Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az emberek nagyobb része nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek nagyobb része nem szerelemből jön össze a párjával, csak hogy ne legyen magányos?

Figyelt kérdés
Mióta felnőtt körökben mozgok (munkahely, és a hobbim által) nagyon gyakran mondanak nekem ilyet az emberek. Szóval, hogy ők nem szerették soha a párjukat, csak azért mentek hozzá, vagy vették feleségül, mert már idősödtek és nem volt jobb, mert amúgy olyan jó ember a másik, mert becsúszott a baba, mert ketten könyebb megbírkózni az élettel. Persze van ahol a másik fél szerelmes volt kezdetben, vagy még most is lesi minden kívánságát az illetőnek. Párommal nemrég lakást vettünk, amiről meséltem a munkatársaimnak is, beszélgettünk a jövőről. Ami szíven ütött, hogy többen is, egymástól függetlenül megkérdezték, hogy amúgy szeretem e a barátomat, szerelmes vagyok e, vagy csak szeretnék már családot 27 évesen, és mikor mondtam hogy szerelmes vagyok, akkor próbáltak célozgatni hogy vajon ő is szeret engem? Mindezt 1 éves kapcsolat után, miközben a közös jövőnket alapítjuk, és a fellegekben járunk. Tényleg ennyire ritka dolog ez? Mármint hogy két ember úgy találjon egymásra, hogy mindketten lángolva szerelmesek? Hogy mindketten azt érzik, hogy a másikban megtalálták azt akit kerestek, és nem csak megalkuvás az egyik fél részéről a kapcsolat? Az előző kapcsolataim nekem is sikertelenek voltak, ezért meg is becsülöm Őt, az ilyen vélemények után mégjobban azt érzem, hogy hatalmas ajándékot kaptam az élettől. Szeretni, és szeretve lenni. Tényleg olyan ritka ez?
2017. dec. 23. 15:42
 1/5 AchromaticSmarties ***** válasza:
"ők nem szerették soha a párjukat, csak azért mentek hozzá, vagy vették feleségül, mert már idősödtek és nem volt jobb, mert amúgy olyan jó ember a másik, mert becsúszott a baba, mert ketten könyebb megbírkózni az élettel" - az ilyenre használják azt az eufemizmust, hogy harmonikus párkapcsolat.
2017. dec. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezért nincsen meg társam harmincötön felül, valaki azt mondja válogatós vagyok, valaki egyszerűen csak hibbantnak néz, hogy nem élek az ilyen-olyan lehetőségekkel. Pedig csak arra vágyik, amiről te is írsz, hogy azzal az emberrel kezdeni, akivel megvan a közös vonzalom, lelkiség, gondolkodás, elfogadás stb.

Sokan nem képesek egyedül lenni, ezért megalkuvóan belemennek olyan kapcsolatba, ami ugyan lehet kényelmes, de hosszútávon semmiképp sem örömteli.

(N)

2017. dec. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Soha nem voltam szerelmes a férjembe, de az előző pasimba sem. Ez van.
2017. dec. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy így van.
2017. dec. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, számomra ez elképzelhetetlen. Mármint egy ilyen ember társaságában még magányosabb lennék, mint egyedül.
2017. dec. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!