Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti inkább a hagyományos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti inkább a hagyományos szerepek mellett álltok vagy inkább a nemi egyenlőség mellett?

Figyelt kérdés

Azon kezdtem el elmélkedni, hogy manapság szükségünk van e nemi szerepekre? Én férfiként azon állásponton állok, hogy sokat változott a világ és úgy érzem meg kell hagyni azt a szabadságot, hogy ki milyen szerepeket vállal. Általában a férfi szerepeket a családfenntartáshoz pénzkereséshez, biztonsághoz, irányításhoz tulajdonítják, míg a női szerepeket a házimunkához, főzéshez, gyerekneveléshez. Nos ezeket ketten is meglehet csinálni és mégis úgy látom, hogy nemekhez tulajdonítják. Nekem nem szimpatikusak azok nők akik előadják a gyenge, védelemre, biztonságra szoruló nőt, aki bőven megtud állni a két lábán és eltudja magát tartani. Szerintem mára már az se ciki, hogy egy nő keres többet vagy ő vezet és valamivel intelligensebb. A lényeg a közös biztonság megteremtése, hogy egymásra tudjunk támaszkodni és ne viselje senki a nadrágot, mindig hagyjuk a másikat érvényesülni. Úgy érzem, hogy ezek a szereposztások nem természetesek, mert ha természetesek lennének akkor nem hinném, hogy ezt a kérdést kiírnám, mert akkor fel se merülne bennem az, hogy megkérdőjelezzem a nemi szerepek fontosságát. Ezek ránk ragadtak a múltból és eljátsszuk azt, hogy mi férfiak vagyunk és ők a nők. A vezetést is a férfiakhoz tulajdonítják pedig én nem vagyok annyira oda az autókért és nem vonz a vezetés az se biztos, hogy alkalmas lennék e rá, mert vannak hiányosságaim. Ezért nem zavarna, ha mondjuk a barátnőm vezetne én meg ülnék az anyós ülésen, de az se lenne gond, ha egyikünknek se lenne, csak ne akarja ezt a szerepet rám erőltetni. Főzést a nőkhöz tulajdonítják pedig nekem semmi bajom nincs vele, vannak ételek amit imádok megcsinálni. Takarítani kevésbé szeretek viszont nem várom el azt, hogy állandóan takarítson ezt is közösen csinálnánk.

Egyik haverom is traktál azzal, hogy milyen nemi szerepeket kövessek, de hagyj döntsem már én el azt, hogy milyen legyek. Más meg azt mondja, hogy ne mutassam ki annyira nagyon az érzelmeimet, mert az férfiatlan. Azt a nézetet is elutasítom, hogy egy férfi ne sírjon igenis, mindkettőnek ugyanúgy ki kell mutatniuk az érzelmeket. Ugyanígy vagyok a társkereséssel nekem tök jól esik, ha egy lány kezdeményez én nem nézem egyből könnyűvérűnek és az is jól esik, ha felajánlja nekem, hogy közösbe fizessük a randit, amit elszoktam fogadni, mert én ezt igazságosnak tartom.


2017. júl. 17. 14:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%

#15, 16, 17-nek.


A helyzet az, hogy a nőknek már sok évtizede minden lehetőségük megvan a tanulásra és a karrierépítésre (legalábbis a fejlett országokban). Mégsem találnak föl semmit! Minden dolog, amit a nők munka címén csinálnak, az egy férfi korábbi találmányán alapul, vagy emberek manipulációját jelenti, netán egyszerűen pótcselekvés. Ez van! Ciki, tudom, de nincs mit tenni, kár szépíteni a dolgot. Ha nem hiszitek, kezdjétek el sorolni azokat a találmányokat és modern kori eszközöket, amiket nőknek köszönhetünk. Lehet hogy van női rendszergazda, de személyesen egyet sem ismerek (pedig régóta IT területen dolgozom), aki valamire való munkát tudna végezni, ha tényleg gáz van. Ismerek programozást oktató csajt, de ugye mindenki ismeri a mondást: aki nem ért hozzá, az tanítja. Nos ebben az esetben ez nagyon így van. Persze, minden területen előfordulhatnak ritka kivételek, de nagy általánosságban ez a szabály. Miért van az, hogy a repülőn a férfiak a pilóták, az utaskísérők pedig - a néhány "homo erectustól" eltekintve nők? Mert ők erre jók, az igazán komoly dolgokban pedig nem azok. Ennyi.

2017. júl. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Én a nemi egyenjogúság pártján vagyok. Mindenki döntse el, mit akar csinálni :).
2017. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
50%
Egység, ésszerűség, szeretet mellett. Ha nem mindenségben gondolkodsz, elkerülöd legjobb utat.
2017. júl. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

" a női 110 ezres fizetés "


Te Kedves, te csak betanított munklás nőket ismersz? Vajon miért?

2017. nov. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Költőnő? ***** válasza:
100%

[link]


És ez csak pár találmány. Persze lehet erre írni, h a mosogató meg a melltartó nekünk kellett, ok.

Viszont ez csak pár találmány. Informálódjatok, mielőtt ilyen szinten beégetitek magatokat.

Annak a paprikajancsinak meg aki It területen nem lát jó It-s csajt; tény, hogy nem sok van, de aki van, az kenterbe vágja akármelyik lusta disznó rendszergazdát, akinek a tudása összvissz addig terjed, mint a híres "próbálta már ki és bekapcsolni?" Segítség, tanács.

2017. nov. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
egyetlen ellenszert tudok a versengés meg a rossz érzések ellen: próbáld meg olyan emberekkel körülvenni magad, akik nem közhelyesen gondolkodnak, és a tisztelet nem annyiban merül ki, hogy veszek neked virágot.
2017. nov. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!