Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit csinálnátok, ha a barátotok ennyire rosszul bánna a pénzzel?

Figyelt kérdés

Én 20, ő 21 éves, nem élünk együtt. Most hogy emelték a fizetését, keres 180-200 körül, de hónap közepére mindig a szüleitől kér kölcsön, és következő fizetésig egy olyan 40-50 ezerrel lóg.

Jó azért van mire elmennie a pénze egy részének, mert 30 ezret ad rezsire meg kajára a szüleinek, meg az autóját is tőlük veszi havi 25 ezerért. Ezenkívül van még a telefonszámla, a casco, a benzin, meg persze a cigi meg még kitudja. Szóval oké, hogy alapból van sok költsége, de azért nem hiszem, hogy ne tudná úgy megoldani, hogy kijöjjön a saját keresetéből.

Beleszólni, nem akarok, de nagyon idegesítő, hogy ilyen.

Komolyan gondolnánk mindketten egymással, már 3 éve együtt vagyunk, és amúgy ezenkívül nincs nagyon más kétségem vele kapcsolatban.

Ti mit csinálnátok?


2017. jún. 10. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Hm, én önmagamat tartom el Budapesten, és két munkából jön össze ennyi pénz, de még megtakarításra is marad a kiadásaim mellett.


Szerintem beszélgess vele erről, esetleg vezessetek költségvetést, bevétel, kiadás. Ha hosszú távon terveztek, akkor nem élhettek a mának, hiszen olyan kiadásokra is kell tervezni, ami nem azonnal merül fel, hanem hosszú idő után (lakásvásárlás, gyerek, háztartási gépek cseréje, lakásfelújítás), és akkor meg jól jön, ha van egy tartalék, amihez lehet nyúlni. Ezt ő még nem érzi. Értem, hogy még fiatal, alig pár éve nagykorú, de ha nem tanulja meg időben, az élet csúnyán fogja megtanítani erre.

2017. jún. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De akkor szerinted nem baj, ha beleszólok? Hisz nem élünk együtt meg semmi, szóval mondhatná azt, hogy miközöm van hozzá.
2017. jún. 10. 18:13
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
csak addig lenne a barátom míg ki nem derülne és látnám rajta, hogy változtatni se akar rajta.
2017. jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én vidéki nagyvárosban, albiban, lakótársakkal (de saját szobában élve) keresek 160 ezret és abból kb 40 ezret félre tudok tenni.

Most ez csak én vagyok, de amit ő csinál azt a legtöbb ember pazarlásnak, pénzzel nem tudni bánásnak gondolná.


Ha akarsz egyszer valaha vele közös jövőt (családot, gyerekeket) akkor teljesen jogos hogy ez zavar téged.

Az emberek nem változnak meg, hogy egyik pillanatban nem tudnak bánni a pénzzel, a következőben meg igen.

2017. jún. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

A barátom kb ugyan ezt csinálta, csak nem a szüleitől kért kölcsön, hanem a hitelkártyájára vásárolt. Az lett a vége, hogy elvettem a hitelkártyáját, persze a beleegyezésével és én döntöm el, hogy mikor/mihez kapja vissza. Azóta nincs probléma.

Én a helyedben beszélnék vele, hogy ez téged aggaszt a jövőtökre nézve és, hogy próbáljon megváltozni. Ha meg szeretne változni és nem sikerül neki, akkor esetleg beszélnék a szüleivel erről és megkérném őket, hogy ne adjanak kölcsön neki. Szerintem, ha rá van kényszerítve, hogy gazdálkodjon jól a pénzével akkor megtanulja.

2017. jún. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt mindenképp azelőtt kell tisztázni, mielőtt komolyabbra fordul a kapcsolatotok, mert később sok konfliktus lehet ezekből. Szóval nem baj, ha szólsz, sőt.
2017. jún. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Hát figyelj ide... amíg arról van szó, hogy gazdálkodni tanítod, és nem jómagyaros női szokás szerint lenyúlni az ő pénztárcáját, addig szerintem nem lesz probléma.


A közös kasszát addig biztosan felejtsétek el (oké, még nem tartotok ott, de majd...), amíg meg nem tanul bánni a lecsóval.

2017. jún. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem, amíg nem éltek együtt, ne szólj bele!

Mert egyébként nem sok közöd van hozzá.

Miért?

Link kisgyerek, esetleg drogozik, vagy szerencsejáték, vagy csak úgy elszorja...

2017. jún. 11. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!