Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok ti is úgy gondoljátok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok ti is úgy gondoljátok, hogyha lesz majd gyereketek, akkor ne sajátítsátok ki ne mondjátok meg, hogy mit csináljon, hanem szabadságot adjatok nekik?

Figyelt kérdés
Én abban hiszek, hogy akkor lesz valaki egészséges lelkületű, ha nem mondjuk meg neki, hogy mit csináljon ne csesztessük. Engem anyukám régebben sokat csesztetett, befolyásolt nem hagyta, hogy szabadon gondolkozzak, tanulás is nagyon sokat cseszegetett úgy, hogy tanulási nehézségeim is voltak. Sok időbe telt mire önmagamra tudtam találni. Az a szomorú, hogy sokan ezt tartják normálisnak és szeretném azt, hogyha egyszer lesz gyerekem nem a cseszegetést fogja normálisnak tartani, hanem hagyni fogja hagy bontakozzon ki és adjuk meg a szabadságot neki.
2017. aug. 11. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de nevelni nyilván kell, hogy ne legyen belőle retardált.
2017. aug. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit jelent itt a "szabadság".. Nem vagyok híve annak, hogy mindent engedjünk meg a gyereknek, mindent legyen szabad, sose szóljunk rá... Kell a nevelés, kell némi szigor, hogy ember váljék belőle.

Viszont pl azt nem tartom normálisnak szabályozni, hogy milyen zenét hallgasson, kék vagy piros pólót hordjon, és hasonlók. Legyen saját személyisége.

2017. aug. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akarom cseszegetni a gyereket de ha nem szabok határokat elvesztem a szülői tekintélyt és mikor nagy fas.zságot csinál akkor sem szólhatok semmit hisz nincsenek előtte szabályok amikre hivatkozhatnék. Öntörvényű lesz és kezelhetetlen ha alapvetően jellemző ez a személyiségére.

Én abban hiszek hogy a születés előtt le kell fektetni szabályokat amikhez mindkét szülő ragaszkodik így a gyerek pontosan tudni fogja a határokat így a lázadó korszakán kívül nem igen lesz gond. A csesztetés akkor szokott kialakulni ha a gyerek nem lefektetett szabályok között nő fel hanem már nagyobbacska mikor rá akarják erőltetni az addig nem létező szabályokat.

Én legalábbis ebben a szellemben szeretném nevelni a gyerekem ha lesz.

2017. aug. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én "kulcsos gyerek" voltam, mégis tök normális felnőtt lettem szerintem. És igen, én is úgy gondolom, hogy hagyni kell szabadon a gyereket, partnerként kezelni.
2017. aug. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az aranyközépútra szavazok. Nem felhőtlen szabadság, de nemis vaskalapos fegyelem. Hagynám hogy szabadon gondolkozzon, de tanácsot adnék neki és segíteném, hogy az elképzeléseiből a legtöbbet lehessen kihozni. Jó példát kell mutatni neki, rávezetni a fontosabb dolgokra, és arra hogy az életkorának megfelelő dolgokkal foglalkozzon. Sokat kell vele beszélgetni és a nevelés is fontos. Én sem voltam annyira elengedve anno, de nem fogtak vaskalapos fegyelemmel, mivel olyan dolgokat tanítottak nekem és úgy neveltek fel hogy meglegyen a magamhoz való eszem.

25/N

2017. aug. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül nevelni kell, hogy megtanulja, mit szabad és mit ne. Máskülönben egy elkényeztetett, kivagyi, legalja ürülék proli lesz belőle.
2017. aug. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!