat és tengernyi szabadidőm lehessen. Na már most, egy furcsa szituációnak köszönhetően a mai vizsgám elmaradt, csak kedden lesz legközelebb, így tegnap engedélyeztem magamnak egy fél nap pihenést. Amit konkrétan egyedül töltöttem, mert ő tegnapra szervezett egy haveri találkozót, és lám megint kb vér folyt, amiért én azt szerettem volna, hogy tegye át másik időpontra, elvégre hetek óta nem tudtunk normálisan időt együtt tölteni, és tegnap végre együtt lehettünk volna többet is mint 2-3 óra. Én a mai naptól megint ezerrel tanulok minimum 2 hétig, ő a hétvégét végigdolgozza, júniustól szinte minden nap kell a családi vállalkozást is csinálnia, szóval most hetekig megint csak esténként az a pár óra lesz (persze nem minden egyes este, a külön töltött idő is kell).


Én ezt nem értem. Tudna erre valaki valami okot mondani? Én nem tartom normálisnak, hogy mivel pont úgy jött ki a lépés, hogy én pont tegnap tudtam egy fél pihenőnapot tartani, már ekkora cirkuszt kell rendezni, hogy egy baráti találkozót nem lehet elnapolni, vagy a következő hétre tenni. Mert ha egyértelműen az lenne, hogy a barátai fontosabbak, mint én... de ha fontosabbak lennének, nyilván többet lógna velük, és nem csak pár hetente egyszer. Egyébként meg látszik rajta, hogy szeret, mert előző vizsgaidőszakban is azért sokat voltunk együtt, amikor lehetett, jött, de ez valahogy fura nekem, hogy ha nagy ritkán el kéne halasztani egy baráti találkozót, akkor bele van betegedve, megy a cirkusz, hogy már a barátaival sem találkozhat, miért akarom megszabni neki, hogy mit csináljon. Mondja is, hogy hiányzok, látom is rajta, sőt, amikor én is kicsit jobban a barátaimmal foglalkozok helyette, akkor már jön a burkolt rinya hogy "de ugye jössz hozzám utána?" vagy "de azért nálam alszol?" nagy szemekkel.


És mindig ez van, ha nagy ritkán ütközne az, hogy végre van egy kis szabadidőm, hogy együtt lehessünk, és pont akkor akar elmenni valakivel. Én azt gondolnám, hogy örül neki, és akkor elnézést kér a havertól és átteszik, vagy nem ez a normális? Hogy ha alig látod a párod, és akkor kicsit átszervezed a programjaidat, ha úgy alakul, hogy végre együtt tudnátok lenni? Egyébként ez az ütközés ritkán fordul elő, nem az van, hogy soha nem mehet el sehova, meg mindig időben haza kell érnie.


De ha ez már ennyire nagy kérésnek bizonyul, mégis hogy számíthatnék rá hosszú távon? Oké, eddig mellettem volt, amikor valami baj volt, támogatott, de ha egy ilyen kérés túl nagy dolog számára, akkor mire számíthatok később?


/Az sem baj, ha azt mondjátok, hogy részemről nem korrekt azt kérni, hogy szervezze át a programját, de kérném kulturáltan megfogalmazni./



2017. máj. 25. 11:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy hosszú lett!


Egyébként amikor neki mondtam, hogy szerintem nem normális, hogy ennyire rugalmatlanul kezeli ezeket az eseteket, akkor nem tudott rá semmit mondani, hogy miért.

2017. máj. 25. 11:37
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Milyen lelki ok?? Annyi csupán hogy elmúlt a rózsaszín köd, és mostmár elvan nélküled is. Ennyi.
2017. máj. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem értetted meg a lényeget. :)
2017. máj. 25. 11:40
 4/13 anonim ***** válasza:
Te nem érted a lényeget kislány. e elvárod hogy ő hozzád igazodjon, és minden szabad idődben veled legyen. Piócaként tapadsz rá.
2017. máj. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha újra elolvasnád a leírt szöveget: pont hogy nem várom el, hogy minden szabadidőnket együtt töltsük! De tekintve, hogy NEKI tegnernyi szabadideje van, szerintem az lett volna a helyes, ha kivételesen elhalasztja a programot. Szerintem ez nem tapadás.
2017. máj. 25. 11:48
 6/13 anonim ***** válasza:
Nők jönnek-mennek az életben de az igaz barátok mindig megmaradnak. Persze hogy ők fontosabbak.
2017. máj. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ebből te cisnálsz problémát csak. Mi is voltunk egyetemisták, mi is ugyanennyit találkoztunk, de attól, hogy 1 hét kimaradt nem dőlt össze a világ. Itt te nem tudod elfogadni a dolgot és nem ő
2017. máj. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem 1 hétről van szó, hanem már kb több mint egy hónapja nem nagyon láttuk egymást.
2017. máj. 25. 12:27
 9/13 anonim ***** válasza:

Véres májas véres májas...

Trallala...

IJ kártya.

2017. máj. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Nőként mondom neked hogy szerintem is ebbol te csinalsz problemat. Ha ők màr előre lebeszélték akkor hadd menjen ti meg talalkoztok maskor. Mert nem vagy optimista es mondod azt hogy legalabb marad idod tanulni meg tobbet vagy szervezel magadnak olyan progit amiben csak magaddal foglalkozol forro furdo relax vagy elmesz jogazni ( kituno kikapcsolodas) vagy akarmi vagy talalkozol egy reg nem latott baratnoddel.

Bocsanat a fogalmazasert de ő ember nem kutya nem kell neki ugy ugralnia ahogy te szeretned...

2017. máj. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!