Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti inkább a hagyományos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti inkább a hagyományos szerepek mellett álltok vagy inkább a nemi egyenlőség mellett?

Figyelt kérdés

Azon kezdtem el elmélkedni, hogy manapság szükségünk van e nemi szerepekre? Én férfiként azon állásponton állok, hogy sokat változott a világ és úgy érzem meg kell hagyni azt a szabadságot, hogy ki milyen szerepeket vállal. Általában a férfi szerepeket a családfenntartáshoz pénzkereséshez, biztonsághoz, irányításhoz tulajdonítják, míg a női szerepeket a házimunkához, főzéshez, gyerekneveléshez. Nos ezeket ketten is meglehet csinálni és mégis úgy látom, hogy nemekhez tulajdonítják. Nekem nem szimpatikusak azok nők akik előadják a gyenge, védelemre, biztonságra szoruló nőt, aki bőven megtud állni a két lábán és eltudja magát tartani. Szerintem mára már az se ciki, hogy egy nő keres többet vagy ő vezet és valamivel intelligensebb. A lényeg a közös biztonság megteremtése, hogy egymásra tudjunk támaszkodni és ne viselje senki a nadrágot, mindig hagyjuk a másikat érvényesülni. Úgy érzem, hogy ezek a szereposztások nem természetesek, mert ha természetesek lennének akkor nem hinném, hogy ezt a kérdést kiírnám, mert akkor fel se merülne bennem az, hogy megkérdőjelezzem a nemi szerepek fontosságát. Ezek ránk ragadtak a múltból és eljátsszuk azt, hogy mi férfiak vagyunk és ők a nők. A vezetést is a férfiakhoz tulajdonítják pedig én nem vagyok annyira oda az autókért és nem vonz a vezetés az se biztos, hogy alkalmas lennék e rá, mert vannak hiányosságaim. Ezért nem zavarna, ha mondjuk a barátnőm vezetne én meg ülnék az anyós ülésen, de az se lenne gond, ha egyikünknek se lenne, csak ne akarja ezt a szerepet rám erőltetni. Főzést a nőkhöz tulajdonítják pedig nekem semmi bajom nincs vele, vannak ételek amit imádok megcsinálni. Takarítani kevésbé szeretek viszont nem várom el azt, hogy állandóan takarítson ezt is közösen csinálnánk.

Egyik haverom is traktál azzal, hogy milyen nemi szerepeket kövessek, de hagyj döntsem már én el azt, hogy milyen legyek. Más meg azt mondja, hogy ne mutassam ki annyira nagyon az érzelmeimet, mert az férfiatlan. Azt a nézetet is elutasítom, hogy egy férfi ne sírjon igenis, mindkettőnek ugyanúgy ki kell mutatniuk az érzelmeket. Ugyanígy vagyok a társkereséssel nekem tök jól esik, ha egy lány kezdeményez én nem nézem egyből könnyűvérűnek és az is jól esik, ha felajánlja nekem, hogy közösbe fizessük a randit, amit elszoktam fogadni, mert én ezt igazságosnak tartom.


2017. júl. 17. 14:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
69%
Nem kellene összemosni az egyenjogúságot meg az egyformaságot. Nemek közti egyenjogúság alatt a törvény előtti egyenlőséget értjük. (Legalábbis azt kellene). A nő is fordulhat bíròsághoz, büntető pernél nem nyom a latba, milyen nemű az illető, a tanúvallomások egyenrangúak a két nemnél. A nők szavazata is ugyanannyit ér, mint a férfiaké. A nők is örökölhetnek. Ugyanúgy élhetnek a tanuláshoz való jogukhoz, mint a férfiak, és mind a két nem szabadon választhat foglalkozást. Ez az egyenjogúság. Azt viszont el kell fogadni, hogy a férfi és a női test működése különböző. Kicsit más a felépítése a két nemnek. Én azt gondolom, hogy az egyenjogúság és a hagyományos munkamegosztás működhet egyszerre. Nálunk legalábbis működik. A férjem a családfenntartó, èn vagyok a "hátország". És közösen hozzuk meg a döntéseinket.
2017. júl. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
8%

Erre a kérdésre nem lehet kimerítően válaszolni.

A férfi-női szerepek totálisan felborultak, és a szereplők sem tudják, hogy mi szerint kellene élniük. És ez a kérdés sokkal bonyolultabb annál, hogy egy férfi akar-e autót vezetni vagy sem, vagy hogy a nő keres-e többet vagy a férfi.


