Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a barátságból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz, hogy a barátságból születnek a legszebb szerelmek?

Figyelt kérdés

Volt anno. egy srác,egyetem első évében ismertem meg. Nagyon jól kijöttünk,állandóan dumáltunk, találkozgattunk.

Mégsem ment tovább a dolog barátságnál.

Én persze fülig belezúgtam, ő nem.

El is mondtam neki,amikor már nem bírtam tovább.

Ő sajnálta,de nem akart többet. Felajánlotta,hogy bár nehéz lenne neki is,de ne találkozzunk többet,ha nekem úgy könnyebb.

Én kétségbeestem,azt mondtam nem baj, túl fogom élni,de nem akarom őt teljesen elveszíteni.

Így beletörődtem a barátságba.

Egy idő után kezdtek elmúlni az érzéseim, hiába találkoztunk ugyanúgy hetente.

Őt hívtam,amikor valami baj volt, amikor vizsgaidőszak közepén kimerülve sírtam.

Kettesben ünnepeltük a szülinapunkat mindig egy menő "beülős helyen".

Jártuk a világot,elménybeszámoltunk, idióta ajándékokat hoztunk egymánsak minden egyes országból,ahol csak jártunk.

Szóval tudtunk egymásról, részese voltunk egymás életének.

Neki volt 1-2 barátnője, nekem egy srác,de egyik sem volt komoly.

És most úgy néz ki, együtt leszünk. 6 ev után. Rájöttünk,hogy együtt akarunk tovább menni az életben.

Sok helyen olvastam,hogy az ilyen erős barátságokból nagyon szép szerelmek születnej.

Ez igaz lehet?

Szívsesen olvasnék még hasonló történeteket, ha megosztanátok a tapasztalataitokat:)

25 N



2017. szept. 4. 12:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Én ismerek ilyen párt. 4 év barátság után egymásba szerettek, majd összeházasodtak. Jó volt rájuk nézni, annyira összeillettek. Gyerekeik születtek, csodálta, aki látta őket. Jó 10 év házasság után az asszony lelépett a gyerekekkel. Bocs, ha nem ilyen történetre vágytál.
2017. szept. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Sok példa van rá, igen tartósabb egy barátságból alakuló szerelem.
2017. szept. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Voltam én is így kb. 10 éve. 4 évig voltunk barátok, utána 2,5 év együtt, abból majdnem 2 évig együtt is éltünk. Sajnos nagyon csúnya vége lett, azóta nem is kerestük egymás, nem tudok felőle semmit. Onnantól kezdve nem hiszek a nő-férfi barátságban.

30/f

2017. szept. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Erre éppúgy találsz példákat, mint az ellenkezőjére. Nincs "recept" arra, hogy melyik kapcsolatból lesznek "nagyon szép szerelmek".
2017. szept. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk bejött. Bár ha nagyon őszinte akarok lenni, hivatalosan barátok voltunk, de mindig érezhető volt köztünk a feszültség, és leginkább csak azért nem volt soha semmi, mert mással jártam. Szakítottam az akkori pasimmal több év után, kb. másnap összeborultunk. Eleinte lazán kezeltünk, jól éreztük magunkat, lesz, ami lesz. A jelenlegi mérleg: 8 éve együtt, ebből 4 év házasság, egy 2 éves kislány. Még mindig szeretjük egymást, boldogok vagyunk, jó a házasságunk, az életünk. És ami külön jó volt egyébként, hogy nem volt az első hónapokban az a megjátszás, a szebbik oldalam mutatása stb., mert nem volt rá szükség, ismertük egymást. És első perctől kezdve tök nyíltan és köntörfalazás nélkül tudunk bármiről beszélgetni, szerintem ez sokat hozzátesz ahhoz, hogy jól működik a kapcsolatunk.
2017. szept. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi barátokból lettünk egy pár. Természetesen ez a jövőre vonatkozólag nem garantál semmit, azért folyamatosan teszünk, hogy jó kapcsolatunk legyen és olyan is maradjon :)

Az viszont hatalmas pozitívum, hogy már az első héten közelebb álltunk egymáshoz, mint sokan 1-2 év után :D Már az elejétől kezdve nem volt semmi ciki, nem kellett a jobbik oldalunkat mutatni, nem kellett beavatni egymást kínos dolgokba, nem akkor vakaróztunk, hogy mit adjunk első szülinapi ajándékba, vajon mit szerethet a másik, stb. Plusz azóta is legjobb barátok vagyunk, mindent meg tudunk beszélni, és nincs kínos téma köztünk. Plusz szeretjük is egymást, nem csak szerelmesek vagyunk.


