Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy hoznád rendbe az életed?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy hoznád rendbe az életed? Te mivel kezdenél?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, egy szakítás miatt kerültem a padlóra.

"...ülök a kanapén, bámulom a tévét, jé, már megint eltelt vagy fél év" sorok teljesen igazak rám.

Ennyi idő elszalad, semmit nem értem el. Egyedül élek a volt közös albérletünkbe, nulla haveri-baráti körrel, ha el is járok, egyedül megyek. Szánalmas. Kisvárosról beszélünk bács megyében, alig van szórakozási lehetőség, pláne korban hozzám passzoló lányok..sajnos nem tudom felvenni a gazdag "búrzsolyokkal" a lépést.

Pár pontban összeszedtem mit tehetnék:

1. felköltözni pestre. (nagyon sajnálnám a jelenlegi kényelmes munkahelyem, mert saját irodába 8-ból max 3 órát dolgozom egy nap, diplomás bért kapok érettségi végzettséggel, ami a környéken igen jónak számít)

2. Külföld. Az említett kényelmes munkám elhagyása mellett, épp a minap jöttem rá, hogy itt is boldogtalan vagyok, hiába a stresszmentes munka...ha kimennék igaz egy gyártosor mellett talalnam magam, és mondjuk 3 emberrel élnék összezárva, ugyanugy boldogtalan lennék, de lényegesen több pénzem lenne (jelenleg az üres életem megtöltésére sokat költök, sikertelenül, nem tudok félretenni)

3. Pszichiáter. Bár felénk ezt csak mondern betegségnek hívják, és elég elítélendő dolog, de egyre inkább azt érzem ,hogy szükségem lenne valami megoldásra, mert nem normális hogy hónapok óta azzal kelek-fekszek, hogy "bár meg halnék, úgysem lehetek már boldog stb"

4. szakma, vagy nyelvtanulás.

Találtam pár intenzív nyelvtanfolyamot nyárra, bár egy középfokúhoz biztos nem elég, de segíthetne elterelni a figyelmem (szerintem)



2017. máj. 31. 08:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez már mindenképpen jónak mondható, h vannak terveid. 26 évesen még ne temesd magad! Valaki a szerelem 30 évesen is rátalál, nem vagy te ebből kiöregedve. Ha a munkahelyeddel meg vagy elégedve mint anyagilag, mint a munka szempontjából akkor hülyeség lenne váltani. Szerintem manapság már könnyebben lehet ismerkedni, mert a közösségi oldalak is segítenek ebben. Itt barátot és barátnőket is szerezhetsz. Mivel nem vagyok orvos és ha nincs kivel megbeszélned, akkor tényleg ajánlok egy szakembert. Nem azért mert beteg vagy! NEM VAGY AZ! DE szükséged van beszélgetésre! És az mindig segít. A nyelvtanulást is helyeslem, mivel lekötöd magad és eközben fejleszted is.
2017. máj. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

terveim vannak, de nincs célom..érted?

nap mint nap ugy kelek fel, hogy nincs miért/kiért.

nem értünk egyet, amit írtam is, ne mond azt nekem, hogy 26 évesen ez a normális, hogy meg akarok halni, és azért fohászkodok szinte hogy Isten vegye el az életem...

2017. máj. 31. 08:51
 3/9 anonim ***** válasza:

Depressziora nekem az volt a megoldas, hogy elkezdtem naplot irni, minden nap, hogyan erzem magam, miket gondoltam, mi tortent, amikor nagyon lelombozott valaki stb

Segit, hogy tisztan lassak, es jobban megismerjem magamat.

Megszabadultam a tevemtol. Most mar csak letoltok filmeket, vagy moziba jarok, ha valamit meg akarok nezni.

Es elkezdtem sportolni. Nekem a napsutes, a szabad levego mindig segit, hogy jobban erezzem magam es tobb energiam legyen valtoztatni.


Kulfold, csak akkor, ha jol beszeled a nyelvet. Angliai magyarkent mondom, nem akarsz egy gyartosorra menni!! Nyelvtudas nelkul pedig ez varna, es hidd el, hogy nem sokkal tobb penzert, mert itt tobbe kerul minden.


Mivel 26 eves vagy, en a szakmara szavaznek. Beleteszel 1-4 evet a tanulasba, es hosszu tavon sokkal jobban jarsz. Egy jo szakmaval konnyebb koltozni is, es a tanulas, ha meg van a motivacio hozza, elvonna a figyelmedet.

De ez csak az en velemenyem.

2017. máj. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem, amiket leírtál, sorba lehetne állítani. Használd ki a kényelmes munkahelyet, emellett simán lehet szakmát tanulni - egy jó szakmával pedig már megéri majd feljönni pestre (vagy bárhova máshova, ahol szimpi), mert lesz vele lehetőséged jobb munkára, új életet kezdeni.

Pszicháter helyett meg szerintem elég, ha pszichológusnál kezdesz. Nem törvényszerű, hogy kell, de ahogy írtad, nincs család-barátok olyan, aki segítene talpra állni, ezt az űrt kitöltheti.

