Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem félre az önzőség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tegyem félre az önzőségemet és makacsságomat?

Figyelt kérdés

Sok minden sikerült már az életemben. Jól tanulok, jó helyen vagyok gyakornok, csinosnak mondanak, szeretek sportolni és nyelvet tanulni, komoly kapcsolatom van. Nem vagyok egy hisztis valaki, de ha valamit a fejembe veszek, akkor ahhoz keményen tartom is magam, sok esetben még ha hülyeség is.Első vagyok magamnak, azt hiszem mivel elég nehéz tinikorom volt, így mindent hajlandó vagyok megtenni, de elsősorban magamért. A páromat nagyon szeretem, de tudom, hogy nem jó a hozzáállásom. Zavar, hogy korainak tartja a házasságot, hogy nem annyira ambíciózus(persze vannak céljai, de józanabb mint én), hogy van amit másképp gondol mint én. Nekem ez nagyon új, hogy le kelljen mondanom bizonyos elhatározásaimról, pedig meg tudnám valósítani. Kudarcként élem meg. Közben tudom, hogy a párom is nagyon szeret, ezt sokszor bebizonyította már. Figyelmes és sokszor bele is megy abba, amit én akarok. De mindig, főleg ha jelentősebb dologról van szó, ez nem járható út. Volt már valaki itt hasonló cipőben? Hogy tudnám elnyomni magamban ezeket?

21l



2017. júl. 10. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Addig jó egy kapcsolat, amíg a céljaitok megegyeznek. Ha ezek drasztikusan eltérnek, akkor felesleges együtt maradni...neked nem az a feladatod, hogy az ő álmait éld és neki sem az, hogy a tieidet. Persze bizonyos kompromisszumokat kell kötni, de vannak olyna dolgok, amikből nem szabad engedni.
2017. júl. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azzal kezdődik, hogy felismered a problémát. úgy tűnik, ez megvan.


Utána megérted a problémát, megismered a valódi okait. Ez részben megvan, de valószínűleg tudnál még mélyebbre menni (pontosan milyen élmények/emlékek kötődnek ahhoz, amikor nem a te akaratod érvényesül). Ezt célszerű megosztani a pároddal, hogy tudja, min dolgozol. Segíthet fenntartani a motivációdat.


Utána megismered és megjegyzed magadban az ilyenkor adott reakciódat (ellenállás, dac, agresszió, alkudozás, ilyesmi).


Utána kitalálod, hogy egy ilyen helyzetben mi lenne a "megfelelő" reakció (önzetlen, racionális, kompromisszumkész stb.).


Utána folyamatosan, tudatosan figyeled magad, és megpróbálod minél hamarabb észrevenni az "önző" reakciódat, és minél hamarabb kicserélni az "önzetlen" reakciódra, gondosan megindokolva magadnak, hogy miért kéne inkább így tenned. Ezt csinálhatod egyedül, magadban, de még jobb, ha a párod is tud róla. Mondd el neki, hogy ezzel próbálkozol, meg akár azt is, amikor utólag jössz rá, hogy "önzőn" viselkedtél, és most javítod. Így ő is tud támogatni, megerősíteni a kezdeti kis sikereket és motiválni. Ez nyilván a munka neheze, de ha kitartasz, egyre hamarabb fog menni, előbb-utóbb már előre felismered a kiváltó helyzeteket, és eleve "önzetlenül" reagálsz majd, később pedig az egész automatikussá válik, főleg akkor, ha saját magadtól (indoklás) és másoktól megkapod a megfelelő megerősítéseket.


Én legalábbis így szoktam változtatni.

2017. júl. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!