Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Felelősségtudat a kapcsolatokban?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felelősségtudat a kapcsolatokban?

Figyelt kérdés
Nektek mi jut eszetekbe erről? Például a gyerekvállalás? És még?
2017. jún. 5. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Jó reggelt orálszex.
2017. jún. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

A felelősségtudat nem kötelezően gyereket jelent.

Nekem szimplán annyit, hogy figyelembe veszi a tettei következményeit, illetve nem csak magára gondol, ha szerveznivaló, teendő van. Folyamatosan figyelemmel van a másikra, kettejük érdekeit helyezi előtérbe.

Mondok konkrét példát: ha extrém módon élem az életem, csupa veszélyes dologba vágok bele, nem érdekel a saját egészségem, mert ez az én döntésem; vagy folyamatosan felélem a pénzt, mert nincs szükségem megtakarításra, az is az én döntésem.

Ha kapcsolatban vagyok, ez még nem felelősségteljes viselkedés, mert a megtakarítás nem csak nekem fontos, hanem kettőnknek, mert ha életveszélybe sodrom magam, akkor azzal a másiknak is rosszat teszek.

2017. jún. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen a családalapítás. Inkább az, hogy megteremtsük a megfelelő körülményeket hozzá, addig pedig ne kezdjünk bele.

Ezen felül pedig a bizalom. Nagy felelősség, hogy nem élünk vissza a másik bizalmával, és az is, hogy a sajátunkat át tudjuk nyújtani a másiknak. A mi kezünkben van a felelősség, hogy mindent tudjon rólunk a másik, és megbízzunk abban, hogy mi is mindent tudunk róla. Felelősek vagyunk a másik hangulatáért, lelkesedéséért is. Azért, hogy ott legyünk neki, amikor csak szüksége van ránk.

2017. jún. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszön az értelmes válaszokat:)
2017. jún. 5. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!