Eleve nehéz a nemek egyenjogúságáról beszélni egy olyan világban, ahol M-I-N-D-E-N-T a férfiak teremtettek meg, a nők pedig csak használják ezeket a dolgokat, miközben persze egyenjogúságért kiabálnak. Illetve már nagyon nem is kell kiabáljanak, mert a fejlett államok megadták ezt nekik, különösebb ellenszolgáltatás nélkül. Hiszen ma már szülniük sem kell, ha nem akarnak, mégis minden jár nekik...


Ne felejtsük el, ha a nőkön múlt volna a dolog, még ma is egy barlang mélyén kucorognánk és rettegnénk, hogy egy kardfogú tigris benéz-e vagy sem. Ha a világot a férfiak egyik-napról a másikra a nőkre hagynák, az néhány hónap (néhány hét, néhány nap?) múlva elkezdene összeomlani. Persze a számítógépek egy darabig talán még kitartanának, na de ha a szerver leáll, és nincs már ott a férfi rendszergazda, akkor bizony nagy a baj... Persze a nők tudnak bájosan mosolyogni a kisbabákra, no meg a pasikra, ha új cipőt szeretnének, de igazából sokkal többet nem tudnak annál, mint szép cirkalmat festeni a műkörömre vagy a capuccino habjára.


Az összes többi dolog, néhány elenyésző kivételtől eltekintve, csupán szemfényvesztés, mind csak az emberek manipulációjával sikerül a nőknek, valamint a férfiak által megteremtett dolgok használatával. De maguktól teremteni bármit is nem megy nekik. Ez van...


Csak hogy aktuális példával szolgáljak. Hosszú Katinka sem tudna olyan gyorsan úszni, ha a férfiak nem találták volna ki a feszített víztükrű medencét, a korszerű fürdőruha anyagokat - sőt magát a sportot!!! -, valamint a modern bankrendszert, amivel a férje és családja ilyen hatalmas vagyonra tehettek szert és megteremtették a lehetőséget neki, hogy semmi mással ne kellejen foglalkoznia, csak tempózni...


És még néhány példa: nem nők jönnek ki, ha elromlik a gázbojler, ha új modemet kell beszerelni, ha a vihar elmozdította a tetőcserepet, és nem nő cseréli az olajat az autódon. Nem nő találta ki a gőzgépet, a villanymozdonyt, a penicillint, a google-t, youtube-ot vagy a fészbukot és a villanyautót.


Hmmm. Akkor milyen női-férfi szerepekről van is szó? A leírtak persze nem baj hogy így vannak, de igazából a nőket nem kellene az otthoni feladatok (gyerekszülés, főzés, vasalás stb. mellől) elengedni. Lehet hogy maradinak tűnik ez a gondolkodás, de ha így lenne, helyre állhatna ez a felbolydult világ.



PS: A főzést azért szokták a nőkre hagyni, hogy valami hasznosat ők is csináljanak, habár a férfiak állítólag azt is jobban csinálják (én mondjuk nem, mert nem érdekel a főzés...)

2017. júl. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Sunshinedoll ***** válasza:
80%

Igazából ha egy párnak megfelel a hagyományos nemi szerepek szerinti életmód, nekem 8.


Én a saját kapcsolataimban együttéléskor az egyenlőséget akarom. Nyilván főzök, meg takarítok és rendet rakok, de elvárom, hogy a másik is főzzön, mosson takarítson, és nem azért, mert mittuodén milyen femináci vagyok, hanem mert a pasi is ott él, ugyanabban a környezetben, és alap dolog, hogy egy felnőtt ember odafigyel és rendben tartja a lakóhelyét.

Szerintem ez nem egy olyan kib-szottul nagyon radikális elgondolás.

Itt laksz? akkor rakjál rendet. Éhes vagy? Csinálj kaját. Gyereket vállalsz? Vegyél részt a nevelésében, és nem azért, mert papucs pasi vagy, hanem mert az ugyanúgy a te gyereked is, mint a nőé, a te házad is, meg a te lakhelyed is. Elég balf-sz elgondolásnak tartom, hogy sok pasi azt hiszi, hozzájárult a gyerekneveléshez annyival, hogy hazaviszi a pénzt. Lol nem. Vidd el iskolába, munka után ülj le vele játszani, tanulni, menj el szülői értekezletre meg kosármeccsre, felváltva az anyjával, és akkor elmondhatod, hogy felneveltél egy gyereket.