2017. máj. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Figyi, az élet nem arról szól, hogy csakis a éclt hajszoljuk, pont a lényeg az út, amit a célig teszel meg, az az amit élvezni kell!


Szerintem a 4-es opció az igazi, ott még új emberekkel is találkozhatsz, ismerkedhetsz. Meg felvenni egy hobbit, ami esetleg érdekel. Sport pl?

2017. máj. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

En nagy ujrakezdo vagyok (sajnos), legnagyobb problemadat abban latom h a komfortzonadon belul elvagy mint a befott.A halal ugyis eljon,minek surgetni,ide celok kellenek vagy vmi huszaros vagas ami szembemegy mindennel,amit eddig megszoktal.

Eleve van 5orad munkaidon belul amit hasznosabban is ki lehetne tolteni -HA maradsz uabban a kozegben.


A pest es kulfolddel az a baj h ha hajlamos vagy befordulni,ott is csak a 4fal kozott ulnel a munka vegeztevel.


En a 4est valasztanam eloszor! Es ha nem jon be akkor itthagynek mindent es uj kozeg utan neznek.De jelenleg nyelvtanfolyam,uj hobbi,uj emberek,uj programok.Menj ki a lakasbol,szerezz uj elmenyeket,kavard fel az allovizet,a valtozas hozni fogja a tobbit.Es nem szegyen segitseget kerni.Jelenleg van karriertanacsadom es lelekkurkaszom es a vagyam h valtoztassak.Egyedul nem ment kulfoldon elhelyezkedni diplomaval, most ok kaparnak ossze,ezerszer jobb a kedvem mint mielott megismertem oket es kilatastalan unalmas eletet eltem.


Jah es a paromat 32evesen ismertem meg:)fel a fejjel,kezdj vmi ujba amitol uj oldaladat ismered meg!

2017. máj. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Noblesse Oblige ***** válasza:

Szerintem kezd kicsiben.


Én is voltam depressziós, olyan szinten, hogy a fürdőbe elvonszolni magam is fárasztó cselekedet volt. Kimerültem.

Én nagyon apró dolgokkal kezdtem a "rendbe rakást". Az első az volt, hogy kitakarítottam, mivel jelentős kupit halmoztam fel. A lakást igyekeztem tisztán tartani. Előbb legyen rend kinn aztán benn jeligével.

Aztán elkezdtem új rutint kialakítani az életemben. A nyelvtanulás jó, tanulás jó, sport jó. Ha lekötöd magad akkor is kevesebb időd van keseregni.


És talán még érdemes lenne megpróbálni önkénteskedned. Neked kell az emberi visszajelzés, valaki akinek adhatsz és akinek fontos amit érte teszel. Sok olyan szervezet van ahol elkél a segítség, mert vannak nagyon hátrányos helyzetben emberek. Ilyen szervezetnél mint ember ott lehetnél és mindenki hálás lenne neked, plusz meg lenne az életedben egy szociális kapcsolati szál. Eleinte szerintem bőven elég lenne.


Nekem legalábbis sokat segített az, hogy amikor épp azon vinnyogtam nekem milyen rossz, akkor szembesültem vele, hogy másnak sokkal rosszabb, és akkor egyszerűen nem éreztem helyénvalónak, hogy én sírok az életem miatt, másnak meg még a negyede sem adatott meg és mégis küzd, és él, és próbál boldogulni.


Szóval a szociális kapcsolatok kiépítésére jó a tanulás, a sport (főleg csoportos vagy edzőtermi), illetve az önkéntesség.


Lehetőségeid vannak csak meg kell találni őket.

2017. máj. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lépnék Pestre, a kényelmes-lébecolós munkahely a legnagyobb csapda, ami csak létezhet, megöli az ember lelkét. De ha maradsz is, nyelvet tudsz közben tanulni akár magadtól is (vagy egy magántanárral, aki elvállal akár 2-3 ezer Ft-ért is - én találtam ilyet és sokat dobott a motivációmon, hogy valaki figyelemmel követte a fejlődésemet), rengeteg anyag van hozzá a neten ingyen. Kezdj el sportolni (pl. küzdősport), az ver beléd egy kis életet és haverokat is találhatsz. Bár elfogult vagyok ilyen téren, ismerkedésre a PUÁ-t tudok ajánlani, ne fizess senkinek egy forintot sem semmiért, de lelkes, pozitív embereket megismerhetsz, akikkel pl. elmehetsz bulizni, ismerkedni. Állíts magad elé apró kihívásokat, amelyek kényelmetlenek, de teljesíteni tudod őket egy kis önfegyelemmel.
2017. máj. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
eddig elég sokmindent elítéltem a puát a pszichologust is...mondván nincs rá szükségem. de egyre inkább érzem hogy valami kell mert már nem tudom mi a helyes és mi nem...(lásd élni nem akarás)
2017. máj. 31. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!