Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett ilyen természetes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lett ilyen természetes lefeküdni egymással házasság|on| kívül/előtt/helyett?

Figyelt kérdés
Lenne annak egy feelingje de olyan kevesen éreznek rá
2017. dec. 4. 23:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%

Ennek régen is csak az adta a "varázsát", hogy a szűz menyasszony volt a garancia arra, hogy minden gyerek a férjtől lesz. Mivel sok esetben az elsőszülött mindent vitt, egyáltalán nem volt mindegy, hogy kitől származik.

A nászéjszaka után pár nappal jó esetben már terhes is volt. Se ultrahang, se semmi: ha 9 hónappal később született a gyerek egy nem szűz menyasszonytól, akkor örökké élt a kétely, hogy csak sikerült elsőre telibe, vagy már akkor terhes volt, mikor az igent kimondta.


Ma már létezik fogamzásgátlás, és nem az a legfontosabb szempont, hogy ki örökli a birtokot meg a rangot. Úgyhogy semmi értelme ennek a szűzen házasodásnak.

Aki szerint igen, az eleve bűnös, tisztátalan dolognak tartja a szexet. Ez pedig házasság után se fog változni. Vajon mennyire lesz boldog az a házasság, ahol a szex nem a szerelem kifejezésre szolgál, és nem merik őszintén élvezni?

2017. dec. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én 25 éves koromig voltam szűz, mert az igazira vártam. Jó, persze szexeltünk az esküvő előtt, de úgyis tudtuk hogy össze fogunk házasodni, csak idő kérdése. Azért két felnőttől ne várd már el hogy évekig megtartóztassák magukat amíg lesz annyi pénzük, hogy összeházasodjanak. És addig hol lakjanak, anyucinál?


Így is a férjem volt az első és lehet, hogy furának tűnik, de megbántam. Az első "szakításom" a válásom volt. A szex sosem volt nagyon jó, de szerettem őt, így ezt nem tartottam problémának. Hosszú évekig úgy gondoltam hogy én olyan nő vagyok akinek nincs orgazmusa és kész. És utána, egy másik partnerrel kiderült, hogy hoppácska, mégis van. Nem egyszerű elérni, az igaz, de egy lelkes és kitartó partnerrel csodák történhetnek. A vicc az, hogy ez a második partner csak egy szex kapcsolat volt, nem is volt belém szerelmes. A volt férjem meg igen. És most a fejemet verem a falba. Ha korábban elkezdtem volna tapasztalatot gyűjteni, akkor mindegy máshogy alakulhatott volna.


Nem vagyok annak a híve, hogy mindenki mindenkivel már tizenéves korban, de mondjuk 17-18 körül már szerintem oké stabil párkapcsolatban megismerni a másik testét, viszont nagy hülyeség korán házasságot kötni, mert jó eséllyel válás lesz a vége....

2017. dec. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
97%

Régen 18 évesen házasodtak. Többnyire az első hülyével, akivel lefeküdtek, vagy még szex előtt, hogy lefekhessenek.

Nem sok jó sült ki belőle.

2017. dec. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
64%

Régen is voltak ilyenek, nem kell álszentnek lenni.

Mellesleg nem mindegy, hogy a szex tartós párkapcsolatban történik, vagy csak kaland. Egy tartós párkapcsolatban nem gondolnám, hogy ördögtől való dolog lenne.

2017. dec. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
97%

Kérdezd meg a régi öregeket, vagy olvass régi magyar könyveket. Feketén-fehéren kiderül, hogy régen is ha vártak a házasságig, az csak azért volt, mert nem volt biztos fogamzásgátlási módszer és házasságon kívül elég ciki lett volna teherbe esni.

Nekem pl a nagymamám mesélte, hogy amikor bejelentették, hogy összeházasodnak a papámmal, akkor azt hitték a faluban, hogy terhes és azért az a nagy siettség.

Nem volt az, de nem egy ilyen példa volt rá. Ha azonnal összeházasodtak, akkor nem igen derült ki utólag, hogy nem a nászéjszakában fogant, hanem már előtte is voltak együtt.

Ugyanúgy kívánták egymást régen is, csak súlyosabbak voltak a következmények. (gyerek)

Most, hogy vannak biztos fogamzásgátlási módszerek, nem nagyon van értelme várni.

Ha valakivel szeretitek egymást, akkor miért ne?

Szerintem egy kapcsolat része a szex is.

És így legalább nem ugrasz meggondolatlanul idő előtt egy házasságba..

Régen sem volt túl jó, hogy pár hónap ismerettség után már házasok voltak.

Lehet nem volt sok válás, de ez még nem jelentette azt, hogy jól érezték magukat együtt.

Ugyanúgy voltak rossz házasságok és megcsalások akkor is.

Szerintem a mai világban sokkal jobb, hogy a párok általában több év kapcsolat után házasodnak össsze, többnyire úgy, hogy már laktak is együtt előtte.

Korábban kb egy szobában sem maradhattál kettesben a leendő férjeddel. Hát hogy lehet így kiismerni a másikat és eldönteni, hogy vele akarod leélni az életed?

2017. dec. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
92%

Azért, mert egy jó kapcsolathoz bizony jó szexualitás is kell, és ha anélkül házasodnának össze az emberek és kötnék össze az életüket, az elég lutri lenne. Nem egy sztorit hallottam, ahol utána kívülre ment a "jaj de jól megvagyunk együtt", a sunyiban meg mindenféle megcsalás ment, meg tök mást tartottak a szexben izgatónak, kellemesnek, és az egyiknek mindig engednie kellett. Biztos megvan a feeling, a meglepi ereje, de ahhoz túl lutri, hogy bevállaljam.

(azt hozzátenném, hogy 28 évesen 1 férfivel feküdtem le eddig életemben, tehát nem szabadosságból mondom ezt)

2017. dec. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy meg Amerikában pont ez dívik egy csomó helyen... és azt lehet látni, hogy azért házasodnak 16-18 éves kis taknyok, mert már b...ni akarnak, és így "illendő". Aztán 2 hónappal házasság után már megbánják, mert nem is passzolnak össze sem szexuálisan, sem másképp... ennél 1000szer jobb az, ha vki házasság előtt lefekszik a kiszemelttel és meggondolja rendesen, hogy kivel lép frigyre.
2017. dec. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
94%
Cipőt sem veszel próba nélkül :)
2017. dec. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
94%

régen is szexeltek, aztán ha úgy maradt a lány, gyorsan elvették, ennyi :)

manapság ki akar 18-19 évesen házasodni? mindenki tanul, dolgozik stb.

azt nem tisztelem aki a semmire veri magát, hogy ő szűz, meg házasodik, de apuci fizet mindent :)

2017. dec. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
92%

Néhány párocskát ismerek a közeli faluból, akiket annyira vallásosra neveltek, hogy szüzen házasodtak. 18 éves koruk körül megházasodtak, azóta egy kivételével mindegyik páros szétment. Az egyetlen megmaradt pár is lassan 10 éve házas, de szinte utalják már egymást, csak azért nem vállnak el mert szerintük az bűn. Nem értem miért természetesebb tiniket házasságba hajszolni, mikor már szexelnének de közben meg a szüzességi fogadalmuk miatt várniuk kéne.


Régen volt ez a maradi felfogás, hogy a nő legnagyobb értéke a szüzessége, meg mert így biztos nem másé volt a gyerek. A feelingje meg az lenne, hogy a nászéjszakát végigbénázza az ifjú pár a pasi meg perceken belül elsül.

2017. dec. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!