Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Y generációsok, nektek nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Y generációsok, nektek nem hiányoznak tini korunk párkapcsolatai élményei csak nekem?

Figyelt kérdés

32 leszek, igen öregszem:)) egyedűlálló vagyok, így néha eszembe jutnak azok az idők. Amik hiányoznak: (sajnos telefonról kétszer nem tudtam kiírni a kérdést, bocsánat ha kicsit összevissza)

2000es évek eleje, normális otthoni net csak a menőknek van, nekünk betárcsázós. A c35ös siemens csúcstelefon mert kicsi és rezeg...

Amik szerintem szépek voltak akkor, ha valaki megtetszett követet kűldtünk,hogy puhatolózzon, beszéljen vele, vagy iskola táskába rejtettünk levelet csokit a lányoknak. A randik is sokkal izgalmasabbak voltak,pedig testileg és anyagilag is sokkal kevesebb történt. Ha elmentetünk kettesben fagyizni,az olyan volt mint egy luxus vacsora manapság. Ha egy lány kapott egy szál virágot (igen a pasinak elő kellett teremtenie az árát vagy visszavitt valamit,vagy kigazdálkodta a zsebpénzéből) attól a szál virágtól egy napig a fellegek felett járt. Akkoriban nagy dolog volt, egy lányt hazakísérni(a falusiak már simsonnal akár a szomszéd faluba is elvitték a lányt a szőlőhegyen keresztül) és ha az utolsó sarkon,vagy a kapuban kapott a fiú egy szájra puszit nos jött a rózsaszín köd. Amikor először megfogták egymás kezét két mini orgazmussal ért fel, ha ezt mások előtt is megtették máris álompár voltak, falun és kisvárosban vállalták a közbeszéd tárgyát. És ez erkölcsileg nagy dolog volt.

A lányokat akkor még otthon szigorúan fogták, sokszor tenni kellett a közös minőségi időért. Amikor a fiú elment a lány családjának bemutatkozni, úgy ment mint más megvédeni a doktori disszertációját.

Ha kettesben is lehettek a szobában, mindig rájuk nyitott valaki.

Az osztálykirándulások táborok egyenesen összejövös események voltak. Amikor az iskolai bulikon lassúzás közben összebújt két ember olyan hevesen tudott dobogni mind kettőjük szíve hogy szinte beleremegett az aula vagy a tornaterem. Esti séta kettesben....ez különösen hiányzik, boldogan a csillagokat nézni az ember szinte szögdécselne.

Amikor 2-3 hetig jártunk mire ez első beleborzongós nyelves csók elcsattant. Hogy a lány pólója alá vagy a bugyijába tévedjenek a fiú ujjai akár hónapokig is tartott,volt olyan pár aki több mint egy évet várt,azzal hogy együtt elveszítsék a szüzességüket. A lány ilyenkor általában majd meghalt a fájdalomtól,de mégis megvolt a maga szépsége, ha a szerelmével tette. Persze az átlag kapcsolat 1 hónapot se élt meg, ha meg igen akkor 1 hónapot úgy ünnepelték mint mások a 1 házassági évfordulót.

Amikor a lány jobb híjján tortát sütött a párjának születésnapjára, néha még jól is sikerűlt. Persze 2szer lepróbálta elötte a barátnőkkel.

Ha egy fiú tudott focizni, elég volt hogy elkápráztasson egy lányt. Falun ha volt egy simsonja amivel el tudta vinni lánykát motorozni, vagy traktorral, rendszám nélküli Trabanttal Ladával kocsikázni a határba máris álompasi volt.

Nem volt ekkora taktikázás, valaki megtetszett egyedűl volt össze lehetett jönni vele arra a pár napra hónapra, ha mégis együtt maradtak évekre szabad volt elmenni nyaralni kettesben a Balaton mellé valami kempingbe,vagy szoboszlóra.

Erre is rá kellett a semmiből spórolni, ahogy születésnapjára is hetekkel előtte izgúlni,hogy tetszik e majd neki amit kap.

Lehetett álmodozni, de nem sok esélye volt hogy együtt maradunk.

Manapság pedig azért pénz van, szinte kötelező költeni is egy randin, mindenki maga osztja be az idejét, pár randi után a szex is ki van pipálva. El vannak dolgok várva...."30 fölött ez alapvető" sokkal kevesebb az izgalom egy kapcsolatban, sok újat nem tud adni...jó majd idővel eljegyzés, esküvő gyerekek.

