Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tartanak a mai párkapcso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartanak a mai párkapcsolatok döntőszámú többsége maximum pár évig csak?

Figyelt kérdés

2017. aug. 16. 22:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Rossz a párkapcsolat alapzata és érdeke.
2017. aug. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Nagy a kinálat!
2017. aug. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Soha nem volt máshogy.
2017. aug. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"Soha nem volt máshogy."

Az én szüleim 40-éve együtt vannak, másabb korosztály. Viszont azt vettem észre, hogy manapság könnyebb valaki mást találni mint megoldani a problémákat közösen, pár évnél nem tartanak tovább a kapcsolatok döntő többsége.

2017. aug. 16. 23:12
 5/16 anonim válasza:
18%
senkivel nem voltam 2 évnél tovább de már azt is untam
2017. aug. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Mert ma már a tökéletes a minimum. 10/10-es férfival vagy nővel kell kezdeni, mert megérdemled és onnan csak felfelé van út. Ezt a szintet pedig a legjobbak is csak pár évig tudják tartani, az átlagnak legfeljebb hónapokig megy. Ha pedig a 10/10-ről nem 11/10-re ugrik a párod, hanem - horribile dictu! - 9/10-re esik, akkor azonnal ki kell paterolni, mert nem érsz rá, hogy akár csak egyetlen percet is elvesztegess arra, aki nem teljesen tökéletes, hiszen Te, Te az egyetlen, a világ közepe megérdemled az Igazit, a Tökéletest, a 100%-ost vagy még jobbat.
2017. aug. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Mert olyan társadalomban élünk ami egocentrikus.

Mit üzen a világ?

-Csak te vagy a fontos! -Élj úgy ahogy neked tetszik!- Mindig érezd jól magad!

-Ne hagyd, hogy bármit rádkényszerítsenek.

Ne tűrd el!- Lépj ki!.......


Így nevelkednek a nemzezdékek,abban a tudatban, hogy a boldogság jár!

Na persze mastól várjuk el, hogy boldoggá tegyenek és közben fogalmunk sincs róla, hogy adni is boldogság, nem csak kapni.

2017. aug. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem azért, mert általánosságban minden tárgyhoz, eszközhöz olyan a hozzáállásunk, hogy eldobható, lecserélhető. Erre a gondolkodásra épül a fogyasztói társadalmunk. És ezt visszük át a kapcsolatokba is ha nem is tudatosan. Régen a házasság egy életre szólt, akkor is együtt maradtak inkább az emberek ha a kapcsolat nem volt tökéletes, nagyobb szégyen volt a válás. Viszont régebben a tárgyaink élettartama is hosszabb volt, mindent tartósra terveztek.
2017. aug. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
68%

"A kérdező kommentje:


"Soha nem volt máshogy."

Az én szüleim 40-éve együtt vannak, másabb korosztály. Viszont azt vettem észre, hogy manapság könnyebb valaki mást találni mint megoldani a problémákat közösen, pár évnél nem tartanak tovább a kapcsolatok döntő többsége.


# 4/8 Időpont ma 23:12 "


Azért ez se mindegy hogy van. Sokaknak igénye nincs a megbeszélésre megoldásra. Nálam pl. én megoldottam volna, de miután a másik nem dobtam. Szóval mindig én dobtam, de miatta. Egyedül hiába akarom megoldani...

2017. aug. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%

Mentalitásban kell keresni a hibát, meg abban, hogy mi egy ilyen világban/kultúrában élünk.

Nem szeretném terelni a témát, de voltam iszlám országokban azért az ott arrafelé ez nem jellemző. Kiskoruktól úgy nevelik a gyereket, hogy egy esélye van/egy dobása, válás alig van(nem is hallottam róla).

Mind lányoknak, mind a fiúknak megmondják, hogy nincs kufirc, egy választása van, és akármilyen hihetetlen a lányoké az utolsó szó! Ismerek is egy ilyen családot, ahol azért egy elég szép lánynak voltak kérői, nagyon sok! A lány végül választott, esküvőre is meghívtak (Bejrútban volt), már 3 gyerekük van, boldogan élnek.


Azért hozzátartozik az is, hogy ott általában 24-25 évesen vesztik el a szüzességüket, ott kitolódik nem kicsit. Azért arrafelé ismerik azt a szót, hogy önuralom! A SZEX TABUTÉMA!


Ahhoz, hogy ez megváltozzon, itt megy alapjáratban kéne egy gondolkodásmód-váltás: Média is állandóan párkapcsolatra fókuszál, lassan mát TV-t se lehet nézni, mert állandóan megy a SZEX-jelenet.

2017. aug. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!