Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki extra anyagi dolgokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki extra anyagi dolgokat elvár a másiktól az pszichopátiás jellem?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem azt, hogy az a normális, ha az ember dolgozik, önállóságra és a szülőkről leválást tervez. Viszont egyből elvárni azt, hogy legyen valakinek 200 vagy 300 ezer forint feletti fizetése, lakása, autója és még sorolhatnám azokat nem lehet normális emberek közé sorolni.

Nem rég beszélgettem erről az egyik barátommal és szerinte pszichopátiás jellem az, ha anyagi dolgokat vár el valaki a másiktól, mert nem az illetőre kíváncsi hanem a teljesítménye a vagyonára.

Egy pszichopata is a hatalmat, a pénzt, népszerűséget helyezi előtérbe neki csak a saját céljai a fontosak, nem ismeri az alázatosságot az nem tud együttérezni a másikkal, mindig mást hibáztat, saját magába nem keres hibát. Hogy ezt miért írtam le? Mert sok olyan ember van aki alapból nem pszichopata, de hasonlítani akar egy pszichopatára és felveszi ezt a pszichopátiás jellemet, ami megmérgezi a saját józan eszét és a párkapcsolatban nem a másik miatt akar együtt lenni, hanem csak a saját önző vágyait akarja kielégíteni és beleakar ülni a készbe.

Akkor se erkölcsös elvárni valamit, ha mi magunk tudjuk nyújtani, mert a párkapcsolat nem a számonkérésről szól, hanem a szeretetről, elfogadásról, tisztelet adásról. Olyankor félre kéne tenni az egót és arra törekedni, hogy az énből, teből, mi legyünk.


2017. aug. 17. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Szépen leírtad, de sajnos rengeteg ilyen ember van, aki ezek szerint pszihopata.
2017. aug. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
Akit leírtál kérdező, az egy átlagos nő.
2017. aug. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Nos én nem értek veled egyet. A szóhasználatba és összehasonlításba nem kívánok beleszólni, mert enyhén kicsavartnak érzem.

Én amikor megismerkedtem egy férfival, az első randi mindig az ismerkedésről szólt, ténylegesen. Volt olyan párom aki kezdő koromban valamivel jobban keresett nálam, de állandóan stresszelt, hogy mi lesz, ha én fogok jobban keresni. Mi lenne? Annyira ráment erre a témára, hogy fél év után elváltak útjaink. Nekem erre nincs szükségem.

Úgy vagyok vele, hogy tanultam. Nem is keveset. Két mérnök diplomám van és mindezt azért tettem, hogy jó anyagi színvonalon, nyugodtan éljek. Magamnak megtudom teremteni nőként ezt az életet, nem szeretném, ha ezt a társam lehúzná, avagy nem mennénk el vacsorázni, mert ő nem teheti meg, nem mehetünk el egy-egy hétvégére valahova, mert ő nem teheti meg, nem mehetünk el nyaralni, stb.

Nincsenek irreális elvárásaim, mi sem mentünk sehova hónapokig, amikor pl. lakást vásároltunk és az utolsó fillérünk is erre ment, de azért néha ki kell kapcsolni. Számomra észrevétlenül is kritérium lett az ismerkedésnél, hogy életképes, relative jó végzettséggel rendelkező ember legyen a társam. Nagyjából már ebből lehet tudni mennyi lehet a fizetése, DE!!! Emiatt még nem lennék képes együtt lenni senkivel. Randiztam olyan férfival is, akinek már majdnem 6 számjegyű fizuja volt érzéseim szerint, de egyszerűen emberileg nem tudtam elképzelni magamat mellette életünk végéig, így nem is lett belőle semmi.

Tehát részemről a vonzalom, szikra nem helyettesíthető munkabérrel, attól függetlenül, hogy ezt is fontosnak tartom.

2 éve vagyunk együtt a párommal, ebből 1,5 évig ő keresett 40-50 ezer forinttal jobban. Fél éve én keresek nála jobban kb. egy 100-assal, de ez egyikünket sem érdekel, mert szeretjük egymást és az a pénz, amit félreteszünk úgy is a közös célokra megy! Ilyen mértékeknél teszem hozzá már a kezdetekben sem zavart volna, ha ennyivel kevesebbet keres.

2017. aug. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy nő már levált a családjától és jól keres akkor szerintem jogosan várhatja el ezt a társától is. Ebben az esetben az elvárása jogos. Más esetben ha pl otthon lakik vagy fizuja sincs akkor ne várjon olyan dolgot amit ő sem tud teljesíteni. Szerintem ez így a jó.
2017. aug. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Felszínes, de nem pszichopata vagy pszichopátiás jellem. Eléggé belemagyarázott érvelés ez csak szerintem.
2017. aug. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Már majdnem 6 számjegyű? Azaz elérte a bűvös 100 000-et a fizuja? Az aztán igen :D

Ne haragudj, nem tudtam kihagyni, 3-as :D

2017. aug. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, az 7 számjegyű akart vszínűleg lenni, nekem is feltűnt, de alapjában véve azzal a hozzászólóval értek egyet, csak férfiként...
2017. aug. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, annyira nem összpontosítottam a mondanivalómra, hogy bekevertem a 6 nullával valóban. Természetesen 7-re gondoltam, bocsássatok meg... :)
2017. aug. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem. Egy pszichipata magának akar minden hatalmat, nem a faszijának.
2017. aug. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, annak semmi köze a pszichopatához, és nem igazán használjuk azt a kifejezést sem, hogy pszichopátiás jellem. :-)

Egyszerűen egy pénz centrikus embert írtál le, akinek az anyagi dolgok a fontosak. Sok ilyen van, és sok másmilyen is.

Egyet értek az egyik korábbi hozzászólóval: addig nincs baj, amíg kb azt várjuk el amit mi is nyújtani tudunk. Illetve azzal sincs baj, ha beleszeretünk valakibe és kiderül, hogy gazdagabb. Az a baj ha a pénzért színlelünk érzéseket. De igazából ezzel legjobban magának árt az illető.

2017. aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!