Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » "Túl jó vagy hozzám", "Jobbat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Túl jó vagy hozzám", "Jobbat érdemelsz, nem vagyok elég jó" jelenség?

Figyelt kérdés

Önbizalomhiány, szuper exek ismerése és frusztráltság emiatt

vagy csak szimpla lekoptató duma?


Hogyan reagáltok ezekben a szituációkban? Alapból azt gondoljátok, hogy csak le akar koptatni az adott ember vagy megfordul a fejetekben, hogy tényleg nem érzi elég jónak magát hozzátok?


2017. dec. 23. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez szimpla lekoptató duma. Ezer éves szöveg, azt gondolja, hogy ezzel nem bánt meg, pedig pont ezzel teszi a legrosszabbat, mert összezavar, hogyha ennyire jó vagy, akkor miért is nem kellesz neki.



Hogyan reagálom le? Régen magamra vettem, gondoltam ha ennyire jó vagyok, akkor tovább kell udvarolnom, hiszen csak észre fogja venni.


Manapság amint csak belekezd a "túl jó férfi vagy, szerencsés lesz" kezdetű mantrába, rögtön köszönök el.

2017. dec. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem lekoptatásból szoktam mondani, én tényleg komolyan gondolom.

Ha nem jön be egy adott férfi vagy nem akarok tőle semmit, akkor megmondom őszintén, hogy nem szeretnék mélyebb kapcsolatot, barátságon kívül.

Szóval amíg nem ismered, addig nem tudhatod, hogy mi áll a háttérben.

2017. dec. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És ha valójában az első az igaz, és ismeri az illető az előző kapcsolataid alanyait és nem tartja magát elég jónak hozzád? Ostoba felfogás, tudom, de ez is lehetséges...


Vagy akkor tényeg csak azt kéne szem előtt tartani, hogy "ő elég jó nekem" és nem azzal foglalkozni, hogy "én elég jó vagyok-e neki". És ha ezen túljutott az ember, akkor az eredeti kérdésben felmerülő kijelentések tényleg csak lekoptatós szövegek lesznek; viszont addig amíg nem gondolkodik mindenki így, addig nem csak egy gagyi elutasítás.

2017. dec. 23. 13:36
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, el lehet tűnni, értsd már meg hogy nem kellesz.
2017. dec. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ugyan erre gondolok #2-es válaszoló.

Ezek szerint ez egy klasszik női válasz lehet, míg az 1. inkább a férfi nézőpontot mutatja.

Erre lennék kíváncsi, hogy ez mégis mennyire hűen tükrözi ez az "átlag" véleményt. Nyilván nem egy reprezentatív eredményt fogunk kapni, de saját tapasztalatokból azért minimális eredményt le lehet szűrni.

2017. dec. 23. 13:44
 6/11 anonim ***** válasza:

Példát mindenre lehet hozni. Bizonyára előfordul, hogy 1.000.000 "Jobbat érdemelsz" dumából akár 10-20 alkalommal is igazat mond az illető, és nem csak lekoptat.


Nos, a maradék eset az, amikor ez szimplán egy "nem akarlak megbántani, de nagyon nem jössz be" gondolat leplezése.

2017. dec. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki ezt mondja, az nem is akar igazából.
2017. dec. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Manapság amint csak belekezd a "túl jó férfi vagy, szerencsés lesz" kezdetű mantrába, rögtön köszönök el."



jól teszed. ez lekoptató duma.

2017. dec. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
sima lerázó duma, a rosszabbik fajtából.
2018. jan. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Engem alapból zavar az összehasonlítgatás, tehát ez pontosan annyira zavaró duma, mintha azt mondaná “Nem vagy elég jó hozzám, jobbat érdemlek..”

Se magát, se engem ne fényezzen, nem erről szól ez az egész:)

2018. jan. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!