Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan zavar ez szerintetek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan zavar ez szerintetek, Ti hogy reagálnátok erre a helyzetre?

Figyelt kérdés

Barátomnak már több éve, még megismerkedésünk (fél éve) előttről van egy nagyon aranyos (méregdrága) kiskutyája, amit persze én is szeretek. Azt viszont túlzásnak tartom, hogy egy szobában is alszik vele, egy levegőt szívnak, ami számomra nagyon zavaró lesz majd a későbbiekben, ez tuti. Arról nem is beszélve, hogy kizárólag a legextrább emberi ételekkel eteti, amihez mondjuk csak én is ritkán jutok hozzá, evés közben pedig az egyik kezével ad neki belőle. Nekem mindig nagytestű, normális kinti kutyám volt, nem pedig egy ehhez hasonló kis pótlék.

A lakásban a cigiszag (pár hónap után tudtam meg, hogy 20 éve dohányzik) és a kutyaszag keveredik, ez így elég erős...


2017. júl. 16. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem jogos-jogtalan kérdés. Számomra a kutya családtag, soha nem tartanék csak kerti kutyát, szóval engem nem zavarna. Neked más a véleményed. Nincs ezzel semmi baj, de akkor viszont nem illetek össze az ellenkező gondolkodású pároddal. Azt ne várd tőle, hogy a (gondolom fajtiszta, gyenge immunrendszerű) pöttöm kutyát kicsapja a kertbe a kedvedért.

Bár a "drága emberi kaja" kicsit meredek, nem is biztos, hogy jót tesz a kutyának, de ebbe már ne menjünk bele, megint másik kérdés. :)


Engem a dohányzás jobban zavarna - bár azt könnyebb rendezni, hogy az esetleges közös lakásban csak az erkélyen/udvaron/ablakban cigizzen lehetőségek szerint, mert ha hónapokig nem érezted rajta, akkor ő maga nyilván nem bűzlik (bár nekem ez fura, egy órát se tudnék bagós emberrel eltölteni a szag miatt).

2017. júl. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

Szeretem azt a kis dögöt én is, de utálom, ha a konyhában is ott van, nem tudok egy jóízűt enni.


A cigit titkolta előlem, csak a konkrét rákérdezésnél mondta el. Amúgy a saját konyhájában rágyújt minden gond nélkül. Ha együtt vagyunk a szabadban, akkor is szívja. Eddig csak azt közöltem vele, hogy nagy valószínűséggel ilyen életvitel mellett megbetegszik, aztán rájöttem, hogy nem szeretnék passzív dohányos lenni.

2017. júl. 16. 16:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Jogod van ahhoz, hogy zavarjon, de nem igazán tudsz mit tenni. A kutya volt előbb, a párod így kezeli, ilyen a gondolkodása. Nyilván nem fogja ezentúl ridegtartásban kezelni a kedvedért, és nem is várhatod el. Megszoksz, vagy megszöksz. Nekem macskám van bent, előfordul, hogy mellém fekszik, senki kedvéért nem paterolnám ki, max. abba mennék bele, hogy az ágyról leszoktassam. Valószínű a párod is így van ezzel.
2017. júl. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A macska kicsit más szerintem, az nem is zavarna.
2017. júl. 16. 19:20
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért más? Az is állat. Engem a kutya sem zavar, amennyiben tisztán van tartva és ápolt. Feltételezem ha ennyire bele van zúgva a kutyába, akkor ezek a dolgok adottak.
2017. júl. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5

Na ez az, rohadtul idegesít az egész. Fürdetni szerencsétlen kutyát, amikor utálja, kutyakozmetikushoz vinni és egyéb hülyeségek, az extra kaját is beleértve. Mindez egy pasinál...

2017. júl. 16. 19:27
 7/11 anonim ***** válasza:
Figyelj, lakásban tartott kutyánál ez alap. Nekem is mindig kinti nagy volt (de nem állítom, hogy ez mindig így lesz), de volt olyan a fősulis időkben, hogy lakótársamnak volt kicsi. Ha nem fürdeti, ápolja, büdös lesz, hidd el, az nagyobb baj. Van egy olyan érzésem, hogy eleve nem tudod elfogadni egy kutya családtagként kezelését. Ebbeb az esetbeb viszont lehet, hogy nem ez a pasi megfelelő számodra.
2017. júl. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7

Igen, a kutya nem családtag szerintem, szép is lenne.

Viszont úgy szerettem a 11 éves boxeremet, mintha az lenne, de sosem kényeztettem el.

2017. júl. 16. 19:43
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
féltékeny vagy!
2017. júl. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt két nagyon eltérő vélemény ütközik. Adott vagy te: aki állatot a lakásban nem tartana, illetve nem dohányos és gondolom, inkább azzal van bajod, hogy bent is dohányzik.

Illetve adott ő, akinek az életéhez hozzátartozik, hogy a kutya a "gyereke" és bent dohányzik.

Ezen nem fogsz tudni változtatni semmit, vagy megtűröd, vagy menekülsz. Nekem sem kéne személy szerint egy pasas, akinek a lakása dohányszagú és a kutyájával szemben nem szab határt. Nekem ez igénytelen lenne, de kinek mi.

Én a helyedben szerintem békésen elválnék a sráctól, összeférhetetlenségre hivatkozva.

2017. júl. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!