Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » ÚJ ÉLET? Na de hogyan? (Story...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

ÚJ ÉLET? Na de hogyan? (Story time)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 18 éves vidéki fiú vagyok aki most érettségizett le és teljesen elégedetlen a jelenlegi életével. A legnagyobb problémám az önbizalomhiány, ami leginkább annak tudható be, hogy fiatalabbnak nézek ki a koromnál éppen ezért a szociális kapcsolatok terén soha nem jeleskedtem, az emberek egész egyszerűen nem vesznek komolyan bármit is csinálok, mondok. Ennek tudható be legfőképpen az önbizalomhiány (leginkább a párkapcsolattal,nőkkel kapcsolatos önbizalomhiány). És ebből már csak következett, hogy az osztályomat utálom mert a legtöbb ilyen szerencsétlen önigazolás céljából átgázol másokon, rajtam is (ez egy elég általános jelenség éppen ezért nem is adnék neki túl nagy jelentőséget, ezeknek a szerencsétleneknek több bajuk van mint nekem bármikor is lesz :D). Ez is közrejátszott az önbizalomhiányomban, de itt nem ez a probléma, ezen már túlléptem, véget ért a gimi.

Az igazi probléma tehát adott: egy 15-16 évesnek kinéző (majdnem) 19 éves csávó aki önbizalom hiányos. Éppen ezért elhatároztam, hogy új életet kezdek! Felköltözök Budapestre, 19 évet leéltem itt az isten háta mögött, elég volt! Gyökeres változásra van szükségem ezt tudom, új környezetre, új emberekre. Újra fel kell építenem saját magamat, az elejéről, építőkockáról építőkockára. Egy jó szociális érzékkel rendelkező embert szeretnék magamból faragni, ami azért tudom, hogy sikerülni fog mert megvan bennem ez a tulajdonság, csak gyenge, nem kifejlett. Adott jelenleg számomra egy remek kezdeti lehetőség méghozzá a Sziget Fesztiválon. Utána pedig albérletbe fogok költözni és dolgozni fogok (mivel csúsztatok egy évet az egyetem előtt). Állást is olyat fogok keresni amely segít ebben: Éjszakai szórakozóhely, bárok, discok stb. Azért ilyen állást mert itt elég sok emberrel (mégfontosabb hogy nővel) tudnék megismerkedni.


Ebben kérném a segítségeteket, tanácsaitokat, tapasztalatokat: az önbizalom növelésben, a tudatos jellemfejlesztésben, Budapestről és annak lehetőségeiről (ne adj isten munka vagy albérlet tippek), a Sziget Fesztiválról.

Tudom, hogy ez nem egy nagy világrengető probléma, sőt igazából mindenki megküzd ezzel a tinédzser kora végén, de mégis számomra úgy gondolom kicsit jobban fájó.


Nem kell vigasztalni, sajnálkozni, nem vagyok depressziós és ez nem egy segélykiáltás. Alapjáraton egy elég vidám és értelmes embernek tartom magam, tudom jól, hogy meg fogom oldani a problémámat így vagy úgy, de azért idősebbek segítségével könnyebb és hatásosabb. Ezért is írtam ide ebbe a topicba. :)


Köszönöm hogy elolvastátok! :)



2017. jún. 10. 22:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Írhattok privátba vagy itt is! :)
2017. jún. 10. 22:49
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem az ilyen együgyű dolgoknak, hogy a nők köré akarod kiépíteni az életed alapból nincs semmi értelme.

19 évesen nem tudom hol fognak téged alkalmazni olyan pénzért amiből az átlag pesti havi 80.000 + rezsis lakást meg fogod tudni fizetni, de hát hajrá.

Éjszakai szórakozóhelyeken szerintem full protekció van. Te, egy porszem, egy noname ember odaállítasz bárhova, kétlem, hogy alkalmazni fognak.

Nőkkel te nem nagyon fogsz ismerkedni szórakozóhelyeken pultosként vagy ajtónállóként, azt garantálom, maximum a kolléganőkkel, de azok sok más munkahelyen is vannak.

Az, hogy fiatalabbnak nézel ki a korodnál szerintem csak előny, amin egy komolyabb öltözet vagy egy kis borosta sokat tud lendíteni ha zavar.

Nem hiszem, hogy ezért nem vennének komolyan.

Nem ismerem az anyagi lehetőségeidet de ha pesten akarsz egyedül élni és mellette itt egyetemre járni, akkor az baromira nem lesz egyszerű segítség nélkül.

2017. jún. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%

Egy remek kezdeti lehetoseg a Sziget Fesztival? Es "allást is olyat fogok keresni amely segít ebben: Éjszakai szórakozóhely, bárok, discok stb. Azért ilyen állást mert itt elég sok emberrel (mégfontosabb hogy nővel) tudnék megismerkedni."


Szerintem most sok koredbeli pesti srac fogja a fejet, de nem szolnak mar semmit, muszaj, hogy egyedul tapasztald meg a dolgokat. Sajnallak....es sajnalunk...

2017. jún. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Katasztrófa
2017. jún. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hallani olyat, hogy valakinek 180fokban fordult az élete egy elhatározástól, és jó hogy ki akarsz lépni a komfortzónádból, de azért legyen meg a biztonságos B-terv.


Meg kell azonban jegyeznem hogy hihetetlenül gyerekes a gondolkodásmódod, arra alapozod végülis az életed, hogy pótold a gimiből hiányzó hülyéskedést?

2017. jún. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Most kicsit szomorú vagyok hogy senki nem a kérdésemre válaszol. Természetesen nem írtam le minden részletet, hogy hogy fogok albérletet bérelni és milyen módszerrel szerzek munkát mert az nagyon hosszú lett volna.

De ezek szerint rosszul is fogalmaztam vagy nem tudom, mert itt jópáran félreértettek pár dolgot...

2017. jún. 10. 23:30
 7/13 A kérdező kommentje:
De lehet hogy az én hibám hogy azt hittem hogy ezen az oldalon kaphatok normális választ... -_-
2017. jún. 10. 23:43
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Naiv vagy, en csak annyit mondok.
2017. jún. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Fish1 ***** válasza:

Önbizalmat növelni sikerélmények által tudsz.

Ha bulihelyeken akarsz csajokat szerezni, azok maximum alkalmi dolgok lesznek, komoly kapcsolatot szerintem ilyen helyen nem találsz, sok részeg embert annál inkább.

2017. jún. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Van az a meme, amikor egy csávó nézi a nagymamát, aki totyog a kráter felé, és látja, hogy bele fog esni, de nem tud mit tenni, szóval csak fájdalmas arcot vág.


Na pont így éreztem magam a kérdésed olvasása közben. Tősgyökeres pestiként nem egy vidéki ismerősöm kezdeti szárnypróbálgatását végig néztem már az egyetem első éveiben, úgyhogy bizton állíthatom, hogy te még hozzájuk képest is nagyon naiv és gyermeklelkű vagy. Valószínűleg nagyon rossz hatással lesz rád minden, mert valami álomvilágot fantáziáltál itt össze magadnak, ami nem nagyon van összhangban a valósággal, és rendkívül keserű leszel, amikor nemhogy fejlődni nem fogsz, csak pofonok érnek majd és csalódások...


De fel a fejjel, üdv a Pesti valóságban!

2017. jún. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!