Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy mindig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy mindig attól fordulnak el az emberek, akinek a legnagyobb szüksége lenne a segítségre?

Figyelt kérdés
Egy kis közös elmélkedés keretében gondoltam felteszem ezt a kérdést.
2017. szept. 14. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert segíteni macerás és nem is túl szórakoztató.
2017. szept. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha csak érdekkapcsolataid vannak, akkor ne csodálkozz rajta.


Egyébként mit takar a kérdésed?


Én pl. nem szeretem, ha lelki szemetesládának használnak, egyszer elsírhatja a bánatát nekem, de többször nem!

2017. szept. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Végre egy értelmes kérdés...


Egyébként nem tudok pontos választ. Talán azért mert azt hiszik gyengék vagyunk. Vagy csak nem érjük meg a fáradtságot.


De úgyis mindjárt megjönnek az jóságos szentek és megírják nekünk, hogy MI hol rontjuk el. :)


(Tisztelet a kivételnek mielőtt még meglincseltek...)

2017. szept. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mert az emberek önzőek? És ha nem lehet legalább egy kis önreklámot csinálni vele (fb stb.), akkor kevesen fognak segíteni.
2017. szept. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Mert akinek szüksége van a segítségre, az a legtöbbször bénán teszi. Hasonlattal élve, ha szatyor cipelésben kéne neki a segítség, nem azt teszi, hogy a szatyor fél fülét odaadja, hogy cipeljük ketten, hanem az egész szatyrot a kezedbe nyomja, plusz a táskáját, a kabátját, a zsebét is kipakolja, és tök boldog, hogy másra akaszkodhat, de nem veszi ki a részét a saját megsegítéséből.
2017. szept. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5

Miért úgy mondod, mintha minden ember ilyen lenne, akinek segítségre lenne szüksége?

2017. szept. 14. 19:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért,mert a legtöbb embernek vannak problémái (még ha nem is látod rajtuk.) Ebben az esetben a sajátjukat súlyosabbnak, életbevágóbbnak élik meg, mint másét.


21/L

2017. szept. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

- Mert megvan a saját baja mindenkinek és arra koncentrálnak.

- Mert nem látják, hogy baj van, ugyanis a bajban lévő nem mutatja.

- Mert látják, hogy baj van, próbálnak is segíteni, de általában nem tudnak. Nem ért mindenki mindenhez. Még lelki problémákban is vannak olyan mélységek, ahol egy jó barát is kevés lehet.

- Mert látják, hogy baj van, de nem próbálnak segíteni, nem komoly barátok.

- Mert a segélykérő nem tudja jól fogadni a segítséget.


Alapvetően gondok szoktak lenni mindkét oldalon az adással és a befogadással.

2017. szept. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem akarnak felelősséget vállalni a másiknak mondott dolgokért - ha esetleg balul sül el.

Mindig a másikra várnak - tisztelet a kivételnek!

2017. szept. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha magamból indulok ki, én legtöbbször azért bújok ki a segítségnyújtás alól, mert az emberek nem hajlandóak változtatni magukon annak érdekében, hogy megoldják a problémáikat. Nagyon sokszor kerültem már "lelki szemetesláda" pozícióba, ahol csak újra és újra meghallgattam az adott személy panaszait, és próbáltam hasznos tanácsokkal ellátni, nem hallgatott rám, sőt még jelét sem adta, hogy szándéka lenne megoldani a problémáját, egyszerűen jól esett neki nap mint nap elmondani ugyanazt a panaszáradatot, ez a tipikus "energia vámpír" esete.Én pedig egy idő után ráuntam és szépen lassan leépítettem a kapcsolatom a személlyel.
2017. szept. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!