Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok a nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok a nagy korkülönbséges kapcsolatokról (10-15+) a környezetetekben (vagy akár általában)?

Figyelt kérdés

A kérdésre várok választ, de kicsit sztorizok magamról, én mit tapasztalok (ha átugranád). Az exemmel 10 volt, a mostani párommal 18 a korkülönbség. Az exemmel 5 évig voltam együtt, a mostani még igencsak friss.

A tizesre is furcsa szemmel nézett a környezetem, de arra inkább mert még csak alig 17 voltam, mikor összejöttünk. Ehhez képest nem volt rövid távú a dolog.

A mostani kapcsolatomra igen vegyesek a reakciók. A kora miatt még senki sem szólt ugyan (a szemembe nem mertek)(anyám csak annyit mondott ő egy komoly, érett, felnőtt férfi, én is vegyem őt komolyan), viszont kb. 1-2 hetente megkérdezi valaki tőlem együtt vagyunk-e még. Erről már őt is kérdezték, tart-e még, vagy csak fellángolás volt, de neki sokkal többen említik milyen piszok mázlista :D Mi a titka, hogy megcsípett egy huszonévest, biztos rossz a szemem, vagy legalább az ízlésem, vagy valami :D Nem, amúgy jó ember a maga módján, még ha nem is egy modell fiú. De hazudnék, ha azt mondanám nem jutott eszembe, hogy oké, most a legszebb férfikorban van, kb. még 10 évig, de mi lesz azután? Már ha egyáltalán együtt maradunk, de én ennek ellenére komolyban gondolkodom (azt mondja ő is) aztán majd kiderül, majd meglátjuk. Nyilván megvannak a dolog hátulütői.

Nem ti fogtok se le, se rábeszélni, de érdekel a véleményetek.


2017. szept. 29. 06:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha neked jó akkor jó. Felesleges bonyolítani :)
2017. szept. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
volt olyan nőm akivel 19 év volt köztünk és boldogabb, minőségibb, tartalmasabb kapcsolat volt bármelyik velem közel azonos korú nővel. 25F
2017. szept. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

1. Egy akár 50-60 éves férfi is lehet sokkal fiatalosabb, dinamikusabb, mint egy 30 éves kocka. Emellett nem feltétlen lesz az idösebb partner "öreg", sok esetben inkább a korától fiatalosabb marad, márcsak azért is, mert a fiatalabbik partner is hat rá.


2. Ebben a kapcsolatban két lehetöség van: VAGY vége lesz pár év (5-10) múlva - ahogy a közel egykorúak esetében is igen gyakori, hogy ennyi idö alatt szétválnak az útjaik -, akkor a korkülönbség miatti esetleges problémáknak semmi jelentösége sincs, VAGY együtt amradtok 15-20 - vagy még több - évig, és addigra már annyira összeszoktatok, hogy megintcsak nincs probléma.

2017. szept. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
En itt hallottam eloszor, hogy a 9-10 ev az mar nagy korkulonbseges kapcsolatnak szamit. Nalunk soha nem volt ez tema, teljesen atlagos dolognak szamit.
2017. szept. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az egyetlen ami problémaként fel szokott merülni (legalább is amit én hallottam/láttam eddig) az az, hogy az idősebb fél siettetné a kapcsolatot. Általában egy 30-40es férfi már gondolkozik a családalapításon, meg kicsit már kapuzárási pánik van. Míg egy 20 éves nőnek talán nem ez az első cél jelenleg. De ha ebben kompromisszumra juttok, akkor szerintem nem lesz probléma.
2017. szept. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

Én soha nem értettem ezt az egészet.


Ha 17 évesen lettél volna együtt egy 20 évvel idősebbel, és elvett volna 18 évesen és szüzen mentél volna férjhez(mint ismerősöm) akkor is azt mondanám, hogy piszkosul gusztustalan. Naná hogy elvesz és bármit megtesz egy 40körüli hogy gyerekekorabeli pncit dughasson haláláig.


Szerintem az, hogy mennyivel öregebb, nem azèrt rossz, mert nem lesztek sokáig együtt és valszeg nem akar családot veled.



Azért rossz, mert mikor ő 50esként nem bír felkelni a gyerekhez, majd neked kell. Mikor merevedési zavara van, vagy a prosztatája rendetlenkedik, neked maxon lesz a libidód és tele leszel energiával. Kevés és lassú lesz neked. Lélekben lehet fiatalodni, testben nem. Hiába sportol és eszi a biokaját, a közelében sem lesz egy harmincas energiájának.


Onnan tudom, hogy anya 47 éves kora óta randizik 60 alatti férfiakkal. Mind jómódú, magasan képzett, sportos, az egyik maratont is fut, kívülről azt mondanád fiatalos, hisz jól öltöznek és sokat utaznak. Anya is ilyen.


Belülről: fekszenek, merevedési gondjaik vannak, fekszenek, fekszenek, gyógyszereket szednek, fáj a derekuk, a hátuk, módjával emelnek, fekszenek, buliznak, de utána még többet fekszenek.


