Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok a nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok a nagy korkülönbséges kapcsolatokról (10-15+) a környezetetekben (vagy akár általában)?

Figyelt kérdés

A kérdésre várok választ, de kicsit sztorizok magamról, én mit tapasztalok (ha átugranád). Az exemmel 10 volt, a mostani párommal 18 a korkülönbség. Az exemmel 5 évig voltam együtt, a mostani még igencsak friss.

A tizesre is furcsa szemmel nézett a környezetem, de arra inkább mert még csak alig 17 voltam, mikor összejöttünk. Ehhez képest nem volt rövid távú a dolog.

A mostani kapcsolatomra igen vegyesek a reakciók. A kora miatt még senki sem szólt ugyan (a szemembe nem mertek)(anyám csak annyit mondott ő egy komoly, érett, felnőtt férfi, én is vegyem őt komolyan), viszont kb. 1-2 hetente megkérdezi valaki tőlem együtt vagyunk-e még. Erről már őt is kérdezték, tart-e még, vagy csak fellángolás volt, de neki sokkal többen említik milyen piszok mázlista :D Mi a titka, hogy megcsípett egy huszonévest, biztos rossz a szemem, vagy legalább az ízlésem, vagy valami :D Nem, amúgy jó ember a maga módján, még ha nem is egy modell fiú. De hazudnék, ha azt mondanám nem jutott eszembe, hogy oké, most a legszebb férfikorban van, kb. még 10 évig, de mi lesz azután? Már ha egyáltalán együtt maradunk, de én ennek ellenére komolyban gondolkodom (azt mondja ő is) aztán majd kiderül, majd meglátjuk. Nyilván megvannak a dolog hátulütői.

Nem ti fogtok se le, se rábeszélni, de érdekel a véleményetek.


2017. szept. 29. 06:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 10+ év korkülönbségnél beszélhetünk arról, hogy nagy.

Nagybátyám és a felesége között 12 év van. Nagybátyám 30 volt, amikor összejöttek (túl egy váláson), 5 éve múlva házasság, rá 4 évre jött az első baba (akarták már régóta, próbálkoztak is) és szeretnének még.

Szeretik egymást, olyan mintha két félből egy egész vált volna. Így érzem magam én is a párommal.


Köztünk 16 év van, én 20 éves vagyok. Két éve alkotunk egy párt, fél év után cuccoltunk össze. Tényleg tökéletes páromnak érzem Őt, ő is engem. Sem nekem, sem neki nem volt korábban 10 évnél nagyobb korkülönbséggel kapcsolata. Együtt vesszük az ezzel járó, totál új akadályokat.


#6: Korábban én sem értettem, ki akarhat ekkora korkülönbséget a párkapcsolatába. Az a helyzet, hogy ez nem akarat kérdése. Az érzelmeiddel nem tudsz mit csinálni...közhely, de a szerelem vak. Ezen felül mérlegelni kell, mint minden kapcsolatnál, hogy megéri-e. Igen, akaratlanul is megbántjuk a másikat, néha nem figyelünk rá, de ne gondold azt, hogy egy olyan párkapcsolatban, ahol a felek nem egykorúak, nem kezelik egymást egyenrangúként. Ha nem nőként, társként tekinte rám, szerinted Vele lennék? Teljesen harmonikusan működhet egy ilyen kapcsolat is, bármily meglepő.

A test és a szottyadás, ráncok kérdése: akit szeretünk, azt szépnek látjuk. A másik meg, hogy nem mindenkinek a feszes test a fontos párválasztásnál. Én elsősorban azt nézem, a belsőnk összeillik-e. Különben is, megszottyadunk egyszer, a test folyamatosan öregszik.

Az viszont tény, hogy 30 felett az ember nehezebben változik, de ez nem jelenti azt, hogy nem tud, ha akar. Csak nehéz rábírni, hogy akarjon :)

Az én páromnak lumbágója van 17 éves kora óta, migrénes, az átlagnál merevebbek az ízületei (születése óta), emiatt sokszor fáj neki... lényegében majdnem mindene, van itt még pár finomság, amit nagyrészt a vad tinédzserkorának és huszaséveinek köszönhet. Szóval betegség nem csak a korral jár.


Kérdező, én úgy gondolom, biztatóan viselkedik a párod. Komolyan gondolja. Tudja, hogy ő már nem lesz fiatalabb, de szeretné ha a szerelmeteknek egy csöpp kis gyümölcse is lenne, aki után még vígan tud szaladgálni. Szerintem érthető. Ha még nagyon az ismerkedős időszakban vagytok, várjatok még a babával. Én azt mondom, hogy 1 év múlva térjetek vissza erre a kérdésre. Amíg nem vagy 99,99%-ig biztos magatokban, ne kezdjetek neki.


Sok boldogságot!

2017. szept. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Pályakezdő huszonéves vagyok és a mentorom a munkahelyemen egy 41 éves férfi, akinek a felesége meg 30 éves. 6 éve vannak együtt és két gyerekük van, három és négy évesek.


Egyszer már voltam náluk vacsorázni és nagyon harmonikusnak tűnt minden, nagyon otthon éreztem magam, olyan családiasan. A nő most 4 órában dolgozik, amíg a kisebb gyerek nem megy óvodába jövőre.

Azóta ez az ember nem csak munkában, de ebben is a példaképem.

2017. szept. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem gondolok. Szerintem illik lennie 10-15 plusznak a férfi javára, de mindenki azzal van együtt, akivel jól érzi magát. Mifelénk nem olyan világ van, hogy ez bárkinek szemet szúrjon és emiatt áskálódjon.
2017. szept. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!