Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » "Minden sikeres férfi mögött...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Minden sikeres férfi mögött áll egy nő"?

Figyelt kérdés

Sziasztok


A sikeres alatt most azt értem, hogy azt csinálja amit szeret, élvezi az életet, eléri amire vágyik.

Tudom sokaknak ez nem adatik meg, mert a szüleik miatt, vagy a saját sikertelenségeik miatt nem tudják azt dolgozni amit igazán szeretnének. Esetleg más téren nem jönnek össze a dolgok.


Én munka, hobbi, barátok, szórakozás...kb minden téren elég sikeres vagyok, azt csinálom amit szeretek, nagyon jó lehetőségeim vannak, jól keresek.


Sajnos család és párkapcsolat téren katasztrófa ahol tartok. Széthullott a család, párkapcsolatot sorozatos kudarc jellemzi, főleg azért, mert nem a megfelelő lányokkal ismerkedtem, nem passzoltunk. A volt kapcsolataimból sokat tanultam, sokat fejlődtem. Régen az egyik célom, vagy talán csak álmom volt, hogy életre szóló kapcsolatot alakítsak ki, boldog párkapcsolatot. Rengeteget foglalkoztam a kérdéssel, hogy ezt hogyan tudom elérni, tenni is próbáltam érte a kapcsolataimban, csak utólag nézve hülyeség volt az egész. Annak nincs értelme, ha csak én teszek érte a másik meg belekényelmesedik. Persze nekem is meg vannak a magam hibái.


A sikertelen kapcsolatok és randik után mindig elgondolkodtam, hogy nem véletlen vagyok egyedül. Szóval, ha lelkileg nem is érem el azt amire vágyom, sőt ha lemondok róla, akkor a szakmai sikereim kárpótolhatnak, ha karrierista leszek?


Sokaknak segítek, rengeteg pozitív visszajelzést kapok, szóval érzelmileg nem teljesen üres az életem. Többen elismerik a szakmai sikereimet, más a lelki oldalamat. Annyi hiány lenne csak, hogy komolyabb testi-lelki kapcsolat nélkül ugye hiányozna ez, de ha megváltoztatom a prioritást és a szakmai fejlődésemet teszem előre, akkor valamilyen szinten elérhetem az egyensúlyt.

Azért akarok lemondani erről, mert több évig voltam depressziós, akkor nem is álltam készen egy kapcsolatra, akkor a szakmai sikereim rengeteget segítettek, a súlyosabb szakaszokban kínzott csak a magány. Gyerekkoromból azt hoztam magammal, hogy "én nem vagyok semmire jó", ezt nagyban leküzdöttem, bizonyítottam magamnak, hogy igenis okos ügyes vagyok és sokkal többre hivatott, mint azt gondoltam magamról korábban.

Eléggé érzelmes és lelkiismeretes vagyok és amikor a párkapcsolataimban mélypontok voltak, akkor ugye azokon próbáltam dolgozni, sajnos kisebb-nagyobb sikerekkel csak. Lelkileg rengeteget kivettek belőlem ezek a viszonzatlan próbálkozások, mert hiába küzdöttem nem kaptam viszonzást vagy pozitív értékelést. Rengeteg motivációt vesztettem az utóbbi 3 évben és szakmailag hiába értem el sikereket, sokat fejlődtem több téren is, de ezeket valahogy nem érzem annyira nagy sikernek. Másokat motiválok, ösztönzök, segítem őket elég sikeresen, viszont a saját motivációm messze nem olyan erős, mint régen.

Azért amióta egyedül vagyok sokat erősödtem, szinte felüdülés az, hogy nincs hiszti, követelőzés, degradálás az irányomba.


Tudom jól, hogy egy boldog kapcsolatért rengeteget kell dolgozni, nem olyan dolog amit készen kap az ember és parlagon hagyva virágzik. Egy boldog kapcsolat sokat dobhatna a hangulatomon, a motivációmon. Viszont ha megint melléfogok, akár többször, akkor egy idő után elveszíthetek mindent. Túl nagy a kockázat, így is már direktbe nem is keresek partnert, mint régen, nem akarok magamtól beleszaladni a következő pofonba. Hiányzik egy boldog kapcsolat, de megálljt parancsoltam magamnak ilyen téren, sajnos erre sincs motivációm, ha alakul alakul, ha nem akkor nem.


Valószínűleg lesz később kapcsolatom, sőt családom is, még ha már nem is tartom már annyira fontosnak, mint régen, viszont a szakmai sikereimet helyezhetném előre.

Van egy elég nagyszabású projekt amit meg fogok valósítani, sokak megsegítése a cél, egy bonyolultabb szisztéma. Ezt nem akarom elveszíteni, lemondani róla.


Később vajon megfogom bánni, ha a szakmai sikereimre koncentrálok, mások megsegítésére és a párkapcsolati oldalt elnyomom?

A legnagyobb gond itt a döntés.


Vagy keresem azt az EGY lányt aki mellett boldog lehetek úgy ahogy eddig, kihagyva azt a sok szex/párkapcsolat lehetőséget ami valószínűleg inkább csak pillanatnyi öröm lenne, vagy szakmailag beleadok mindent és a testi-lelki vágyakat inkább pillanatnyi élvezetekként kapom meg viszont ezzel valószínűleg elveszítve a korábbi álmomat, hisz kinek kellene egy ilyen előéletű férfi később? Legalábbis én így látom, hogy az a fajta ideál akit én keresek nem tudná ezt csak így elfogadni.


Erős vagyok, szakmailag sikeres és véghez fogom vinni a projektemet ez nem kérdés! Viszont a másik ággal mennyit foglalkozzak? Kell nekem a komoly kapcsolat?