Az is, aki maratont fut, elmegy futni pár kilómétert, majd a hétvégét végig fekszi, csak enni és wcre kel fel, vagy jakuzzizni.


Jó, ha a heti 2-3 szex megvan.


És tényleg, némelyik pasit még én is sármosnak látom, de mikor meghallom ezeket a sztorikat.. pl az aktuális pasival sétaltak, a deáktól a hősök teréig, közben beültek egy étterembe, mert elfáradtak. Ez volt egy szombat délelőtti program, vasárnap este jött haza, utána már csak feküdtek. Pedig a pasi a saját konditermében gyúr. Anya mesélte, hogy neki ezt a pihenést még 2 napig pihennie kell.


Az esztétikai élmény pedig.. nem mindenkinek látom a testén, de figyeld meg a tokáját. Egy negyvenesnek. Petyhüdt, szottyad ott a bőr. Ezenkívül az ereik, visszér a lábon, aranyér, az öregedő bőr miatt a halántékán is kidudorodik az ér.


Ezzel a testtel fiatalként nem feküdnék össze.


De ami a legjobban zavar a 10+éves korkülönbségekben, az az élettapasztalat hiánya.


Huszonéves vagy. Össze tudod foglalni mennyi minden történt veled 10 év alatt? Mennyit változtál, mennyi mindenre jöttél rá, mennyi mindenre nézel másképp?


Komolyan tudsz venni egy nálad x evvel fiatalabbat, aki x evvel kevesebbet tapasztalt?


Bizonyos területeken tudhatnak többet, simán elfogadnám, hogy fiatalabb főnököm legyen, de hogy fiatalabb párom.. nem tudok egyenrangúként kezelni egy fiatalabbat és szerintem komoly baj van azzal, aki ezt az x évnyi tapasztalatkülönbséget nem tekinti fontosnak. Nem látom hogyan lehetne ez egyenrangú kapcsolat.


Kérlek gondolozz el azon, mikor adott utoljára a véleményedre, vagy mikor kérte ki. Nem munka során. Mondjuk baráti konfliktust elmesél e és meghallgatja e, hogy te mit gondolsz. Egyetért e veled. Megfogadja e a tanácsaidat a hétköznapokban(étkezés, öltözködés, konfliktuskezelés).


Biztos van valamilyen szokása, ami zavar. Mondd el, hogy miért, és ha nem tud meggyőzni, hogy jobban tudja, figyeld meg, hogy változtat e.


Én pl utálom a szallonazsírral készült ételeket, mert kiérzem, hogy a zöldségeslasagnénak is disznózsír íze van és nagyon nem illik hozzá. Volt olyan exem, akinek szóltam érte, és tett rá, mert ő nem érzi. Együtt csináltuk az ételt. Ő mindig így szokta, szerinte így finom, és tett a véleményemre. Apróság volt, de sok apróság sokra megy.

2017. szept. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Vannak gyerekei. Ő neveli őket. Nekem is van gyerekem. Nem mondanám, hogy siettet, bár a legelején hazudnék, hogy nem sokkolt le azzal, hogy kb. egy év után gyereket, gyerekeket szeretne tőlem, összeköltözni, akár el is venne. De csak azért volt furcsa, mert pár nap után már felhozta, annyira hirtelen volt... De persze érthető, hogy ha akarja, akkor a közeljövőben akarja, de azért nem is rögtön, annyit kivár, hogy kiderüljön mennyire komoly is ez köztünk, mert pár hetes, hónapos kapcsolatai már voltak a gyerekei anyja óta, bizakodó, de bizonyára benne van az is, hogy annyi időt azért adjon, ami meggyőzi, ez tényleg komoly. És nem is akarta halogatni, hogy kiderüljön, megegyezik-e a jövőképünk, a szándéndékaink. Ez értékelendő. Nem tűnt legalább olyannak, aki évekig etet, bizakodok, aztán beközli ő mégis másra gondolt és pofára ejt. Ennyiben jó, biztos lehetek benne, hogy feleslegesen nem fogjuk húzni egymás idejét, már csak azért sem, mert elsősorban én sem kalandot kerestem. Mióta viszont ezt elmondta, egyáltalán nem siettet semmit. Ráérősre váltott. Nem akar rohanni, nem siet el semmit, szép lassan halad, úgy vettem észre, most arra fekteti a hangsúlyt, hogy megismerjen. Sőt, nem biztos, hogy tudatosan, de azt vettem észre, hogy tesztel, olykor húzza az agyam, feszegeti a határokat. Ezek többnyire apró heccelések, de érzem, mikor komoly érdeklődés van a hátterében, és valami "negatív" tulajdonságát, "bogarát", vagy épp különlegesebb, perverzebb szexuális vágyát, fantáziáját, akár igényét próbálja meg így beadagolni, de eddig egyelőre nem tudott elriasztani semmivel :D Komoly dolgokról is szót ejtett, olyat is mondott, amivel szerintem majdnem biztos volt benne, hogy elriaszt (elsősorban ezek az egészségével kapcsolatosak), ha csak szexre kellett volna, vagy ha nem szeretném őt igazán így is történt volna, de igazából bár legalább annyira nyugtalanít, mint őt, mellette szeretnék állni, és kitartani mellette. Nem szabadul ilyen könnyen tőlem :D :D Szóval úgy hiszem emberére akadt ő is, és én is elég biztos vagyok őbenne, bár ezzel, hogy hirtelen visszavette a tempót, miután kb. lesokkolt a "rohanásával" és terveivel, lett bennem egy nagy kérdőjel, ezt kár tagadni. Ettem magam mi lehet a gond, de most, hogy ezt a kommentet írom, ráébredtem, hogy nincs semmi baj. Meggyőződött, hogy hasonlóak a szándékaink, arról is, hogy nem iszkolok el a legkisebb rigolyáit látva, és az elől sem, amivel kapcsolatban neki magának is félelmei vannak, így hát kényelmesre vette a figurát, és elkezdte csak simán megélni és élvezni a dolgot.

