Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért alacsonyítja le a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért alacsonyítja le a magyar nyelv a házasság nélküli szerelmet? Lesznek majd erre jobb szavaink később?

Figyelt kérdés

Felnőtt korban az elsődleges családtag az életünk szerelme, akár van papír, akár nincs. Egyre több a házasság nélküli együttélés, ezekből a kapcsolatokból is lehet gyerek, lehetnek új családok. Mégis olyan szavaink vannak rájuk, amik ledegradálják a szerelmüket.


- Barát, barátnő. Olyan mintha tényleg csak barátok lennének, vagy kamaszkori szerelmesek, akkor is, ha túl vannak a harmincon.

- Egy nőnek mondják, hogy van pasija, hapsija, egy férfinak, hogy van nője. Mintha állatként tartanák egymást. Rosszabb indulatú megjegyzések: Aktuális pasi, aktuális nő.

- A legjobb verzió még a párom/párja, bár ezt sokan nem szeretik használni, mert korábban inkább az állatokra használták. Ma is így mondjuk, hogy a kutyát macskát pároztatjuk, hogy legyen eladó kölykök.

- Élettárs. Ez egy jó kifejezés, de eléggé hivatalos. Hétköznapi beszélgetésben néha rosszul cseng. Pl. "bocsi, foglalt vagyok, élettársam van"


Jó lenne jobb szavakat találni. Mégiscsak az életünk legfontosabb részéről beszélünk :(


2017. aug. 31. 13:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
35%
Annál a szónál, hogy feleség, kevés szebb van a magyar nyelvben. Nem szavakat kell találni a kicsavart életstílusunkra, hanem vissza kell kanyarodni az évszázadokon át jól vagy kevésbé jól, de mégis működő megoldásokhoz. Legalábbis szerény véleményem szerint.
2017. aug. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem lealacsonyító a barát/barátnő. És nem is arra gondolok, hogy csak barátok. Bár ugye ez sem rossz, ha közben barátok is :)

A pasi, csaj sem gáz baráti körben, nyilván vannak olyan társaságok, ahol hülyén hangzik. Van, akinek olyan a stílusa, hogy ezt használja. Van, akinél ez komolytalan szó egy komoly kapcsolatra.

A párom teljesen korrekt. Normális, komoly. Sose jutottak még róla eszembe az állatok.

Élettársról a Kék Fény jut eszembe. Hasba szúrta élettársát, stb.

És miért a magyar nyelv hibája ez?

Angolban pl. nem gond?

És nem attól lesz jó egy kapcsolat, hogy valaki feleségnek hívja a párját. Attól még nem biztos, hogy szeretik egymást.

2017. aug. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
88%

Na, mert te milyen szót mondanál?

Ha valaki 20 éve él párkapcsolatban, de nem házasodtak meg, ugyanolyan viszonyban vannak jogilag, mintha 16 évesek lennének. Tehát barát-barátnő.

Az élettárs miben csúnyább, mint a házastárs kifejezés? Ha egyszer így hívják őket, akkor így kell nevezni őket.

Amúgy meg az, hogy van párom és a pároztatás 2 külön dolog.

Szerintem egyik felsorolt sem degradáló (és nem ledegradáló!). Nagyon kisebbségi komplexusban szenvedhetsz, ha neked sértőnek hangzik a barát/barátnő megnevezés. Mert akkor mi vagy? Dugópartner?

2017. aug. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Duenna válasza:
83%

Akkor találj ki rá te egy új szót!

Ha neked sem megy, akkor a hivatal sem fog találni rá új szót. Egyébként meg ha értenéd a magyar nyelvet, akkor nem zavarna azok a szavak, amelyek jelenleg használatban vannak, hiszen a magyar nyelv a világon a legkifejezőbb nyelv. A párok megnevezésére, hogy milyen kapcsolatban vannak egymással, tökéletesen kifejezi a magyar nyelv: élettárs, házastárs, barát/barátnő, férj-feleség, stb, a magyar minden élethelyzetet tökéletesen meg tud nevezni, és tökéletesen érti is. Például: testvér: értsd: testéből és véréből való ember. Az angol vajon tudja ilyen egyértelműen kifejezni ezt a fogalmat? Nem. A "párja" szó egyáltalán nem asszociál az állati párosodásra, a párja azt jelenti, hogy párban él valaki valakivel, és ez lehet akár élettárs, akár házastárs, de akár csak barát, vagy barátnő is. Ezek a szavak évszázadokon keresztül alakultak ki, nyilván lehet alkotni új összetett szavakat, de úgy gondolom, nem szükséges, meg nincs is értelme. De te csak próbálkozzál! :)

2017. aug. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
98%

Kedvesem, szerelmem.

Ezek nem jutottak eszedbe?


Én a "párom" kifejezésből soha nem asszociálok a párzás/pároztatásra. Szerintem a párom egy igenis kedves kifejezés.

2017. aug. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
45%

3-as: ezt a férjem úgy hívja: "bökőlegény".

:-):-):-)

2017. aug. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez MINDEN nyelvben így van, miért éppen a magayar lenne kivétel?
2017. aug. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam én is kérdezni, hogy miért éppen a magyar nyelv? Melyik másik nyelven van erre szó? Mindenhol csak élettársat és barátot meg barátnőt használnak.
2017. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Ami a más nyelveket illeti, nem igazán érdekel. :) De azért jogos az észrevétel. Sokan írják, hogy a barát/barátnő nem furcsa, ez meglepett, mert mégiscsak ugyanezeket használjuk arra, aki tényleg csak barát. A párom szó nekem sem volt gond, mert fiatal vagyok, de az idősebbek sokszor sérelmezték. Egy kedvenc megjegyzés a sok közül: "párja a zokninak van"


(A támadó hangvételű válaszokra: Én nem így írtam ki a kérdést, és nem ezt vártam viszont. Szórakozni máshol tessék!)

2017. aug. 31. 14:29
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

girlfriend, boyfriend, mate (soulmate)...


Talán különbözik? Nem.

2017. aug. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!