Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ritka manapság a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ritka manapság a normális, stabil párkapcsolat? Kell hozzá "terebélyes" baráti, illetve kapcsolati háló?

Figyelt kérdés

(Felmérés és személyes érdekeltség is vezérel természetesen :))


Úgy értem, hogy nem kavar be semmi és senki (nincs szerető, sem mellébeszélés). Maximális hűség és elkötelezettség a másik iránt.


A környezetemben mostanában főként kényelmi kapcsolatokat látok, amelyben a felek csak megszokásból vannak együtt, nem szeretik egymást. Sokan összetévesztik, hogy intenzív, lángoló szerelem nem lesz már az évek elmúltával, pedig valamilyen fura okból kifolyólag, mindenki erre vágyik, az elvakult szerelem érzésére. Szóval nem alakul át szeretetté a kölcsönös érzés ezekben a kapcsolatokban.


Én látom rosszul, vagy mi a helyzet ezen a téren? Nyilván teljes, globális felmérést nem lehet végezni ebben a témában, legfőképp nem itt a GYIK-en. Ennek ellenére azért kíváncsi lennék, hogyan állnak hozzá az emberek. Én azt látom, hogy félnek a életük végéig tartó hűségtől, elkötelezettségtől, felelősségvállalástól, a gyerektől meg pláne.


A kérdés - Létezik még ilyen, aki kiegyensúlyozott, családi életet szeretne? Vagy csak a média sulykolja belénk, hogy nagyrészt ennek ellentétei a mai "kapcsolatok" ebben a felgyorsult világban? A stabil kapcsolatok aránya mennyire függ attól, hogy a párban lévő feleknek mennyire kiterjedt ismeretsége van?



2017. jún. 18. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem látok összefüggést a baráti kör létszáma és a párkapcsolat stabilitása között.

A tapasztalatom nekem az, hogy ahol már láthatóan nem szeretik egymást, ott előbb-utóbb valamelyik fél megszívja magát és kilép a kapcsolatból. Az indíttatás, az elvárások a szerelemmel kapcsolatban viszont nagyon változó.

Mondjuk én 31 éves vagyok, az én korosztályom épp házasodik és/vagy gyereket csinál, de figyelembe vettem kb. az elmúlt tíz évet.

2017. jún. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem volt "terebélyesnek" modható kapcsolati hálóm.


A "barátnőm" összekavart az exemmel, az ő barátai meg kiutáltak... jó a baráti társaság, de ha fll idiótákból áll, akkor inkább nem kell.

2017. jún. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy pàrkapcsolat kialakulàsànak lehetősége semmilyen formàban nem függ a baràti tàrsasàg kiterjedtségétől. Kivéve ha nem kifejezetten abban a körben ismerkedsz.


Èn személy szerint elvből sosem jöttem volna össze senkivel se baràti körből, se munkahelyen se anno a suliban. Mind nagyon kellemetlenné vàlik egy esetleges szakítàs esetén. Hàzi nyúlra nem lövünk elvet vallom.

Nekünk a férjemmel egy közös ismerősünk sem volt eredetileg. Netes tàrskeresőn ismerkedtünk meg, lassan 7,5 éve vagyunk együtt. Most màr nyilvàn ismerjük egymàs baràtait, csalàdjàt. A férjem baràti körében a legtöbb pàr neten ismerkedett meg, 7-8-9 éves kapcsolataik vannak, tehàt tartósak. Az én baràtaim közt is vannak szép szàmmal netes kapcsolatok. Az egyik pàr pl tavaly hàzasodott, most vàrnak babàt.

Mindketten egyetértünk abban, hogy az igazi, valódi szerelem nem múlik el évek utàn sem, nem csökken. Sokkal több mint szimpla szeretet. Lelki tàrsak vagyunk. Persze ehhez különleges, mély kapcsolat, összeillő személyiség kell , ami nagyon ritka.

2017. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!