Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Magunkról is gyárthatunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magunkról is gyárthatunk olyan tévképzetelet mint a szerelmünkről?

Figyelt kérdés
Mindig mindenkinél jobbnak érzem magam. Személyiségben és külsőleg is egyaránt de főleg személyiségben.Kiskoromba csúfoltak, semmi önbizalmam nem volt. Középsikolába sem, majd szépen lassan kezdtem tetszeni a fiúknak és sokat foglalkoztam önismerettel is, és néha azt érzem, hogy tényleg tökéletes és boldog vagyok egyedül, pár nélkül is akár mert nagyon sok érték van bennem, olyan amilyet még egy pasiban sem találtam még. Tudok szerelmes lenni, voltam is, sokmindenki megfog külsőleg, de belsőleg szinte senki... ha magmról azt gondolom, hogy ilyen értékes vagyok, vajon lesz fiú akit hosszútávon is értékesnek fogok találni magamhoz képest vagy vegyek vissza magamból? Mit javasoltok?
2017. júl. 14. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Az egészséges önbizalommal nincs baj.

De akármilyen értékes ember is vagy, olyan nincs, hogy mindenkinél többet érsz. Az önbizalom jó dolog. De a szerénység sem árt. Ahogy a másokban levő értékek meglátása sem hátrány az életben. Az önismeret jó dolog. Ne hagyd abba, dolgozz magadon tovább, én ezt javaslom!

2017. júl. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor te önimádó lehetsz, ami addig tényleg jó, míg egyedül vagy, de hosszú kapcsolatban ez nem fog működni, mert a párod is rájön erre majd... egyébként én is kb. ilyen vagyok csak engem nem csúfoltak, de 17 éves koromig szinte senkinek se kellettem én futottam a csajok után, aztán valami történt és hirtelen mindenki velem akart járni, mondhatom, hogy az ego-m az teljesen feltornázta magát az egekbe :D és rám is mondták, hogy jobban szeretem magam , mint másokat. Bár én már jóval 30 felett vagyok és soha nem szálltam el magamtól ez is benne van, hogy aztán nem lett túl nagy baj ebből (mondjuk még mai napig oda vannak értem a nők :) ).
2017. júl. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Általánosságban: ismered magad? Ismered a gyengeségeidet is? Érted a saját reakcióidat? Stabil vagy érzelmileg? Ki tudod fejezni az érzéseidet, meg tudod érteni más emberek érzéseit és nézőpontjait?


Meg tudod konkrétan fogalmazni az értékeidet? Van reális referenciád, amihez képest jobbnak érzed magad ezekben?


Adsz esélyt másoknak, hogy bizonyítsák a saját értékeiket, nem csak "megérzések" meg előítéletek, sztereotípiák alapján ítélsz? Nem ítélsz túlságosan részrehajlóan saját magaddal szemben? Konkrétan meg tudod mondani, hogy valakiben mit hiányolsz?


És amúgy sajnos igen: az ember saját magával szemben talán még részrehajlóbb, mint másokkal szemben. Rengeteg embernek torz, idealizált az önképe. Ha jó az önismereted, akkor már a jó úton vagy. Ha definiálatlan, homályos fogalmaid vannak a saját nagyszerűségedről és mások hitványságáról, akkor elképzelhető, hogy tévképzeteid vagy más problémáid vannak. De persze nem vagyok szakmabeli, szóval ne vedd ezeket véresen komolyan.

2017. júl. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Tanulj meg helyesen írni, az emelni fogja az értékedet.
2017. júl. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"...néha azt érzem, hogy tényleg ... boldog vagyok egyedül, pár nélkül is akár mert nagyon sok érték van bennem..."


ez a lényeg.


viszont a baj az, hogy, talán nem véletlenül érzed csak néha. mert valóban boldog vagy-e, ha azon aggódsz, hogy "vajon lesz fiú akit hosszútávon is értékesnek fogok találni magamhoz képest"?


kíváncsi lennék a kérdés motivációjára. nem mindegy, hogy azért teszel fel ilyen kérdést, mert szeretsz ilyeneken elmélkedni és csak kíváncsi vagy mások véleményére, vagy pedig azért, mert esetleg problémát okoz, hogy eltérő véleménnyel rendelkezel magadról a külvilághoz képest.

2017. júl. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Igen, gyárthatunk magunkról is tévképzeteket. Sőt, magunkról igazán!


Amikor ezt írod: "sokmindenki megfog külsőleg, de belsőleg szinte senki..." eszembe jut néhány kérdés:

-képes vagy-e egyáltalán a felszín alá látni?

-ha magad értékeivel tisztában vagy, hogyhogy nem veszed azokat észre másban is?

-nincsenek véletlenül korai kötődési zavaraid?


Javaslom, olvass utána a nárcizmus nevű pszichológiai fogalomnak, valamint keresd meg a hozzá tartozó, a jelenségnek nevet adó két legendát.


Ne vegyél vissza magadból! Menj csak végig a magad választotta úton, és tájékoztass minket, hova vezet.


Üdv Ʀ

2017. júl. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a történetem férfiként.

Majd rájössz hogy amit te annak gondolsz hogy jó és egyedi belső tulajdonság az valójában nem is az. Vagy másokban is megvan, illetve másokban sokkal jobb tulajdonságok vannak meg. Én legalábbis ezt tapasztaltam. Illetve arra jöttem rá hogy nem sok értelme ilyen dolgokon gondolkozni. Vagyunk akik vagyunk, el kell fogadni, és párkapcsolat terén szintén olyat választani akit el tudunk fogadni. Ez a lényeg a többi másodlagos...

Egyébként engem sem tud sokmindenki belsőleg megfogni sajnos.

2017. júl. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!