Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális hogy ilyen sokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális hogy ilyen sokat beszél, smsezik a 3 éves gyereke anyjával (ex)? Kiakasztó, nem tudom hogy reagáljak.

Figyelt kérdés

Hosszú lesz mert mindig mindent részletesen mesélek 😀

Páromnak van egy 3 éves kisfia, és elég viharos időket éltek át az exszel miután szakítottak. Amikor mi összejöttünk,csak akkor kezdtek el újra normális hangnemben beszélni. Eleinte a nő féltékenykedett kicsit, de nagyrészben a gyerekről beszéltek. Hetente egyszer látta a gyereket, akkor találkoztak.

Azóta elköltöztünk elég messzire és ritkábban tudja látni a kisfiút, minden nap felhívja videóhíváson a gyereket vagy telefonon,amivel semmi baj természetesen.

De mivel a fiú ilyen kicsi még ezért mindent ugye kettejük között kell megvitatni mi hogy legyen. Én ezt elfogadom, és az ex is elfogad hogy új párkapcsolata van azóta páromnak. A kisfiú és közöttem is nagyon jó a kapcsolat.

De minden egyes nap beszélnek az exszel is,nem csak a gyerekkel. Nem rejtegeti, nem titkolózik, csak a gyerekről van szó, és a csaj annyira értetlen hogy minden egyes találkozót 100x megvitat, smsezik,felhívja, visszakérdez, minden apró részletről beszélnek. Látom hogy van hogy 1 órát beszélnek telefonon néha.

Nagyon zavar és mondtam páromnak de csak azt mondta hogy az exe értetlen és hogy nem lesz ez mindig így, ha a gyerek idősebb lesz stb.

Én megértem és sok türelmem van, értem hogy beszélniük kell sűrűn na de ennyit?

Amúgy afelől nem aggódom hogy megcsalna vagy ilyesmi, csak rosszul esik.


Túlreagálom? Hagyjam hadd beszélgessenek órákat és smsezzenek minden nap?



2017. okt. 16. 13:35
 1/10 A kérdező kommentje:
A kisfiú az anyjával él az kimaradt
2017. okt. 16. 13:36
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem is tulzas ez a sok telefonalgatas meg videozas.Mond meg a parodnak hogy nem tetszik es ha nem erti meg addig mond amig vegul csak megerti de en eggyet ertek veled ezt en nem turnem.
2017. okt. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
majd akkor tudod meg, hogy sok-e, ha a pasi a te nyakadban is otthagy egy gyereket.
2017. okt. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Neked ehez semmi közöd.

Egyrészt: a gyereke anyja, nem "csak egy ex".

Kettő: a gyerekről beszélnek. Azzal mi bajod, hogy érdekli a saját gyereke?!

Három: felnőtt ember, azzal és addig beszél, akivel akar. Nem fog hozzá engedélyt kérni az éppen aktuális culájától.

Ha nem tetszik, lehet keresni olyat, akinek nincs gyerek.

2017. okt. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Tudom milyen érzés, voltam ilyenben, annyi különbséggel hogy a (volt) párom nem csak a közös gyerekről beszélgetett napi fél órákat a volt férjével. Amikor felhoztam a témát hogy miért kell napi szinten az életünkben részt vennie a volt férjének is, még én voltam féltékeny hülyének kikiáltva.


Nálatok viszont -ha tényleg csak a gyerekről szólnak a csevegések- megvan az esélye hogy tényleg alábbhagy ez a dolog ha nagyobb lesz a gyerek, és lesz saját telefonja, közvetlenül vele meg tudja beszélni a dolgokat, és az anyjával csak a komolyabbakat kell csak egyeztetni, mondjuk hetente egyszer-kétszer.


Az exek pedig egyébként hajlamosak ilyen trükkökre, tettetik a hülyét, vagy felszínes, hülye semmitmondó témákat hoznek fel csak hogy minél hosszabb legyen az a beszélgetés, mert nagyon is jól tudja hogy ez neked hogy eshet.

40f

2017. okt. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Elfogadtam hogy mindig az életünk része lesz, de nem gondoltam hogy ennyire sokat. Múltkor betelt a pohár amikor este 9-10 óra után is még azt beszélték mikor hogyan láthassa a gyereket, és volt hogy együtt reggeliztünk és akkor is telefonáltak. Mondtam neki hogy na most elég,ennyivel tiszteljen már meg hogy éjszaka, vagy a velem töltött reggelije közben ne vele beszéljen már. Azóta ezekre figyel is.

Értem hogy közös gyerekük van és hiába mentek szét, attól “együtt” fogják felnevelni, és azt sem szeretném hogy rossz viszonyban legyenek hiszen azzal a gyereknek ártanak. Szóval nem akarom elszakítani semmiképp, nem tudom 4.válaszoló miért gondolod így, legalábbis ez jön le az írásodból. Igenis közöm van hozzá hogy kivel tölti az idejét vagy kit hívogat mivel párkapcsolatban élünk, és ez része a mindennapi életünknek. Semmi baj azzal hogy elmondod a véleményed de elmondhatod normális hangnemben, anélkül hogy culának neveznél.

Szóval próbálok ép ésszel állni a dologhoz, de nem tudom hogyan csináljam.

2017. okt. 16. 14:30
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Hát nyuszifül, ez ezzel jár. Így jár az aki egy olyan pasival kezd akinek van egy 3 éves gyereke. Mellesleg a "gyerek anyja" nem teljesen hagyja hidegen. Ne fektess ebbe a kapcsolatba túl sokat, mert nagyon pofára fogsz esni.
2017. okt. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok ismét.

Valóban, számomra is borzasztóan dühítő volt amikor a párom dobott el "kapát-kaszát", amikor az exe hívta, az fontosabb volt mindennél hogy neki felvegye a telefont.

Miközben az természetes volt hogy ha én hívom és épp nem ér rá, rámnyomja a telefont.

Nem volt szent sem a vasárnapi ebéd, sem az estéink, amikor már tényleg senkinek semmi keresnivalója nem lenne az életünkben.

Ezeket a dolgokat a párodnak kell rendbe tenni, korlátok közé szorítani.

Jó pont hogy szóltál miatta és ő igyekszik betartani. Mert valószinűleg belátta hogy igazad van. A gyerekkel kapcsolatos dolgokat meg lehet beszélni mondjuk munkaidőben, koradélután, stb. De vannak olyan időszakok amikor senki másnak nincs keresnivalója egy párkapcsolatban.


Nekem is van exem, van vele közös gyerekünk, így időnként kell beszélgetnünk egymással. Egy ideig ő is próbált belemászni az életünkbe, lehetetlen időpontokban hívogatott, próbálta ezzel is beszórni a tüskéket az új kapcsolatomba. De egy idő után leszokott róla, mikor tudatosult benne hogy d.u. 5 után már nem veszem fel neki a telefont. Emailt olvasok, ha nagyon sürgős megbeszélnivaló van a gyerekkel kapcsolatban, ott jelezheti.

Aztán még alább hagyott amikor neki is lett új párja. érdekes módon már nem kellett bagatell dolgok miatt engem hívogatni, azóta tényleg csak a fontos dolgokat beszéljük meg, a gyerekkel tartom a szorosabb kapcsolatot.

2017. okt. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Valószínűleg úgy van, ahogy mondja, értetlen az exasszony. Nem hiszem, hogy tartanod kéne a dologtól.
2017. okt. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"cula" - ezt beleveszem az aktiv szokincsembe:))
2017. okt. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!