2017. okt. 31. 10:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%
Ez egy téves mondás. Valójában úgy van, hogy minden sikeres férfi mögé beáll egy nő, de rendszerint több is.
2017. okt. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

#1:

persze :D anyám, a titkárnőm, a takarítónő...

mind "mögöttem állnak" és elhozzák nekem a sikerem egy részét :D

2017. okt. 31. 10:30
 3/23 anonim ***** válasza:
42%

Nem így értettem.

Hanem hogy amíg nem vagy sikeres, le se szar senki.

Amint sikeres leszel, máris beállnak mögéd.

2017. okt. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
67%
"Minden sikeres férfi mögött ott áll egy nő. Gyakran az anyja."
2017. okt. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A legrosszabb ***** válasza:
47%
Az #1-es hozzászóló állítása áll közelebb a valósághoz.
2017. okt. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

Egy rendes párkapcsolat nem alternatívája a szakmai sikernek - előmozdít az életed minden területén.

(60F)

2017. okt. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#3:

nálam nem ez a helyzet

nekem mindig volt lehetőségem szexre, vagy kapcsolatra, mondjuk nem olyan lánnyal akire nagyon vágytam volna, mert meg van számomra a belső ideál ami ritka

átlagosan nézek ki, de van akinek ezáltal jövök be, volt akinek a lazaságom, volt akinek pont a komolyságom, a céljaim tetszettek, volt akit a humorommal nyertem meg, a kitartásom is meghozta már a gyümölcsét, a kedvesség és figyelmesség is többeknek bejött...

szóval most is van több lehetőségem, igaz már sikeres vagyok szakmailag, de annyira nem ismerik a szakmai hátteremet azok akikkel nem szakmai kapcsolatban állok

nem úgy kezdem az ismerkedést, hogy XY célom van, ennyi pénzem, ilyen-olyan lehetőségeim :)

2017. okt. 31. 10:45
 8/23 anonim ***** válasza:

Egyrészt, az életben minden az egyensúlyra törekszik. Nincs olyan, hogy valaki sikeres a karrierben, sikeres a párkapcsolatok terén, egészséges..stb. Egy pszichológus mondta ezt: amit az élet az egyik oldalon odaad, azt a másikon elveszi. Jung féle személyiség típusok is ezt sugallják szerintem.


Másrészt, nincs olyan, hogy valaki egyedül marad, ha próbál tenni (és változni) azért, hogy ne legyen egyedül. Egyszerűen kevés típusú személyiség van ahhoz, hogy ne találj olyat mint amilyen az ideálképed (akár többször is az életben). És ezen személyiségek amúgy idővel, mint egy mágnes, össze is találkoznak.


Harmadszor, a párkapcsolatok nem úgy működnek, hogy hip-hop összejössz valakivel akkor amikor te akarod. Sőt, az emberek találkozásában a legkisebb rész a tudatosság. Mármint az, hogy ki lesz számodra vonzó és a másiknak te is vonzónak látszol az nagyon magas százalékban nonverbális, sőt tudatalatti folyamatok végeredménye. A legcsekélyebb rész ebben a tudatosság. Tehát így nézve, törnöd sem kellene ezzel(ami most ellentmond a második pontomnak, de a második pontomban inkább a saját/selfed fejlődésére gondoltam) mert ha az agyad és a másik agya is azt akarja, akkor fogtok egymásba gabalyodni (biztos hallottál olyan sztorit, ahol arról beszélt egy pár, hogy 'amúgy nem is egymás esetei' -> bár nem gyakori annyira, de az egyik legjobb bizonyítéka, hogy a választás nem tudatosan zajlik)


Prózaibb válaszom a sikertelenségre pedig az, hogy ezek is részei az életnek. Ezekből tanulunk. Nem csak te, hanem mindenki élt már át párkapcsolati kudarcot. Ha ezt úgy éled meg, hogy a világ omlik össze és te semmit nem érsz, az a te dolgod, de valójában teljes kapufa konzekvencia. Erre mondanám, hogy nézz meg egy Stephen Hawkingot.. nálad valószínűleg rosszabb az élete, LÁTSZÓLAG és mégis boldogabb mint te, azért mert elfogadja a világát, a helyzetét. Egy ókori filozófus, Epiktétosz mondta, hogy az embereket nem a tények zavarják, hanem az arról alkotott képük/gondolatuk. Ez igaz a te helyzetedre is. Lehet sírni, lehet ide is írogatni de az életed csak annak a függvénye, hogy te mit gondolsz róla. És ha nem sírni fogsz, hanem elfogadod, hogy nem mennek a kapcsolataid de te így is jól érzed magad, akkor ezt mások is érezni fogják rajtad (mert látszik -> ha üzleti életben tevékenykedsz, akkor sejtheted, hogy egy üzleti tárgyalás alatt fél perc alatt lehet readelni a partner minden tulajdonságát, hozzáállását, gondolkodását) és lehet a kapcsolataid sem lesznek kapufák.

2017. okt. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Sikeres vagyok, de mivel nincs hátul szemem, így nem tudom. Eddig még nem szólt senki, hogy lenne mögöttem bárki is.
2017. okt. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#6:

de a siker a fontos, nem feltétlen szakmailag, lehet a párkapcsolati siker is nagyon értékes

én mindkettőt fontosnak tartottam, azaz a szakmai sikereimet alapnak tartom, ha már dolgozom, akkor ne lébecoljak! legyen jövőképem, haladjak, fejlődjek

ez szellemileg kielégítő


a párkapcsolat főleg testileg és lelkileg elégíti ki az embert és egy szegény ember sikeres kapcsolatban nagyon is lehet boldog, nem kell a szakmai sikereket hajszolnia

tehát ez a siker is nagy siker lehet


mire gondolsz az elmozdítás alatt?

2017. okt. 31. 10:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!