Szerintem ebből nem lesz probléma kettőnk közt. Ha lesz, akkor valami egészen más. És igen, megfordul óhatatlanul a fejemben mi lesz, 10 év múlva, de valójában ismerek olyan 50 sőt 60 évest, aki jobban tartja magát, mint pár 30-as, a kor csak egy szám, nem ezen múlik, mindenre van példa, ahogy ellenpélda is.

2017. szept. 29. 08:50
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, ráncos, ha nem keni be az arcát, használ testápolót napokig, kb. 5 évvel öregebbnek látszik, ha bekenem őt és kipihent, akkor meg 5-tel fiatalabbnak, így lehet, hogy egyik héten max 35-nek ha kinéz, máskor 45-46-ot is mondanék rá, főleg ha fáradt, rossz kedvű, ha nem tudnám mennyi is az annyi (41). Van, hogy egy csomót dolgozik, emelni is sokat tud, napokig éjszakázik velem, alig alszik, leteker x km-t, otthon vagy másnál még megszerel ezt-azt... Utána megiszik 5-6 kávét, gyógyszert vesz be, fáj a dereka, a feje, köhög, bedagad a lába, recseg-ropog mikor hol, bealszik pár perc alatt bármilyen pózban bárhol... És olyan, mint a mosott szar, aztán pár napot kialussza magát, és kezdi elölről :D

Rigolyái vannak természetesen, és nem várom naivan, hogy változni fog. Domináns és makacs is. Meghallgat, de nem mindenben érdekli valóban a véleményem, vagyis érdekli, de igazából nem számít, ha igazam van sem. Azért néha utólag elismeri, ha igazam van, de csak és kizárólag burkoltan, nem nyíltan :D

Merevedési gondja egyelőre nincs, sokáig bírja, egy szavamra\érintésemre vigyázzba vágja magát a szerszám :) Mikor lankad a "figyelme", mert ha órákról (!) beszélünk, azért óhatatlanul előfordul, akkor sincs kétségbe esve, hanem beveti a nyelvtudását a lehengerlésemre, aztán folyt. köv, ha csak nem olyan fáradt fázisában van épp, hogy bealszik közben, olyankor csak mosolygok, hogy milyen jó kis párnát talált magának, meg hogy legalább a szándék megvolt, de ismétlem, akkor sem 10 perc után, hanem előtte igenis kitesz magáért, csak túlvállalja magát, hogy megmutassa mit tud, aztán győz a fáradtság meg napokig 3-4 óra alvás...

Én megértem, ha valakinek ez nem gyere be, engem ezidáig még nem zavar. Úgy veszem inkább, ez ezzel jár, óhatatlanul is.

2017. szept. 29. 09:23
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Elóször is ne másoknak akarj megfelelni.

A gyerekkel azért várnék picit, de ti tudjátok.

másrészt: A legtöbb kapcsolat nem tart tovább amúgy sem 10 évnél. Rengeteg a válás. 10 évig meg még mindketten fiatalok lesztek, jól meglehettek.

2017. szept. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Hol fiatal egy 51éves ember?


Figyelj nemrég kezdtétek és most ez van. Nem fog javulni csak gyorsan romlani.


A kor nem csak egy szám, a tested öregedését jelzi. Minél nagyobb a szám, annál öregebb a test. Egy öreg test nem lesz soha fiatal, csak fiatalos.


Én nem vállalnék plusz gyereket a meglévő 3 mellé, és nem lennék olyan kapcsolatban sem, ahol nem számít a véleményem. Az meg eleve kiakasztó, ha nem ismeri el az igazad, csak burkoltan.


Szerencsére nem az én életem, de a leírásod alapján életvidám pörgős lánynak tűnsz, ő meg egy megélt embernek tűnik, lassú, komótos, megszokott, büszke. Nincs ezzel semmi gond, van egy csomó mese is, ami erre épül. Kb úgy tudlak elképzelni titeket, mint az a nagy szőrös pulikutya meg a kis pörgős tacskó, aki körbeugrálja. Nekik ez megfelel, sok embernek megfelel, nekem nem kellene.


Mondom ezt egyedülálló huszonéves anyukaként.


Huszonéves apukák is vannak szép számmal, akiknek nem csak szexre van igényük.

2017. szept. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!