Vagy ezeket a szép gyerekes emlékeket tegyem el magamban a szép emlékek polcára.



#kapcsolat #szépemlékek
2018. jan. 2. 10:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem hiányzik, mert nem volt párkapcsolatom, hiszen én voltam mindig az újfiú, furafiú.
2018. jan. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Inkább olyanok véleménye szamítana akiknek akkortájt volt kapcsolatuk.
2018. jan. 2. 11:04
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom leszámítva a telefont, hogy ez nem generációs kérdés. A mai vidéki tinik pontosan ugyanezt élik meg szerintem. Nekik ugyanúgy első élmények ezek, ahogy nekünk is azok voltak. csak mi már távolinak érezzük és azt gondoljuk, hogy mert nálunk már nincs ilyen kihalt. Pedig valószínűleg nem. Nekem is hiányoznak néha ezek a dolgok, de ilyen az élet. :)
2018. jan. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Te nem egészen jól emlékszel. Sőt, az internetet leszámítva, minden egyes mondatodat meg tudom cáfolni, pedig iősebb vagyok nálad.

Szerintem te eltévedtél 100 évet.

2018. jan. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hiányoznak? Éld át újra, meg újra. Én, majd duplája vagyok mint te korban. Minden évben elmegyünk 3-4 alkalommal pár napra 1-1 városba és tinik leszünk:) Van kézen fogva séta, kapualjba csók, hangos vigyorgás, virág, tapizás, stb:)))
2018. jan. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem nem ilyenek voltak a gimis éveim, én a 2000-es évek végén voltam középsulis. Fiúgimnáziumba jártam (utáltam)... Budai burokban nevelkedtem nem falun, még azokat sem ismertem, akikkel egy utcában laktam, akkortájt nem sok lánnyal volt alkalmam közelebbről megismerkedni, max a víváson, teniszen, síedzéseken meg zongorán, szolfézson voltak lányok, tetszettek is páran, néhánnyal alakulgatott is valami, de ezek nem igazán mélyültek el, mert én se jártam rendszeresen ezekre a különórákra, meg nem is mindig volt ott az a lány, aki éppen tetszett. Zongoráról sokszor elkéstem, aztán egyszer amikor időben értem, találkoztam két lánnyal, akik előttem voltak és egy 4 kezes darabot próbáltak és ki nem állhatták egymást. Az egyikük tetszett egy kicsit, ezért onnantól mindig már negyed órával korábban mentem, hogy ne maradjak le a műsorról.
2018. jan. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Akkor voltam tini mint te, de nem volt senkim. Az okostelefon nélküli idők mégis hiányoznak, mert nekem nagyon hiányzik a levelezgetés, képeslapküldés, rendesen postaládába. Meg hogy Bálint napkor suliban névtelenül lehetett vallomást küldeni. Nem ugyanaz egy beérkező mailt vagy lájkot látni, mint kirohangálni mindennap a postaládához, hogy írt-e, aki fontos.
2018. jan. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Megvolt a szépsége a mobil és internet nélküli tini létnek.

De aki már ebben nő fel nem tudja....mint pl.hogy volt idő mikor egy utcában egy tv volt és mindenki oda járt.De ezer példát lehetne sorolni.

Lehet és jó néha kicsit nosztalgiázni de inkább fel kell venni a ritmust és haladni a korral.

2018. jan. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egy utcában egy tévé? Nekem ilyenről anyukám mesélt, és én 30 vagyok.


Ez a sütögetős, belehalós szex érdekesen hangzik. Manapság nem fáj a szüzesség elvesztése? Trabant meg Lada? Trabantunk 6 éves koromig volt.

2018. jan. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

Őszintén, nem hiányzik.

A minőségi időtöltésért most is kell küzdeni, akkoriban pedig minden még fáradtságosabb volt. Elérni embereket telefonon, főleg ha suliban voltunk, nem lehetett egyszerűen. Ami példa mindig élni fog bennem: egy barátnőmnek lyukasórája volt, nekem pont elmaradt, ki akartam hívni, hogy menjünk sétálni. Mire megtaláltam az iskolaépületben, vége is lett. Most, ha ilyen lenne, csak írnék neki 2 órával előre messengeren és találkozunk és beszélgetnénk.

Egy randit is sokkal könnyebb leszervezni így. Nem tudod, hol a hely ahova mennétek? Megkeresed mapsen. Le akarod nyomozni a kiszemeltedet? Nem kell közös ismerős, ott az összes social media.

Túlromantizálod.

2018. jan. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!