Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy kapcsolaton belül a jó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy kapcsolaton belül a jó tulajdonságok kompenzálják a rosszakat? Ti hogy tapasztaltátok ezt? Konrkét példám lent.

Figyelt kérdés

Megpróbálom a lehető legrövidebben összefoglalni: 21 éves lány vagyok és sokat foglalkoztat ez a kérdés mostanában, hogy mitől és hogyan marad hosszútávú egy kapcsolat, ahol végig szeretik és tisztelik egymást a felek. Mindig is család-párti voltam, a legfontosabb az életemben, hogy egy szerető társsal és családban élhessek. Tanultam és olvastam egy kis pszichológiát, viszont még nem volt tapasztalatom ilyen téren.

Most már mondhatni 'benne vagyok' egy hosszú kapcsolatban és próbálom a lehető legjobbat kihozni, és úgy alakitani mind magamat, mind a kapcsolatot, hogy mindkettőnknek jó legyen.

Ugye senki sem tökéletes, nekem is vannak hibáim, néha úgy érzem túl sok is, és most legfőkébb arra lennék kiváncsi, hogy ilyenkor a férfiak 'elnézik' ezeket, hisz ott vannak a jó dolgok amik elfeledtetik, vagy azért szép lassan felgyülemlenek és rágni kezdik a kapcsolatot?

Rossz tulajdonságaim közé tartoznak olyan dolgok mint pl: nagyon érzékeny vagyok bármilyen téren. Kezdve onnan, hogy elütött állat az út szélén, odáig, hogy apró kis dolgokon elsirom magam, elég ha csak egy meghitt pillanatban vagyunk. Ez jelenti azt is,hogy sértődékeny vagyok, ha tesz valami félreérthető megjegyzést eléggé rosszul tud esni, viszont már sosem csinálok olyat, hogy durcázok és egész nap hallgatok. Ott rögtön rákérdek a félreértésre és tisztázzuk, onnantól elfelejtettem.Társaságban nagyon csendes vagyok, egyszerüen sok időnek kell eltelnie,mig meg tudok nyilni. A másik, ha valami megpróbáltatás ér, akár stressz a suli miatt, akár az alkalmi munkám miatt, labilis tudok lenni és bizonytalanná válok. Teljesen átveszi a hangulatom a kétséégbeesés, kétszer annyira vágyom a párom szeretetére és kétségeim támadnak, hogy vajon elég jó vagyok-e neki.Szóval ilyenkor kicsit több törődésre és szeretetre vágyom, mig átlépem az időszakot, szerencsére elég ritkán jön ez elő, de olyankor agyalok és túlgondolok mindent, szóval az a tipikus"ugyanúgy szeretsz?, nem gondolsz-e másra? velem akarsz élni majd?" és társai. Sajnos nem tudom elkerülni ezeket és nem beleesni(még).

Viszont, ami jó lehet, hogy ezeken kivül a legtöbbször 'szárnyalok' életerős, vidám lány vagyok, aki mindig tanulna és kipróbálna valami újat, sokmindenhez szeretnék érteni és nyitott vagyok,imádom a természetet. Szivesebben megnézek egy katasztrófa vagy akciófilmet a moziban, mint egy csöpögőset és nagyon szeretek szeretkezni, bárhol bármikor ha lehet, azonnal megtudom kivánni a párom(de csakis őt) ebbe beletartozik, hogy szeretem kényesztetni és örömet okozni. Kaják terén szintén, imádok jókat enni és persze késziteni is, néha meglepem a kedvencével, kisérletezek.(Ne értsétek félre, nem szolgálóként teszem ezeket, kölcsönösek) Nem zavar (már, régebb kételyeim voltak) ha a barátaival megy ki ha én épp nem érek rá vagy máshoz van kedvem, addig a hobbimmal foglalkozok,szóval próbálom nem megfojtani a szeretetemmel:D. Nem iszom le magam, viszont bármikor kimehetünk egy sörözős estére.Szeretek jól kinézni, már amennyire lehet, persze nincsenek kint a dolgaim. Hüséges vagyok, számomra a megcsalás egyike a legalattomosabb dolgoknak, támogatom őt a munkájában és szeretném, ha én lennék az, akihez mindig bármivel tud fordulni. Felőlem is igy van, ő egyben a legjobb barátom is(nincsenek fiú haverjaim, nem hiszek az ilyen barátságban)


Úgy nagyjából ennyi, mit gondoltok? Tisztában vagyok azzal, hogy a rossz tulajdonságaim idegesitőek, néha vitát is szitott, csak nem igazán tudom elkerülni őket, ám a jó oldalam van-e olyan erős, hogy ezek felett szemet lehessen hunyni és én lehessek az egyetlen nő az életében?


2017. júl. 10. 20:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem győztem végig olvasni, de a véleményem csupán ennyi:

Emberek vagyunk! Mindannyian mások. Mindenkinek vannak jó és rossz tulajdonságai. Olyan nincs, hogy levetkőzöd minden rossz tulajdonságodat és tökéletes nővé válasz a párod szemében. A hibáiddal együtt kell annak lenned.

Az ember nem tulajdonságokat szeret, hanem a másik felet szőrödtől bőröstől, bőröndöstől.

Szerintem ilyen szempontból egy kicsit "vakvágányra" tetted magad a túl agyalásoddal.

Van egy mondat, ami nekem sokáig kint lógott a falamon és bizonyos sok esetben ez visszhangzik a fejemben, amikor túl sokat rágódok valamin... A túlagyalás megöli a boldogságot! Csak gondolkodj el rajta egy kicsit.

2017. júl. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!