Szóval nem garancia semmire, nem szabad akkor hátradőlni hogy a mi kapcsolatunk aztán tökéletes, akkor semmit se kell tennünk egymásért... viszont - főleg az elején - hatalmas előny szerintem.

2017. szept. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló a sztori, de ennyire nem volt mély barátság...10 évig egy csoportban jógáztunk, de én házas voltam, stb., aztán a válásom után rájöttem, hogy ő kell, szerencsére független volt, összejöttünk és boldogok vagyunk....
2017. szept. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Négy dolog kell egy kapcsolat elindulásához. Az egyik ezek közül a 'hasonló legyen mint mi' (talán ez a legerősebb). Amúgy nem akarok szar dolgot írni, de egy kapcsolat nem ezen múlik. Nem összejönni nehéz, hanem megtartani a kapcsolatot. Végigmenni minden kapcsolati szakaszon, érteni, hogy mi miért történik, toleránsnak maradni akkor is amikor legszívesebben felpofoznád, merni kimondani a vágyaidat, elengedni ha menni akar (értsd, akár szakítani szeretne), hinni a másikban, hogy kötődik hozzád (és nem kikövetelni), stb stb...


Modern társadalmunk idilli képe az, hogy minden kapcsolatnak így kell indulnia. A valóság viszont az, hogy megfelelő párt egy kapcsolatra (ami az ideálunkra hasonlít) könnyű találni. Mivel embertípusból sincs sok (8-9, ahogy nézzük) így 10-ből jó esetben 1 ember fixen megfelelő nekünk. Ahogy az életünk folyamán is képesek lennénk 4-5 emberrel is élethosszi kapcsolatot kialakítani... (őbelőlük lesznek a nagy szakítások)


Volt nekem is amúgy 21 éves koromban ilyen kapcsolatom, de aztán semmi sem lett belőle mert elcsesztem.

2017. szept. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem feltétlenül így fogalmaznám meg. Nem az a lényeg, hogy barátságból induljon. Hanem hogy ne csak egy pár legyetek, hanem legjobb barátok is. Ne csak szerelem legyen, hanem őszinte szeretet is. Úgy tudjatok egymással beszélni, mint a legjobb barátok, meg úgy támogassátok egymást. :)
2017. szept. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A baráti körömön keresztül ismertem meg a férjemet. Amikor először találkoztunk, azonnal megtetszett, de jó pár hónapig csak barátok maradtunk. Kirándulni jártunk, sokat beszélgettünk.

Azután egy ismerős pasi elkezdett telefonon zaklatni és a baráti körünk összedugta a fejét és megbeszélték hogy a férjem lesz az álpárom hogy le tudjam koptatni a pasit. Egy hétig minden nap átjött hozzánk és egymásba szerettünk.

Ez pontosan 21 éve és 10 napja volt :)

A mai napig szeretem, az életemet adnám érte. Két gyerekünk született, akiket imádunk és boldogok vagyunk. Mindent meg tudunk beszélni egymással. Tisztel és becsül, soha nem szólt le, pedig néha én is tudom hozni a szőke nő típust. Mindenben támogat.

Bármit elmondhatok neki, nincsenek titkaink egymás előtt. Megbízunk egymásban 100%-osan. Mi is vitatkozunk, de soha nem fajult veszekedéssé, még nem hallottam soha kiabálni. Ha valami problémánk van, közösen leülünk és átgondoljuk, megbeszéljük hogyan oldjuk meg. Összetartunk és összezárunk.

2017. szept. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!