Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak úgy általánoságból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak úgy általánoságból kérdezem. Mi a jó ha az ember a szivére vagy az eszére hallgat bármilyen témával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2017. júl. 17. 10:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én tapasztalataim alapján a legjobb a kettő ötvözete.
2017. júl. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én mindig a szuvemre hallgattam,és sose sült el jól!Most mar esszel....
2017. júl. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én mindig a szívemre hallgattam és nagyszerű élményeim voltak az életben. Bár a szívedre hallgatásnak ott van jelentősége ahol amúgy az álmaidat követed. És ahol van mellé annyi bölcsesség is, hogy képes vagy használni az eszed utólag, letesztelni az eredményt és felismerni, ha az adott dolog pl egy kapcsolat már nem szolgálja mindkettőtök fejlődését és az egyikőtök már nem akar dolgozni rajta. Akkor be kell tudni ismerni hogy már nem jó. De ez nem azt jelenti, hogy nem kellett volna a szívedre hallgatni, hanem fel kell dolgozni hogy mit tanultál belőle, és lépni. Ha nem dolgozod fel, bármennyire is az eszedre hallgatsz legközelebb,megint hasonló helyzetbe kerülsz mert a leckét meg kell tanulnod, bármire is hallgatsz.
2017. júl. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mindig mérlegelni kell, mikor melyik a jó. Nincs bevált recept!
2017. júl. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi az adott szituáció. Ha pl szerelmes vagy valakibe, de ő nem viszonozza, akkor ne hallgass a szívedre.
2017. júl. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Néhány döntésben a szívemre hallgatok, máskor meg az eszemre, de ha kételkedem akkor általában az ész győzedelmeskedik.


19/L

2017. júl. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A szívedre, de mindig legyen B terv, ha rosszul sülne el.
2017. júl. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindig hallgass az eszedre!

Amikor ilyenekben kell dönteni, akkor többnyire azért tipródsz, mert tudod, hogy mi lenne a helyes lépés hosszú távon (ész), de félsz megtenni (szív). Mégy a pillanatnyi vágyaid után. De fejben tudod, hogy könnyen megszívhatod.

Lehet, hogy szerencséd van, és jól sül el. De erre van a legkisebb esély.

2017. júl. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az észre lenne logikus hallgatni. Csak ahhoz, hogy ez valóban működjön sokat kell tanulni.

Kommunikációt, problémamegoldást, pszichológiát stb...


Akinek nincs meg a tudása hozzá, az hiába akarná az eszét használni! 😃


Akkor viszont marad a szív, azaz az ösztönök, ami gyakran kisegíthet minket, eredményesen, hiszem az evolúció elég sokáig dolgozott rajtunk, hogy intuícióinkra hagyatkozva is tudjunk helyes döntést hozni.

Viszont ezt nagyban befolyásolják a viselkedésminták, amiket szüleinktől tanulunk csecsemőként-kisgyermekként. Gyakran viszont rossz minták ezek :(


tehát aki jó nevelést kapott, az előnnyel indul a szívre hallgatós dologban, de ezt könnyen kompenzálni lehet tanulással és észre hallgatással :)

2017. júl. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amikor először kimentem külföldre egyedül, a döntésben, hogy megyek, a szívemre hallgattam, a felkészülésben pedig az eszemre. Más téren (munka, tanulás, pénzügyi döntések, megtakarítás, vásárlás, barátság, párkapcsolat) ugyanígy ötvözöm a két oldalt. Eddig bejött. Nem szeretem csak az egyik oldalt figyelembe venni, egész ember vagyok, érzek és gondolkodom is, nem csak érzelmi lény és nem csak robot.
2017. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!