Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet a szándéka az exfeles...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet a szándéka az exfeleségnek?

Figyelt kérdés
férjem fizet gyerektartást az exnejének jövedelme 25 százalékát,és egy élettársi kapcsolatbol született gyerek után a másik 25 öt.nekünk is lett közös kisfiunk,ö most 2 éves.tehát már levan terhelve a fizetése 50 százaléka,ugy hogy a közös gyerekönk nincs is beleszámitva.most az ex beadott egy keresetet a családi ügyvédjük közremüködésével,hogy emeljék meg a tartást a duplájára.10 éves a kislány.én ugy tudom,hogy max. a fizetés 50 százaléka terhelhetö,tehát ha biroságra kerül a dolog,akkor még csökkentést is kaphat,nem emelést,mert 3 gyerekre fogják számolni.azt nem értem,hogy evvel mi lehet a célja,föleg hogy ügyvéd is tud a dologrol,tehát annak ismern i kell a jogokat.arra tippelek még,hogy esetleg rá akarja tenni a kezét a házra,aminek a fele az övé,fele a férjemé.ez t a házat a férjem a szüleitöl örökölte,amit odaajándékozott a házasság alatt az ex feleségnek.lehet hogy igazam van?mit gondoltok?

2017. okt. 12. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

azt hogy párod szórja a magvakat jobbra-balra.

te is tudtad, hogy van két gyereke, így vállaltál vele egyet közösen. hiába vonnak majd kevesebbet, minél nagyobb egy gyerek annál többe kerül.

ha meg nem tetszik hogy fizetni kell, vegyétek magatokhoz a gyereket és majd anyuka fizet

2017. okt. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha lett a férfinek egy harmadik gyereke is, akkor a fizetése 50%-a eloszlik a három gyerekre, azaz egy-egyre ca. 16% jár - azaz csökknetni foglják a gyerektartást.


2. Ha van egy közös ház, akkor az ex kérheti a fele érték kifizetését (ha a válóperben nem történt más határoziat erröl), a közös tulajdon megszüntetését de ennek semmi köze a gyerektartáshoz vagy az azzal kapcsolatos lejáráshoz


3. Ha a fele házat az exférj ajándékba adta a nönek, akkor 10 éven belül vissszakövetelheti majdnem minden esetben - erröl célszerü egy ügyvédet megkérdezni.

2017. okt. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem szeretnék belefolyni egy vitába,de ha az övé a fél ház jogosan kérné. Persze ezt már válás után kellett volna intézni.
2017. okt. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
érdekes vagy azért,nem az a problémám hogy fizetni kell,meg az sem hogy eddig eddig a közös gyereket nem számitották,hanem az,hogy még ö még erre emelést kér.mégis mit gondol?honnan teremtünk majd annyi pénzt?
2017. okt. 12. 14:12
 5/8 A kérdező kommentje:
nem volt vagyonmegosztás,mert a biro tul rövidnek vélte a házasságot.5 évig sem tartott
2017. okt. 12. 14:14
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

2 hónap után is van vagyonmegosztás

párod kamuzik

2017. okt. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
peren kivüli tárgyalás volt,ahol az ex ügyvédje elutasitotta a pert.és a férjemnek nem is kellett fizetni semmit,mivel nem közös szerzeményröl volt szo
2017. okt. 12. 14:23
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

A férjed exe egy kicsit buta.

Ha kicsit belegondolna, rájönne hogy nagy eséllyel rosszabbul fog járni, azaz csökkenteni fogják a később született gyermek miatt.


Az én exem is próbálkozott ilyennel, pedig kap nem kis összeget havonta, évi egyszer a jutalmam felét is viszi. Nyári szünetben is kapja a gy.t.-t, miközben kb. hetente egyszer megy haza aludni a gyerek. Ezen felül iskolakezdési költségekbe is kell fizessek, ugye mondanom sem kell, ilyenkor egy évre bevásárol a legdrágább ruhákból, aztán a számlát az orrom alá tolja, semmi beleszólásom hogy miből milyet vehet. De ez sem volt elég neki, fenyegetőzött egyszer hogy ismét bíróságon fogunk kikötni mert neki egyéb kiadásai is vannak (mert az csak neki van, nekem semmi...). Én erre csak bátorítottam őt! Mondtam, nyugodtan menjen mert az azóta született gyermekem után úgy le fogják húzni az összeget mint a huzat! Addig örüljön amíg én csöndben vagyok és nem megyek intézkedni.

Ne félj, azóta csend van.

2017. okt. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!