Egy csomó 40-es 50-es családapa nyekereg (egész cikkeket meg fórumokat olvastam erről), hogy úgy érzi, a családja nem értékeli eléggé, és nincsen beleszólása a dolgokba, mikor éveken keresztül annyit csinált, hogy elment dolgozni, kereste a pénzt, hazament és fél órát elsz-arakodott a gyerekkel. Aztán pedig megy a rácsodálkozás x évvel később, hogy nincs kikérve a véleménye semmiről, a gyereke nem újságolja el a sulis dolgait, mindent a felesége intéz, ő meg fölöslegesnek érzi magát. A családod megtanult nélküled egyben maradni, nélküled döntést hozni, mert lóf-szt nem csináltál évekig velük közösen, mert azt hitted, azegyetlen felelősséged a pénz hazavitele, most már ne hisztériázz. Ki is akkor a családfő? Az, aki pénzt ad, de semmi máshoz nem járul hozzá, vagy az, aki neveli a gyereket, bevásárol, eteti a családot, mos, rendben tartja a házat, meghozza a döntéseket, és tartja a kapcsolatot a tanárokkal stb, mindezt munka mellett (a legtöbb esetben)? Szerintem elég egyértelmű, melyik a komplexebb meló.


Szóval mindenki vegye csak ki szépen egyenlően a részét a házvezetésből, meg a gyereknevelésből. Szerintem.

2017. júl. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

En jobban elvezem azt a fajta munkat, ami szellemi kihivas es penzt is keresek vele, ezaltal nalam kizart dolog, hogy valaha haziasszony legyek es itthon csucsuljek a gyerekkel, mert bele is orulnek. Egyszeruen utalom, ha nincs bevetelem es a parom bevetele nem szamit. Tudom persze, el lehet foglalni magamat itthon is meg alapbol felig home officeban dolgozom most is, de az sem azert van, hogy akkor legyen idom mellette egesz nap gyereket pesztralni es hogy csillogjon a lakas mindig.

A baratom viszont sokszor mondta mar, hogy o meg tok jol ellenne a gyerekkel itthon annyit amennyit kell, bar o valami nagyon idilli helyzetnek kepzeli ezt el szerintem, de ha o csinalna, akkor en nem fogok az utjaba allni :D Fozni is o szokott, mivel szakacs es elvezi. Alapbol az erzelmi intelligenciaja is nagyobb szerintem, nem baj ha a gyerek inkabb olyan lesz mint o mert tobbet foglalkozik vele, es nem olyan mint en :D

Az autovezetes meg ezek meg szerintem manapsag annyira lenyegtelen dolgok, hogy nem is kell ilyen velemenyekkel foglalkozni, hogy inkabb egy ferfi vezessen meg ilyenek, kb ugyanannyi nonek van jogsija mint ferfinak, az ilyen vitakba en mar bele se folynek.

2017. júl. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
88%
#12 arra nem gondoltál, hogy eddig a nőknek esélyük sem volt érvényesülni és bármit megteremteni, feltalálni, mivel nem tanulhattak, dolgozhattak? Gondolkozni kéne, mielőtt hülyeségeket írsz :D
2017. júl. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
58%

A 12-es ugy ir, mintha a nok soha semmit nem talaltak volna fel XDd Mellesleg manapsag a vilag mukodese szempontjabol mar pont nem lenne szukseg ferfiakra, mert ugyanugy vannak noi rendszergazdak, gazszerelok, autoszerelok (szemelyesen ismerek ilyet) es gyakorlatilag minden teruleten dolgoznak nok.

Masreszt meg ha a lakossag fele eltunne, az tok nyolc, melyik fele lenne, kisse nehezkesebben mukodnenek utana a dolgok, ez tok logikus.

2017. júl. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
89%

#12es te gondolom egész nap a kis szobában ülsz Szex és New Yorkot nézve, kántálva, hogy milyen semmirekellek is a mai nők. Másik tippem, hogy szemellenzővel jársz mindenfelé, hogy nem veszed észre, mennyi tanult, tudós, eredményeket felmutató nő is van a világban.


Lapozz fel egy törikönyvet két epizód között, hogy miért nem érvényesülhettek a nők az elmúlt századokban.

Menő hülyének lenni vagy mi?

2017. júl. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
7%

Én leszarom az egészet.

Nekem a nők már csak lyukak, akiket pénzért megkapok, tök nem érdekel a párkapcsolat.

2017. júl. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
69%
#18 oké hogy te ilyen vagy, de ne terjeszd kérlek.:)
2017. júl. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Terjessze csak, mindenkinek jobb, ha így tesz.
2017. júl. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!